Utajený "pomocník"

Utajený "pomocník"

Příspěvekod Luděk Urbanič » 07 dub 2011, 12:31

Při prostříhávání suchých větviček na jedné mochně jsem objevil jednu, která vypadá spíš jako habrová, nebo buková. Když jsem ji chtěl odhodit prstem, tak se jenom prohnula a kdyby měla čím, tak by určitě sprostě nadávala :) . Nejsem entomolog, ale bude to asi nějaká píďalka. I když tahle se svých mimikrách moc strefila. Měl jsem už jednu na vrbě červenici a ta byla k nerozeznání od letorostu - dokonce měla na sobě dokonalou listovou jizvu i s malým pupenem.Prozradilo ji jenom to, tvořila nesmyslnou spojku mezi dvěma letorosty.

Ateď proč pomocník: píďalka (nebo co to je) ožírá mladé listy po řapík, tedy to co dělám v průběhu roku sám - já je teda stříhám, nežeru :) , navíc se pořád stěhuje po celé koruně, takže zbaští 1-2 listy a jde na druhou stranu. Navíc to, co sežere hned recykluje na přírodní hnojivo.

Je to prostě Ekologický universální supervýkoný bezúdržbový a soběstačný bio - defoliátor. A proto ji tam klidně nechám. (kdyby jich tam bylo ale 10 možná už bych tak klidný nebyl) :)
pid2.jpg
Přílohy
pid.jpg
větev s nožičkama
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13

Re: Utajený "pomocník"

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 07 dub 2011, 17:44

Pěkná :D .
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Utajený "pomocník"

Příspěvekod Milan Vohnout » 08 dub 2011, 17:20

Já tam nic nevidím, kecám, pak napiš, jaký motýl to byl, abys příště mněl zas bio sekačku. :P
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Utajený "pomocník"

Příspěvekod Luděk Urbanič » 09 dub 2011, 19:09

No oni píďalky nejsou kdovíjací krasavci, navíc to budou pěkné potvory, někde jsem četl, že na Šumavě Píďalka podzimní zlikvidovala borůvčí v půlce parku.
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron