Zamyšlení nad tvorbou skalky

Zamyšlení nad tvorbou skalky

Příspěvekod Laďas » 25 pro 2011, 11:36

Na jaře bych chtěl začít s budováním skalky.Ale mám takové dilema....
Chtěl bych jí vybudovat na bývalém sklepě,tzn.betonový strop.Ptám se vás,zda to nebude koniferám a skalničkám vadit.Mám na mysli,rychlé vysychání v létě a promrzání odspodu od betonu.Na betonu bude vrstva zeminy 30-50cm +kameny.
Nebo sklepu odkrýt strop a kompletně zasypat,v tom bych neviděl taky problém,do budoucna s ním opravdu nic nezamýšlím.Ale na druhou stranu,aby zas z toho nevzniklo takové koryto,protože voda nebude mít kam odtékat a při dlouhotrvajících deštích by z toho mohla vzniknout blátivá mokřina,která bude špatně vysychat...Taky bych chtěl slyšet vaše názory,na to,co bude lepší varianta. ;)
Uživatelský avatar
Laďas
 
Příspěvky: 227
Registrován: 19 lis 2011, 18:09

Re: Zamyšlení nad tvorbou skalky

Příspěvekod petradelt » 25 pro 2011, 12:05

Já bych už jednou pracně vybudovaný sklep nerušil, zvláště když je v zemi. Za pár let by jsi ho mohl potřebovat. ;) (třeba se dáš jednou na víno :) )
A co se týče rostlin, tak osazují se i střechy domů a garáží, tak je to spíš o výběru správných rostlin.
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Zamyšlení nad tvorbou skalky

Příspěvekod Petr Brejška » 25 pro 2011, 14:38

Plně souhlasím s Péťou,vždyť takových rostlin které můžeš použít je spousta a dá se udělat nádherná skalka.
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Re: Zamyšlení nad tvorbou skalky

Příspěvekod raficka » 25 pro 2011, 14:54

jestli můžu radit...pěstuju na zahradě hlavně skalničky,ale že jsem částečně invalidní,tak mám skalky menší a spíš rovinu...kluci mají pravdu,že to záleží hodně na výběru,nedá se všude všechno pěstovat...ale nejdůležitější je drenáž !! Takže bych si na ten strop dala nebo sehnala rozbitý cihly,takovou suť z bouračky apod. a pak teprve na to tu zeminu s kameny,nevím proč si myslíš,že to bude tam vysychat,spíš naopak se tam bude víc držet voda a většinou sklaničky nesnáší mokro od kořenů,to pak nevydrží přes zimu
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků