Mech u pokojovek

Mech u pokojovek

Příspěvekod Luděk Rohovský » 27 úno 2009, 15:10

Mám dotaz týkající se mechu u pokojovek. Už jsem se asi smířil s tím, že mechu se v bytových podmínkách nedaří díky tomu, že tam nemá dostatečnou vlhkost. Ale párkrát jsem se někde dočetl, že se dá něčím podobným nahradit. Ale nikde už jsem se nedočetl čím. Oficiální formulace zněla nějak jako..."vhodná obdobná rostlina"... Nemáte někdo zkušenost s pěstováním mechu či "obdobné vhodné rostliny" v bytových podmínkách?
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Mech u pokojovek

Příspěvekod Milan Vohnout » 27 úno 2009, 18:24

Zas tak velké zkušenosti s rostlinami pro úpravu povrchu půdy u pokojových bonsají moc neznám. Nejdříve jsem zkoušel jako ti mechy. Přes léto šli velice dobře ale, když přišli zimní měsíce, velice rychle odešli. Pak jsem zkoušel rostliny, které nepotřebují tolik vlhký vzduch, jako je rozchodník lat. Sedum dasyphyllum ten bohužel pro změnu potřebuje hodně světla, jinak se velice rychle vytahuje, jeto druh sukulentu tak u každé rostliny bohužel neporoste, nesnáší moc vody natož pravidelné rosení se zálivkou. Další rostlinky pro úpravu povrchu je vraneček lat. Selaginella kraussiana, pilea lat. Pilea microphylla ale kde se dají sehnat bohužel nevím, nikde jsem je neviděl a tak i u rostlin nepěstoval. Tak jsem rozhodl, že půdu nebudu nějak upravovat a jsem spokojený a bez starostí.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč? (pokojovky)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků