Pořádný yamadori

Zajímavé odkazy

Pořádný yamadori

Příspěvekod Vláďa Boudný » 21 bře 2011, 17:43

Klacky v kýblu svázaný drátama???
Uživatelský avatar
Vláďa Boudný
 
Příspěvky: 558
Registrován: 04 čer 2010, 12:52
Bydliště: Plzeň

Re: Pořádný yamadori

Příspěvekod Roman Hlavinka » 21 bře 2011, 21:01

:o :o tak to už je opravdu extrém :o :o
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Pořádný yamadori

Příspěvekod Michal Němec » 21 bře 2011, 22:43

Toto se mi už nelíbí. Zdá se mi že někteří bonsajisti chtějí mít pořádnou bonsaj za "chvilku" a neradi čekají až jim "ztloustne" jsou to pro mě takové rychlokvašky a odraz dnešní doby kdy se spousta lidí za něčím honí a chtějí mít všechno honem rychle atd... :naughty:
Michal Němec
 
Příspěvky: 60
Registrován: 11 led 2011, 22:31

Re: Pořádný yamadori

Příspěvekod Vláďa Boudný » 21 bře 2011, 22:51

Já si nemyslim, že na těch stromech je málo práce a že to jsou rychlokvašky. Samozřejmě ze semenáčku bys takovou sloní nohu pěstoval dost dlouho.
Klacky v kýblu svázaný drátama???
Uživatelský avatar
Vláďa Boudný
 
Příspěvky: 558
Registrován: 04 čer 2010, 12:52
Bydliště: Plzeň

Re: Pořádný yamadori

Příspěvekod Aleš HAMPL » 22 bře 2011, 07:01

Michal Němec píše:Toto se mi už nelíbí. Zdá se mi že někteří bonsajisti chtějí mít pořádnou bonsaj za "chvilku" a neradi čekají až jim "ztloustne" jsou to pro mě takové rychlokvašky a odraz dnešní doby kdy se spousta lidí za něčím honí a chtějí mít všechno honem rychle atd... :naughty:

Na takovýchto jamadori je ještě mnoho let práce a to, co se z nich dá vypěstovat, se nikdy nepodaří ze semenáčku nebo řízku. Ty by takhle neztloustly ani za celý život. Je to jen jiný postup a jiný výsledek.
Navíc udržení při životě takových velkých jamadori chce mnoho znalostí a zkušeností. To není, jako "píchnout" řízek a ono to roste. Každý má svůj styl, postup a výsledky.
Ale my začátečníci bychom měli začínat právě od řízků a menších kontejnerovaných rostlin, protože vykopat takovou cennou jamadori a pak ji svou nezkušeností zahubit je ... jak to mírně napsat. Proto se mi nelíbí ani ty rady, kdy začátečníkovi, který ještě nic nemá, a najde v lese např. dub se radí:"Ber ho, alespoň jako zkušenost." Bez ohledu na míru pravděpodobnosti přežití (ne kopáče, ale kytky!)
Aleš HAMPL
 
Příspěvky: 101
Registrován: 26 úno 2009, 14:39
Bydliště: Dolní Čermná
člen ČBA: ne

Re: Pořádný yamadori

Příspěvekod maros » 22 bře 2011, 07:41

Ales,
v mnohom suhlasim. Len par poznamok: Tie velke orientalisy ktore Sebastian kope sa velmi dobre ujimaju aj ked nemaju takmer ziadnde korene. Takze prijmavost je velmi vysoka(nechcem pisat ze 100%, ale asi daleko od pravdy to nebude). A zda sa mi, ze pracujes pri svojej uvahe zo zlym predpokladom, ze udrzat pri zivote velky storm je tazsie ako maly. Velky strom po vykopani ma vela energie v kmeni a korenoch a tak ten prenos lepsie znasa, rychlejsie sa zotavuje. Ak sa teda bavime o listancoch tak odporucam zaciatocnikom kopat troska vacsie stromy ako ceruzkace (snad okrem bukov aby sa zaciatocnik vyhol frustracii z produkovania palivoveho dreva pre kozub ;) ). Teda vo vseobecnosti plati miera pravdepodobnosti prezita velkeho listanca (priemer kmena 10 a viac cm) je urcite vyssia ako u maleho ak je postup kopania dobry. Ak uz niekto vie vypestovat dobry bonsai z odrezku alebo semenaca tak to je uz PAN BONSAISTA.
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: Pořádný yamadori

Příspěvekod Robert Černý » 22 bře 2011, 11:43

Zajímavé.......

Tohle už jsou opravdu pěkný klacky :D , jinak si myslím, že je to názor od názoru a zkušenost od zkušenosti. Taky by mě zajímalo jakou má procentní úspěšnost v přežití takle velkých yamadori. Osobně nemusím takhle velký stromy, protože nenám moc šancí s nima hejbat po zahradě bez cizí pomoci, ale na druhou stranu, mám doma jednu velkou misku, do který bych jednou chtěl zasadit právě takhle velký strom.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Pořádný yamadori

Příspěvekod Míra Z » 23 bře 2011, 00:09

Tak to je paráda!Sloní nohy můžu,taky bych kopal...
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Pořádný yamadori

Příspěvekod Jiří Svačina » 23 bře 2011, 02:44

Marosem doporučených cca deset centimetrů průměru stromu bych pro "sběr" bral jako rozumnou velikost. :clap: Je samozřejmě pravdou že v silném kmenu velkého starého stromu je daleko větší zásoba energie. Ale také většinou ne velká ochota tvořit z kmene - ze starého dřeva nové kořeny. S tou zásobou energie dokáží silné stromy několik let vegetovat z podstaty a / bohužel / odcházejí někdy až druhým -třetím rokem . Já mám také rád velké silné staré stromy. Ale ne poházené kdesi po zemi v bednách, ale na pěkných stanovištích a v dobrých miskách... Vím jaké jsou moje možnosti pozdějšího umístění jak co do počtu, ale i dalších prací, sázení a přenášení zasázených rostlin v miskách, a tím se řídím při výběru - získávání rostlin...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Pořádný yamadori

Příspěvekod Martin Drábek » 30 lis 2011, 20:46

Nedá mi to a přihazuju odkaz na http://www.animabonsai.com/. Chorvati pracují opravdu s luxusním materiálem, asi většina zná, ale poslední fotky z akce s Waltříkem fakt stojí za shlédnutí. Nechci polemizovat o uspěchané době, jestli je to přehnané atd. viz příspěvky v tomto vlákně, ale osobně budu raději opravdu pracovat s kvalitním materiálem a tohle je radost vidět a ať nikdo neříká, že ne ;) !
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Další

Zpět na Odkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků