v Obříství

Zajímavé odkazy

Re: v Obříství

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 09 črc 2012, 16:02

Myslím že Arboreko je v pohodě. Dokážou vypěstovat opravdu velké stromy které jsou pravidelně přesazovány.Takže je malá šance úhynu.Když zakládáte nebo předěláváte, doplńujete zahradu tak je to důležitý fakt. Protože možná koupíte někde něco levněji ale když to do půl roku odejde tak je to vlastně hodně drahé. Jsem rád že taková firma existuje.Protože podle mě to má určitou uroveň. Neříkám že ji musí mít všichni (to také nemají) ale já si mohu vybrat. A to je pro mne duležité.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: v Obříství

Příspěvekod Jiří Svačina » 11 črc 2012, 01:36

Video jsem neviděl ale sázecí i dobývací stroje znám a tak si jejich práci umím představit . Jejich cena se pohybuje ve statisících až milionech a tak si snadno umíte spočítat kdo asi si může dovolit je provozovat , jak se tyto investice promítají do zvýšené produkce,na straně jedné, ale i nákladů a koncových cen na strně druhé .
Co se týče dalšího, jsou vaše postřehy zajímavé. Nechci se dotknout žádného konkrétního pisatele ani subjektu, ale... Zahradnictví je výroba - realizace - obchod. Na trhu bylo v minulosti několik větších a jenom pár menších školek. Ale tak jako i v jiných oblastech výroby mělo česko vždy v minulosti solidní úroveň pěstovaného sortimentu rostlin a i vybudovaného zázemí - výrobu - školky - tradici... Je tak jako snad u všech jiných oborů u nás jasné, že ne vše bylo nejmodernější. Pochopitelně se otevřením hranic mnohé změnilo. Jak k lepšímu co se týče kvalitních dovozů roslin, technologie, strojů, chemie atd, a i těch menších a malých obchodů i zahradnictví hodně přibylo ... tak k horšímu a to rozvrácením a likvidací celé řady zahradnictví, zvýšením cen vstupů, práce, všeho...
A tak, co se týče sortimentu a cen pro koncového zákazníka si troufnu velice pochybovat o reálném přínosu těch nových a velkých, ... příchozích . A ta zmíněná kvalita , je jistě rozdílná, ale to co si v některých případech dovolí prodávat různé "spolupracující" obchodní organizace je občas až k nevíře, zejména co se týče nepravdivých informací jako jsou například záměny názvů, chybně uváděná zimuvzdornost, dovozy z teplých krajů, atd... Je drobet rozdíl jestli je na prodejně veký bujný kultivar nebo stejně velká zakrslá miniatura ...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Předchozí

Zpět na Odkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron