Rodina a bonsaje

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Petr Havlín » 16 zář 2009, 23:48

Já jsem se ženou 32 let taky mi pomáhá zalévat a je tolerantní. Zahrádka je taky její koníček. Když jsem prvně natvaroval hnízdo smrk o průměru 1 metr na skalce, měl jsem pod ním vzácné ramondie a byla to nutnost jinak bych o ně přišel. To jsem ještě dělal víc skalničky než bonsaje. Ta mi nadala a týden se mnou nemluvila. Po dvou letech mi povídá neměl by si natvarovat i ten cypřiš, já ti sním pomůžu. Nejvíc mi má za zlé, že nevezmu motyčku do ruky jak je rok dlouhý. Poznámek od laiků při tvarování jsem slyšel dost. Jak by se to líbilo mně kdyby mně takhle někdo zadrátoval a zalamoval a oloupával kůži atd. V klubu v Libochovicích zase poslouchám hádanky od kolegů Doška a Pravce. "Víš kdo dělá suiseki". Správná odpověď. "Ten kdo neumí dělat bonsaje" HA, HA HA. Půjdu už chrnět je skoro poledne a nemůžu tam vrazit toho usměvavýho smajlíka. Těším se na 20.9.2009 že se poznáme.
Uživatelský avatar
Petr Havlín
 
Příspěvky: 355
Registrován: 15 črc 2009, 14:36
Bydliště: Louny

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Martin Iša » 17 zář 2009, 07:16

Ahoj Petře!Můžeš vzít sebou klidně nějakej jalovec. :mrgreen:V pravo se ti ukážou a myší klikni na toho kterého chceš použít.Za slovem se ti hned neobjeví, jen grafický symbol.Po odeslání je už tam v plné kráse. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Lada Fabián » 17 zář 2009, 19:51

Moje manželka si mě už s tím brala a věděla do čeho jde!Je moc tolerantní,ale to jak jsem četl píše každý!TAKŽE PÁNOVÉ ještě že je máme! :lol: :lol: Kdo by se staral o nás,když my jen a jen stromky,stromky,stromky,stromky..............! :roll: :roll: :roll:Vemte si z nich příklad jakou mají trpělivost! :mrgreen:
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Pavla Š » 02 led 2010, 22:06

Můj manžel je velmi rád,když v tichosti tvořím něco s bonsají.Je ode mě klid.Jenom je prý škoda,že se bonsaje nedají jíst...
Uživatelský avatar
Pavla Š
 
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2009, 21:53
Bydliště: Praha

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Martin Iša » 03 led 2010, 13:32

Ahoj, vítám tě na foru. :clap: Koukám, že po novém roce se nám rozrůstá ženské osazenstvo. :jedna: To je balzám na moji duši, hned jsem ožil. :mrgreen: Bonsaje se sice nedají jíst, ale existují kvetoucí, plodící.viewtopic.php?f=53&t=130&start=60Mrkni sem-vlákno:pro potěchu oka. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Lukáš J. » 03 led 2010, 19:45

Mě mají doma za úplného magora, který kvůli (zatím) jedné bonsai se - dle slov rodiny - může zbláznit. :think: A prý si mám radši najít ženskou a nejlépe k tomu se i oženit, že mě z toho svazek manželský vyléčí. Ale mě osobně se při takovém pomyšlení kroutí hrůzou všechny údy. :| Takže radost nad zachráněným jilmem a jeho den co den narůstající čerstvě zelenou korunou sdílím sám se sebou :)
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Compel Lubomír » 03 led 2010, 20:28

No, tak tomu je teď konec aby si tu radost sdílel jen sám se sebou. Jsme tu my a my tu radost jisto jistě sdílíme s tebou. Tvůj úspěch - náš úspěch.
Počkej ještě chvíli a uvidíš jak se vše změní. Zvlášť při , třeba rozkvetení tvojí kytky. Tak hodně štěstí a čaj Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Míra Z » 04 led 2010, 01:25

gunpowder píše:Mě mají doma za úplného magora, který kvůli (zatím) jedné bonsai se - dle slov rodiny - může zbláznit. :think: A prý si mám radši najít ženskou a nejlépe k tomu se i oženit, že mě z toho svazek manželský vyléčí. Ale mě osobně se při takovém pomyšlení kroutí hrůzou všechny údy. :| Takže radost nad zachráněným jilmem a jeho den co den narůstající čerstvě zelenou korunou sdílím sám se sebou :)



Naprosto souhlasím najdi si ženskou a ožen se a pořid si i děti! Pak už budeš myslet jen na ty stromy a to tak že pořád! :D
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 04 led 2010, 11:57

Tak u nás je bonsajím podřízeno všechno a všichni v nich více méně jedeme. Pro mě už to dávno není koníček, ale asi styl (nebo smysl?) života :D - ostatně i obor na vysoké škole jsem si volil tak, abych měl co nejvíc času na bonsaje a všechny ženské taky vždycky musely pochopit, že "dokud není zalité, tak se prostě můžou na hlavu stavět" :lol: .
No a s tím neustále se rozrůstajícím množstvím stromků - už jsou prostě všude, což je výhoda, protože cizí bonsajisti při každé další návštěve naší zahrady aspoň objevují nové stromy (a někdy se to stává i nám ;) ).
Dovolím si poslat pár fotek z 15. respektive 20. 12., které ještě zdaleka neobsáhnou všechny stromy, posledních pár kousků jsem zazimovával ještě včera...
:jedna: všem bonsajovým "magorům" 8-)
Přílohy
zahrada01.jpg
zahrada02.jpg
zahrada03.jpg
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Rodina a bonsaje

Příspěvekod mirecc » 04 led 2010, 14:22

:clap: :clap: :clap: Toto musím ukázať manželke ja mám okolo 40 až 50 kusov a keď idem nejaké nové kopať tak nadáva či už toho nemám dosť. Ale synek už bude mať 7r. tak sa bude zaúčať zalievať a môžem isť aj na 100kusov :D . Ale Sirotným sa asi ťažko priblížim :think: .

Všetkým greenhornom a ich rodinám želám dodatočne šťastný noví rok 2010.
Miro Malych
mirecc
 
Příspěvky: 78
Registrován: 07 úno 2009, 00:35
Bydliště: okr.Trenčín, SR

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků