začátečník

Re: začátečník

Příspěvekod vopat » 01 říj 2010, 09:50

Ahoj, rostlinka opravdu nevypadá moc dobře. Podle toho, jak píšeš, že dlouho trvá, než substrát vyschne, asi nemá moc aktivní kořeny. Při tom přesazování vezmi nůžky a pokud nějaké kořeny bude mít, tak je zakracuj až do živé části (světlé dřevo). Pokud budou kořeny tmavé všechny, tak už to asi nebude mít význam - stromek přežívá jenom z podstaty. S tím přiměřeným zaléváním je to tak trochu alchymie a odhadnout, kdy zalévat a kdy ještě ne je jednou z podstatných věcí při udržení stromků při životě. V dnešní době při používání propustných substrátů typu akadama, je to o mnoho jednodušší, protože i když jsou mokré, tak je u kořenů dostatek vzduchu a kořeny tak nezahnívají. U klasických substrátů míchaných z různých příměsí na bázi rašeliny, zeminy, kompostu aj. je ten odhad složitější a v podstatě chce každá rostlina zalévat jindy. To se ale časem dá odhadnout a naučit. I u té akadamy u čerstvě přesazených rostlin s malým množstvím kořenů je lepší zalévat méně.
O tom drátování - dráty mohou už při částečném zarůstání do kůry (přiškrcení) způsobovat snížení toku mízy v rostlině a potom se jí také nedaří. Když píšeš, že už na stromku dráty byly při nákupu, tak je to dostatečná doba k zafixování větví v potřebné poloze. Proto už jsou tam dnes zbytečné.
Přeji úspěch při záchraně.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: začátečník

Příspěvekod Milan Vohnout » 01 říj 2010, 17:30

Vájo, ano do samotné akadamy bez nějakých přidání jiných složek. Akadama se bude ti dobře zalévat, protože se zalívá, když je na povrchu suchá a u hlubokých misek tj. nad 8 cm, se pak samotná zálivka posune o jeden den. Ano, samotná zálivka je docela problém, při pěstování v různých humusních zemin a to se hlavně týká u pokojových bonsají. Proto rád doporučuji akadamu každému, já své pokojovky už pěstuji 3 rokem a jsem na prosto moc spokojený, a popravdě bych ani neměnil s původními zeminami. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: začátečník

Příspěvekod Danego78 » 31 říj 2011, 14:47

Nechci kvuli tomu otevirat nove tema,ale vyskytl se mi problem na pokojovkach.nejak semi zda ze se mi na povrchu zeminy tvori plisen.nevim jesli to bude na obrazku dobre videt,ale snazil sem se to vyfotit co nejlip.tohle mam u cyprisku kasmirskeho,ale zacina se mi to delat i na akadame u dalsich pokojovek :oco s tim??? :shock:
Přílohy
zemina.JPG
zemina.JPG (96.63 KiB) Zobrazeno 834 krát
Hellebrand Daniel
mcbeywaley@seznam.cz
mob: 608 780 303
Uživatelský avatar
Danego78
 
Příspěvky: 193
Registrován: 25 lis 2009, 20:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: začátečník

Příspěvekod Ladislav Kotál » 31 říj 2011, 18:54

NIC, je to zdraví neškodlivé :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron