Kde kupujete pokojovky?

Dámy a pánové tak kde kupujete pokojovky?

Bonsaj centra
19
59%
Super markety
3
9%
Snad jinde
10
31%
 
Celkem hlasů : 32

Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Milan Vohnout » 05 bře 2009, 19:23

Vede mě k tomu, že tohle fórum navštěvuje dost lidí, ale většina jsou to outdoor pěstitelé bonsají. A chtěl jsem trochu zase oživit oblast pokojovek. Další věc, popravdě závidím lidem, kteří si mohou kopnout pěkný materiál pro budoucí bonsaje. Nám indoor pěstitelům bonsají nic jiného nezbývá, než někam zajít a koupit nebo nechat si poštou objednat budoucí bonsaj. Tak do toho dámy a pánové.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 bře 2009, 19:34

Milane,když jsem koupil nějakou pokojovku,tak jedině v bonsaicentru a to ještě ne ve všech. Ti mrzáčci,malí,velcí, zubožení v supermarketech jenom odrazují normální neznalé lidi,kteří by třeba chtěli začít s pěstováním,protože když se odhodlají je koupit-z 90 procent jim chcípnou,jednak "kvalitou"materiálu,jednak ohromnými znalosti prodavaček o pěstování a jejich ochotou vůbec prodat. V bonsaicentrech jsou rostliny v kondici,prodejce ví,a umí poradit a to je začátek úspěchu.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Martin Iša » 05 bře 2009, 19:44

Souhlasím s Ladislavem.Ono se řekne pokojovky, ale co jsem postřehl, tak je to kolikrát dost velký boj.Záleží, z jaké oblasti je daná rostlina přivezena.Vemte si takovou Čínu.Sever-Jih.A to je myslím dost podstatný problém.V bonsaicentrum už mají zkušenosti a určitě rádi poradí. :)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Jarda Marek » 05 bře 2009, 20:16

V super hyper néééééé......................... nějak se mi zasekl prst.
Vzhledem k tomu, že ze všech jedné mi jedna odešla a jinou pokojovku nemám, tak ani nevím jestli bych do něčeho šel snad fíkus do kterého mě navrtali kluci ve fíkusech. Po pravdě táhnu druhý rok a měl bych se učit nejlépe na fíkusech, tak já se učím na borovičkách prostě venkovních kouskách rovnou. Vždy zajedu na workshop nebo zavolám kamarádům ať poradí a jeto. Vzhledem k mému věku nemám čas se učit na pokojovkách a učim se hlavně TADY od Vás a zato Vám všem děkuji :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Mirek Halatin » 05 bře 2009, 20:41

Tak pro Jardu (a možná i ostatní) malé doporučení.
Pokud si chceš pořídit nenáročnou pokojovku a přitom pěknou a schopnou vyvinout se v bonsai, doporučuji ficus retusa "kimmen". Je to klasický import ve většině bonsaicenter. Vybereš si rostlinu s pěkným kmenem a slušným nebari.... zbytek už se dá dopěstovat. Je to nenáročný a vděčný druh, který ovšem narozdíl od ještě nenáročnějších crassul či portulacarií (obojí vlastně druh tlustice) pořád vypadá jako stromek a dobře se s ním pracuje.

Jinak jestli v hypéééééééér nebo v bonsaicentru? No obojí pochází ze stejných zdrojů a i v hypééér se dá narazit na vitální rostliny (málo, ale dá :D ). Spíš si zkuste srovnat ceny. Ty jsou co jsem viděl při normálním stavu rostliny v hypééér jednoznačně vyšší.
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Luděk Rohovský » 05 bře 2009, 21:22

Já jsem pokojové bonsaie kupoval jak v bonsaicentrech, tak v hypercosi, tak i po internetu. Nejlepší je to samozřejměv bonsaicentru, jenže když člověk žádné po ruce nemá, je to problém. V super, hyper se najdou občas zajímavé kousky, ale je pravda, že ta cena je snad dvojnásobná. Většinu stromků, které teď mám doma jsem objednával po internetu. Je tam však problém, že stromek občas vypadá jinak než jak byl zobrazen na internetu a jednou jsem dokonce místo sagerécie dostal jilm. A dále je nutné hlídat Českou poštu, která je naprosto nespolehlivá a neobtěžuje se dávat do schránek oznámení o uložení zásilky, tudíž je nutno hlídat si dodání na internetu a okamžitě vyrazit na správnou pobočku, aby stromek neuschnul. Ale musím říct, že se mi ještě nestalo, že by mi došel stromek uschlý nebo v takovém stavu, že se už nedal zachránit. Jednou, při větší objednávce mi dokonce majitel toho obchodu dovezl stromky osobně až domů. Kontakty na dodavatele sem zatím dávat nebudu, když tak prosím o názor admina, jestli je to přípustné.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Jarda Marek » 05 bře 2009, 21:36

Luďku má-li dodavatel webovky, tak ho šoupni do odkazů třeba s názvem pokojovky z netu ;) pokud s nimi jsou dobbré zkušenosti tak to pomůže komukoli, kdo má centra z ruky.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Luděk Rohovský » 06 bře 2009, 10:07

OK, jdu na to :D
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Milan Vohnout » 07 bře 2009, 18:24

Úplně souhlasím s Mirkem, jen ještě dodám, že i nenáročný je ficus benjamina „natasha“, navíc tvoří od přírody malé listy, oproti jiným benjaminům. Láďo, i já jsem, několikrát vyděl pěkné bonsaje v supermarketech, ale co z nich potom zbylo díky velice dobré obsluze, je opravdu škoda psát. :cry:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Kde kupujete pokojovky?

Příspěvekod Milena » 23 lis 2009, 15:17

Tak se asi přece jen pochlubím, možná to bude pro někoho tip. Nerada lezu "ven" s něčím, co nemám vyzkoušeno a nevím,jak tedy po zakoupení přežije mou péči přes zimu.
Minulý pátek jsem po dlouhé době musela dojít na náměstí a abych se vyhnula obchodu s knihami (tam mě vždy něco zaujme a utrácím), dala jsem se druhou stranou, jenže jsem narazila na květinářství. To se prostě nedá vyhnout obloukem, to samy kroky jdou blíž a blíž. A co neměli vystaveno venku!! Koukám, že "to" vypadalo jako Pieris japonica, ale na kmínku, ne keřík. Měli to na chodníku, tak ohnu své staré kosti, zašpiním lem dlouhého kabátu (to jsou ty oběti :shock: ) a vidím tam cedulku: Syzigium paniculata. A tři kousky po 99,-Kč. Tak jsem se kroutila a vybírala, až bylo rozhodnuto, koupím všechny tři. Tuhle pokojovku znám z některých publikací, zvláště od Kawolka, také ji nazývají Eugenia paniculata apod. Takže takhle já kupuju pokojovky. Náhoda, nic víc. Rozhodně odmítám ty příšerky z marketů, stačí mi jedna Carmona, kterou jsem koupila v akci celou "zavšivenou" a ne a ne ji zušlechtit.Mšice sice už nemá, ale tvar také ne.
Musím se podívat, jestli jsem vám už psala o Malpighii, to je taky "poučné".
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč? (pokojovky)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron