Preventivní postřiky

Rady a zkušenosti pro všechny

Preventivní postřiky

Příspěvekod Vahada » 21 úno 2010, 19:22

Už se asi doopravdy blíží jaro a proto se ptám - kdy a čím provádíte preventivní jarní postřiky. Dočetl jsem se, že se má stříkat proti plísním a houbám a proti živočišným škůdcům.
Já jsem doposud používal jen Kuprikol, Sulikol, Novozir a starý Metation (je mi jasné, že už by se používat neměl, ale když jsem ještě nějaký doma měl....) a stříkal jsem až když se něco vyskytlo.
Bojuji během sezony s padlím (hlavně na dubech), občas se mšicemi (hlavně na bucích) a s vlnatkou (hlavně modříny).
Letos bych chtěl být pořádný a udělat preventivní postřik, snad to bude během roku snažší.
Potřeboval bych vědět co nakoupit, je toho spousta a nevím co zvolit. Snad to nepůjde do "komerce" pokud poradíte název přípravku, který se vám osvědčil.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Ladislav Kotál » 21 úno 2010, 19:41

Václave, Dithane- houby, všechno co leze-Talstar. A od těch dob, co mám všechno zasazeno v propustných substrátech, nemám škůdce, jen na jednom modřínu rok co rok, ale Talstar je zničí.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod tomikzlesa » 21 úno 2010, 20:22

Rok co rok mám, resp. měl na modřínech taky breberky, Talstar sem loni použil ještě před tím než tam breberky byly, preventivně z jara a měl sem pokoj na celý rok.
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Lada Fabián » 21 úno 2010, 20:38

Používam Prost Fast M .Skoro na vše co požírá naše miláčky.
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Robert Černý » 22 úno 2010, 00:57

Používám dva preventivní postřiky před rašením (Talstar, Mospilan) v rozmezí 20-30 dnů a zatím bez problémů.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Jan Kalivoda » 22 úno 2010, 03:47

A co zimni postrik - klasika, dnes pusobi na zaklade OLeo a dalsich slozek, ktere znici spousty prezimujicich skudcu a chorob, (kdyz se rozjari), potom nasleduji podle potreb dalsi pripravky. Pouzivam je kazdy rok. Jo prevence je prevence, ale o tom jsem jiz nekde psal. Nasleduji postriky napr., klasika Kuprikol Sulikol, ktere jsou leta osvedcene, dale z novejsich Mospilan, Karate, atd., to jsou vyzkousene. Zalezi na tom co chceme postihnout, strikam dle zjisteni - naletu chorob nebo skudcu. Pesticidy jsou siroka problematika a spektrum vyrobku je velice obsahle...
Zdravi Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Pavel Š. » 22 úno 2010, 11:42

Nedělám žádné postřiky preventivně, z ekologického i ekonomického hlediska. ;)
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Milena » 22 úno 2010, 11:57

Pavle, k tomu ekologickému hledisku jsem měla po léta i "flegmatologické" hledisko. Stříkala jsem Karate na mšice, až jich byly plné listy, pak něčím na padlí, které jsem už pak viděla i bez brejlí. Ale na stará kolena vidím, že se musím podrobit a dělat preventivní postřik, pokud nechci mít listy požrané, flekaté, zkrabacené apod. a chci mít aspoň některé "výstavní" kusy. Dříve jsem se podrobovala jen muži při tanci, teď tanec nehrozí, takže to převzaly potřeby bonsají :lol: Dost často myslím na výluh z cigaret či rajčatových listů, ale myslím, že na ty breberky je to slabé a zdlouhavé. :think:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Vahada » 22 úno 2010, 13:19

To Jan K. - pokud se nepletu tak ty zimní postřiky fungují jen proti škůdcům, nebo obsahují také nějaký fungicid? Pokud se fungicid používá samostatně, tak za jak dlouho se může stříkat po olejovém postřku?

Všeobecně - stříkáte preventivně také před zazimováním?
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Jarek Servus » 22 úno 2010, 17:15

Pavel Š. píše:Nedělám žádné postřiky preventivně, z ekologického i ekonomického hlediska. ;)

Taky jsem nedělal, ale teď je padlí na dubu plnej les, co mám kousek od baráku a sypavka mi pomalu zničila dvě borovice, takže musím. Vašku, stříkám proti přezimujícím škůdcům od té doby, co jsem je našel pod kůrou jabloní.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Další

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron