Přesazování

Re: Přesazování

Příspěvekod Milena » 04 pro 2009, 12:20

Jakube, taky jsem v nedávné době slyšela, vyčetla, že někdo má Buxus semp. celoročně jako pokojovku. Protože těchto rostlin mám snad 20-30 různě velkých, zkouším od letoška poprvé jeden nechat přes zimu doma - tedy zatím v chladném, nevytápěném zádveří. Mám tam i jeden kousek pro mne vzácného stromečku Sophora prostrata, druhý kus mám venku. Tak až vyzkouším pár zim takto pěstovat buxus ne v zimě venku, podělím se.Ty buxusy vyhazuje můj kamarád zahradník, nebo prodá za dvacku, protože nemají parametry okrasného keře a navíc mívá na nich takovou jakousi černou, malou puklici. Té se dovedu úspěšně zbavit, takže mi vesele rostou v záhonu, květináčích a už jako tvarované bonsaje. Pokud máš tedy jen jeden, opravdu ho zazimuj venku.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Přesazování

Příspěvekod Ivet » 04 pro 2009, 12:54

Ahoj Milenko, spominas ze mas nejake buxusy tvarovane ako bonsaje, mohla by si ich tu na fore predstavit? Tiez som si doniesla jeden prerasteny zo zahradnictva, tak by ma velmi zaujimalo co sa da z nich vycarovat ;) . Musela som ho hned zostrihat a presadit lebo bol v hroznom "betonovom" substrate a jemne korienky boli uz aj na povrchu ako suvisly suchy koberec. Dva roky si ho v zahradnictve nikto nevsimal, tak som ho kupila... Vopred diky moc za ochotu :jedna:
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Přesazování

Příspěvekod Milena » 04 pro 2009, 13:12

Ivetko, to musíš mít o stejného zahradníka :lol: , protože jinak , než betonový, se ten substrát opravdu nedá nazvat. Zkusím najít fotku z některé výstavy, co mi kdo přeposlal, ale celkem určitě ji nedostanu sem (jsem neználek), ale na mejlík přeposlat by ti to šlo. Buxus je jeden z prvních tlustších stromků, do kterých jsem se před lety pustila. Určitě není ideálně natvarovaný, ale na náš "okresní" formát se hodí, si myslím :? Letos jsem na něj zkusila metodu střihu, kterou předváděl p. xxx, Rakušan z Japonské zahrady Seeeboden. Žádné přemýšlení, kterou větvičku jak zakrátit - nůžkami jsem zastřihla tvar bochánku (obláčku) a hotovo. To by bylo, aby si s tím krušpánek neporadil :!: (Dělám to tak i s celou korunou japonského javoru, nesmírně olisťuje, tak ho vezmu sem tam jako vlasy strojkem- po obrysu zastřihnu)
Jdu hledat fotku, ale nejdřív, jestli máš někde uvedenou mejlovku.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Přesazování

Příspěvekod Ivet » 04 pro 2009, 13:16

Jasne ze mailik je uvedeny, klikni na tu obalecku vpravo mojho prispevku ...alebo tu ju mas rovno... ivet72@atlas.sk.
Budu cekat :clap:
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Přesazování

Příspěvekod Jarda Marek » 04 pro 2009, 19:58

No Mileno ten buxus by mě taky zajímal a v návodech je popsááno jak sem přílhy vkládat ;) no a jestli Ti ti nepůjde tak mi ho hoď do emailu a já ho sem vložím ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Přesazování

Příspěvekod Roman Hlavinka » 04 pro 2009, 20:32

ahoj.Taky bych rád vyděl nějaké práce na buxusech,nejen od Tebe,ale všech,kdo máte s touto rostlinou nějaké skušenosti.děkuji
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Přesazování

Příspěvekod Lukáš J. » 21 kvě 2010, 12:33

Tak včera jsem přesazoval serissu foetidu, ale mám divné mravenčení v zádech, že chcípne. :blednu: Dneska mě připadá nějaká povadlá, ale stále zelená. Do kořenové balu jsem sahal minimálně. Jen co bylo extrémně dlouhé jsem zastřihl, ale jinak jsem ji nechal jak byla. Měnil jsem samozřejmě substrát. Byla v nějaké rašeline se štěrkem a dával ji do akadamy. Tak se modlím ať to holka zvládne. :blednu: Máte třeba někdo podobné zkušenosti, že vám serissa takhle zareagovala?
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Přesazování

Příspěvekod Martin Iša » 21 kvě 2010, 12:37

Každopádně je to pro každou rostlinu svým způsobem šok.A lehký propad listů není vyjímkou.Dej jí čas na vzpamatování. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Přesazování

Příspěvekod Jarek Servus » 21 kvě 2010, 13:12

U serissy se mi (vlastně manželce) osvědčilo při přesazení kropení nebo mlžení přes korunu. Jinak je mrška háklivá jak na přelití, tak na sucho.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 21 kvě 2010, 14:29, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Přesazování

Příspěvekod jajozh » 21 kvě 2010, 13:47

Tiez ju rosim a pomaha to..Nezabudni ju teraz drzat viac v tieni kym sa Ti nechyti,priame slnko by Ti asi teraz nezvladla.. :naughty: Drzim palce
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč? (pokojovky)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků