Povolení

Povolení

Příspěvekod petradelt » 18 črc 2009, 12:10

Přetelé, vrtá mi hlavou, že na toto téma jsem se tady ještě nedozvěděl ani čárku. :think:
Jde o to, zda má někdo nějakou zkušenost s vyřízením jakéhosi povolení z lesní správy, či od místního hajného,
na vykopání vyhlídlého materiálu, a nebo zda to všichni děláme se strachem a ve spěchu, což rostlině neprospěje.
Pokud to již někdo zkoušel, napište jak jste pochodili.
Předpokládám že z některých míst, třeba okolo silnice, nedavno osázené, to asi nepovolí nikdo, tam není jiné východisko.
Pište poznatky, díky
Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Povolení

Příspěvekod tomikzlesa » 18 črc 2009, 12:55

Já osobně bydlím uprostřed lesa a kopu si co se mi zlíbí :D např, v oplocenkách, vysazovaných pasekách samozřejmě nekopu ! hlavně taky protože tam není žádný materiál. Většina z nás stejně kope stromky bez budoucího užitku či nějaké hodnoty (sou zkroucené, zlámane atd.) Ale pokud se opravdu chceš hajného dovolit většinou to je na základě věty "ale jo vykopej sito, hlavně nedělej bordel" :) tedy pokud člověk nenatrefí na nejakého exota :shock:
Se strachem sem nekopal snad nikdy, díru po sobě vždy důkladně zahrabu a okolí upravím takže v tomhle mě svědomí netrápí :jedna:
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Povolení

Příspěvekod Robert Černý » 18 črc 2009, 13:53

Já jsem se jednou pokusil rozject obdobnou diskusi na fóru bonsai-dnes a poměrně s úspěchem. Ale k věci. Osobně se přikláním k Tomovo názoru a zkušenostem. Jednou jsem měl to štěstí se potkat a zakecat s lesákem, nebo hajným (nevím přesně) co má na starosti revír okolo Plzně kde bydlím. A jelikož v této lokalitě mám vyhlídlé asi dva - tři stromky požádal jsem ho o dovolení stromy vyzvednout. Když jsem mu vysvětlil na co stromky chci a že je nechci zabít a že se jedná o nijak pro lesní hospodářství a težbu použitelné dřeviny, dostal jsem jeho požehnání. Paradox je, že jsem se od zimy na ně ještě nedostal :oops: holt na jaře....
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Povolení

Příspěvekod Martin Iša » 18 črc 2009, 21:34

Ano, taky dobré téma, obzvlášť do budoucnosti. :think: Protože ty doby, kdy všechno patřilo všem, už jsou pryč.A nastane doba, jako v zahraničí kdy to tak jednoduché nebude. :naughty: Osobně problém nemám, v blízkém okolí.Lesáci furt po mě něco chtěj, tak bez problémů.Ale ono v lese toho k nalezení vyjma okusu od zvěře moc není.Něco jiného je kraj lesa, kde působí povětrnostní vlivy.To už je zajímavější.A pro mne druhá lokalita-koleje, také bez problémů.Ovšem nesmí zrovna v té době vézt na Temelín palivo, to jsou manévry. :lol: Celou trať monitoruje vrtulník, pořád dokola.A dovedete si představit mě na kolenou, v kolejišti jak tam něco hrabu? To bych jim nevysvětlil ani náhodou, nemluvě o mém dřívějším zaměstnání. :lol:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Povolení

Příspěvekod petradelt » 20 črc 2009, 13:21

Hezký příspěvek :jedna: , byl jsi střelmistr?
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Povolení

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 20 črc 2009, 14:35

:D :D :D No to je opravdu extrém.Já mám velkou představivost.Ale vidět Martina večer ve zprávách TV.na nejmenované komerční stanici.Jak mu policajt při nastupování do auta zatlačí hlavu.To v kvůli pár keříčkům u trati... :D
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Povolení

Příspěvekod Martin Iša » 20 črc 2009, 20:38

petradelt píše:Hezký příspěvek :jedna: , byl jsi střelmistr?
Ano. :)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Povolení

Příspěvekod Mildaprichy » 30 črc 2009, 14:50

Pánové toto téma mě taky zajímá, ale nějak to vyšumělo. Abych zjišťoval, komu patří jakej kus lesa na to nemám. Když jsem z lesa tahal ty svoje chudáky, tak by nemohl nikdo nic říct. Ale inspirovali jste mě a rád bych začal tahat i nějakej pořádnej kus dřeva. No a právě nevím, jak se mám tvářit, když potkám panáčka v zeleným. Neví někdo jestli je to trestný nebo nějak postižitelný nebo jenom šílený (pro většinu lidí). Ne že by mě to odradilo, jenom mě to zajímá. Přece nebudu kvůli každýmu stromku žádat o nějaké povolení, navíc když je každej úplně někde jinde.
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Povolení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 30 črc 2009, 15:25

Dřevo v lese se hodnotí na kubické metry. proto cena toho tvého 5centimetrového je 0,0000l nic. Tak je to jenom ,když bude nejhůř přestupek.Protože částka nepřevýší 5000,-. Pokud ovšem nekopeš v chráněných oblastech, rezervacích......
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Povolení

Příspěvekod Mildaprichy » 30 črc 2009, 18:49

To jsem si tak nějak myslel, ale s hádat se s nějakým vysoce inteligentním lesákem, to bych nerad. Ale do lesa chodím často a žádnýho jsem nepotkal. Takže to nechám osudu. Díky
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Další

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron