Hnojiva

Re: Hnojiva

Příspěvekod Ladislav Kotál » 04 lis 2010, 17:03

Hnojivo osmocote je kulička,z nosného,nerozpustného materiálu a uvnitř je vlastní hnojivo.Slupka je tam jen proto, aby se hnojivo neaplikovalo všechno najednou (proto-3-4 měsíce).K tomu aby se uvolňovalo je třeba vlhkost. Tu dosáhneš nejlíp tím, že se hnojivo zahrabe pod povrch, nebo při přesazení se zamíchá do substrátu. Ještě je nutno říci, že "kuličky" zůstanou po těch 3-4 měsících stejné- nezmizí.Jen ten vnitřek.Poznáš to že už nehnojí tím, že zmáčkneš kuličku. Prázdná- dát nové hnojivo. Co se týká množství dává se asi půl čajové lžičky na misku o velikosti cca 15x10x5.
Ty košíčky jsou určeny pro venkovní stromy, kdy se hnojí organickými hnojivy- bobky a dávají se jako ochrana bobků proti kosům, kteří hnojivo klofají a vyhazují z misek :mrgreen:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Hnojiva

Příspěvekod Martin Iša » 04 lis 2010, 17:11

Klárko, záleží jak máš velkou rostlinu-misku.Buď se vpravuje při přesazování, a nebo stačí obyčejná tužka , udělat "Ďůlek" :P a nasypat do každého "Ďůlku" :P přiměřeně- řekl bych asi tak 5 až 7 kuliček.Milan ti to určitě upřesní. ;) A proč?Páč Osmocote má voskový obal, tak uvolňuje živiny postupně.Nemusíš pravidelně hnojit.I když já Osmocote dávám k Jamadori při sázení, ale jednou za čas přihnojím kristalonem. ;) Košíčky jsou na ty "bobky", aby to zvěř, jako jsou Kosáci, kočky, mouchy ...nesežraly.Ostatní mne určitě doplní. Tak Láďa zareagoval o něco dřív. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Hnojiva

Příspěvekod Milan Vohnout » 04 lis 2010, 18:54

Vše a podstatné vysvětlili kluci. A já jen doplním, jak už zmiňoval Láďa na malou misku tj. 15 x 10 x 3 i já dávám přibližně jednu čajovou lžičku a nebojím se, že přehnojím. Protože osmocote je dlouhodobé, jak už zde bylo zmiňováno na 3 až 4 měsíce a mají na sobě voskový povrch a ještě dodám, jedni mají slabou vrstvu, aby začalo sloužit pro rostlinu co nejdříve další později tj. o měsíc až s nejsilnější vrstvou vosku na další měsíc, nebojte, neměřil jsem obaly osmocote, ale prostě jsem napsal výrobci a ten mi laskavě vše po mailu vysvětlil a to tak používám několik roků. Proto když přesazuji a to každým druhým ojediněle třetím rokem, dám na dno misky vrstvu akadamy a pak posypu osmocotem a dám zas ale jen lehce zas akadamu a pak vložím rostlinku nebo rovnou rostlinu, vše podle hloubky misky. Od jara, přesněji od dubna hnojím jen kristalonem do konce září. No a zas na podzim používám hnojivo s nejmenším obsahem dusíku a to je do konce listopadu a až nastane zima, mají chudáci hladovku do února, ale nestěžují spíš naopak, a jak přijde březen, nastartuji zas hnojivo s nízkým obsahem dusíku a pak od dubna kristalonem. Když je další rok po přesazení tak dám novou dávku osmocote, ale nedělám důlek, protože se mi hned zasype a tak to dělám tak že odsypu akadamu na papír a dám osmocote a pak dám nazpátek akadamu nebo dám rovnou novou. Jo a ještě něco, starou prosolenou akadamu od hnojiv od vody nevyhazuji hned, ale používám na řízky, mně se to osvědčilo. Jen dodám, takovou zasazenou rostlinu rok nehnojím a po roce jde do nové akadamy s osmocotem a jde to zas dokola. :lol:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Hnojiva

Příspěvekod jajozh » 18 pro 2010, 11:54

Ahojte.Dostalo sa mi do ruk toto hnojivo(zadarmo),chcel by som vediet ci ho niekto nepouziva,ci je pouzitelne a ci aj v takom rozsahu(kazda zalievka),ako uvadza vyrobca.Hodnoty N-P-K su nizke.. :think:
http://www.growland.sk/sk/produkt/hnojiva/plagron/plagron-terra/plagron-terra-grow-1l
http://www.growland.sk/sk/produkt/hnojiva/plagron/plagron-terra/plagron-terra-bloom-1l

Stale sneziiiii... :roll:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Hnojiva

Příspěvekod Qvíč » 06 bře 2011, 20:55

Koupil jsem si Kristalon Start :mrgreen: a Floria- MULTICOTE 6M (v akci za 49 Kč) :mrgreen:, přihnojujete ještě Kristalonem třeba jednou za 14 dní, když je v akadamě ještě to Multicote nebo Osmocote ?! Nespálí se kořínky ?
A hnojíte zálivkou suchou akadamu, nebo ji napřed normálně zalijete ?!
Uživatelský avatar
Qvíč
 
Příspěvky: 114
Registrován: 08 led 2011, 18:21
Bydliště: Sušice

Re: Hnojiva

Příspěvekod Ladislav Kotál » 06 bře 2011, 21:07

Zkus se zamyslet: zaleješ suchou akadamu vodou, ona nasaje, jinou vodu už nevezme, přebytečná odteče.
zaleješ suchou akadamu vodou s hnojivem, ona nasaje, jinou vodu už nevezme, přebytečná odteče.
Jakoukoli chemií můžeš spálit kořeny, proto používám přírodní japonské hnojivo- bobky, ty nepředávkuješ.
Hnojení je stejné jako člověk, když se přežereš, je ti ouvej.Proto přiměřeně........ :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Hnojiva

Příspěvekod Qvíč » 06 bře 2011, 21:23

Jj, to je fakt :D Já právě nědkde četl, že se má hnojit na vlhký substrát no ... :roll:
Uživatelský avatar
Qvíč
 
Příspěvky: 114
Registrován: 08 led 2011, 18:21
Bydliště: Sušice

Re: Hnojiva

Příspěvekod Ladislav Kotál » 06 bře 2011, 21:35

Nesmíš věřit všemu, co čteš. :lol: .Tam jde o to, že je to o pěstování v různých hlínách, u akadamy přebytečné odteče a neuškodí. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Hnojiva

Příspěvekod Qvíč » 06 bře 2011, 21:46

Cajk, takže můžu zahrabat Mulitkote a bez obav prolívat ještě Kristalonem ... ?! :)
Uživatelský avatar
Qvíč
 
Příspěvky: 114
Registrován: 08 led 2011, 18:21
Bydliště: Sušice

Re: Hnojiva

Příspěvekod Ladislav Kotál » 06 bře 2011, 21:48

Kristalon 1x za 3 týdny :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč? (pokojovky)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků