začátečník

Re: začátečník

Příspěvekod Jarek Servus » 01 čer 2010, 13:41

Upravovat tyhle stromy můžeš jen opatrně - prosvětlení koruny, redukce obrostu, ne drátovat a další techniky. Jde taky o to, aby se Ti neviklali při práci a nepokodily znovu kořeny. Hlavně buky jsou na to dost citlivé. Trpělivost u pěstování bonsají a trochu pokory k přírodě se vždycky vyplatí. Časem se taky určitě naučíš potřebné techniky, získáš zkušenosti ... . Je důležité se naučit řemeslo, potom už se můžeš pouštět do umění. Materiál máš vybraný pěkný, věřím, že to časem taky zvládneš.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Zkomírající bonsai

Příspěvekod Vája » 30 zář 2010, 09:45

Ahojky... Mám prosbičku - jako dárek jsme dostali bonsai, neznám název, chyběl štítek. Máme ji od března a průběžně usychají listy. Moc prosím o radu, jak bonsai zachránit. Dala jsem ji na světlé místo, použila i bonsai elixír... ani přesně nevím, jak ji zalévat... Jsem zoufalá.
Nějak tápu, do jakého tématu se zařadit, tak zkouším tady.
Přílohy
Fotografie037.jpg
Vája
 
Příspěvky: 26
Registrován: 19 čer 2009, 13:18

Re: začátečník

Příspěvekod Robert Černý » 30 zář 2010, 10:29

Jelikož to vypadá na pokojovku, nejdřív bych jí přesadil do akadami a potom si klekl a modlil bych se. Ty dráty sundej. Když bude v akadamě, zalévej pokaždé až bude suchá - světlá.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: začátečník

Příspěvekod Vája » 30 zář 2010, 10:51

Akadama tam je... :roll: A než vyschne, trvá to dlouho - třeba i týden! Ty dráty, myslíš, jí škodí? :|
Vája
 
Příspěvky: 26
Registrován: 19 čer 2009, 13:18

Re: začátečník

Příspěvekod Ladislav Kotál » 30 zář 2010, 11:11

A je ta akadama v celém objemu misky, nebo jen na povrchu ? Připadá mi podle fotky, že ta kytka má uhnilé kořeny,nedostatek světla, žádné hnojení... zkrátka má to za sebou :(
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: začátečník

Příspěvekod Vája » 30 zář 2010, 12:50

Na tu akadamu v misce se dneska mrknu. Měla jsem ju poslední měsíc přímo u okna - vyhrnuté žaluzie, bez záclony... světla měla hodně a stejně se nezbrchala. :roll: A co se týče hnojení - tak to jsem ju hnojila tekutým hnohivem na bonsaje cca 1 x za dva měsíce. A čemu tam vadí ten drát? Myslíš, že by se dala teda ještě zachránit? :(
Vája
 
Příspěvky: 26
Registrován: 19 čer 2009, 13:18

Re: začátečník

Příspěvekod Robert Černý » 30 zář 2010, 16:52

Víš, můj názor je takový, že nějaké drátování a tvarování je poněkud vedlejší když jde o záchranu samotné rostliny.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: začátečník

Příspěvekod Milan Vohnout » 30 zář 2010, 18:37

Tak to vypadá opravdu moc zle, já bych ji taky zkusil přesadit do čisté akadamy a jestli není tak není čas na objednávku tak aspoň do nějaké propustné zeminy, nebo aspoň pro substrát pro pokojové rostliny a smíchat se štěrkem o zrnitosti 3 až 6mm a to v poměru 1:1. Pak dal co nejvíce světla a tepla, pravidelně rosil a lehce a pravidelně zaléval, ale u zeminy velmi opatrně zalévat, nic jiného asi nejde udělat.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: začátečník

Příspěvekod Vája » 01 říj 2010, 09:18

Robert: Ten drát tam je od začátku, ten jsem já tam nedávala... :roll:
Vája
 
Příspěvky: 26
Registrován: 19 čer 2009, 13:18

Re: začátečník

Příspěvekod Vája » 01 říj 2010, 09:21

Milan: Akadamu doma mám... píšeš čistě do ní, nemíchat se zeminou pro bonsaje? Ono je otázka, co je lehce a pravidelně zalévat? :roll: Dneska to udělám dle tvých rad, moc děkuju. ;)
Vája
 
Příspěvky: 26
Registrován: 19 čer 2009, 13:18

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron