Preventivní postřiky

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Mirek Černička » 19 bře 2012, 01:07

Připojím se se svou troškou do mlýna, i když to nebude možná úplně k danému tématu. U pokojovek jsem vyzkoušel proti těm bílým přelétavým návštěvníkům (i proti muškám vylézajícím ze substrátu) ekologický postřik "do zavařovací sklenice suché slupky z jedné nebo dvou cibulí", zalít vodou, volně uzavřít víčkem, postavit na okno na 1-2 týdny, vodu slít do postřikovače a občas preventivně rostliny postříkat. Od té doby pokojovky bez jakéhokoliv náletu nezvaných návštěvníků. Na venkovní jsem zatím nezkoušel. :|
Mirek Černička
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 bře 2012, 07:14

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Martin Vajs » 19 bře 2012, 07:48

jj díky Láďo :jedna: ...nějak sem se v tom přestal orientovat. Asi mám ten můj "květak" moc přepracovanej a to na něm nenosím čepici :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Martin Vajs » 21 bře 2012, 10:08

Tak Talstar už se prý nevyrábí...a já ho včera nikde nesehnal.na chemii jsem chyběl :lol: :lol: :lol: tak poraďte čím stříkat místo Talstaru?
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod ruda.p » 21 bře 2012, 12:59

nevím zda se přestal vyrábět , ale já ho pořídil asi před 2týdny v zahradnictví a pár jich tam měli
na chémii taky moc nejsem, tak kluci jistě poradí co místo toho nahradit,
jinak mohu skoupit těch pár kousků co tam mají a v Kolíně předat popřípadě i jinde pokud by byla cesta
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Martin Vajs » 21 bře 2012, 13:07

Rudo já objel OBI, Baumax a 3 zahradní centra a nesehnal ho....tak nevím :-(
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 21 bře 2012, 15:47

Jj, už se nevyrábí, jistí to Karate ;) (které teda doufám ještě nějakou chvíli na trhu vydržíú.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod kuncarladislav » 21 bře 2012, 21:37

No já loni zkoušel proti mšicím tuším oleekol bez jedů na bázi řepkového oleje a už bych ho nikdy nepoužil.Mšice tedy spolehlivě usmrtil,ale jak pak vypadali listy nechtějte ani vědět.Černý a zalepený ještě na podzim když jsem je stříhal.



Tak to byl jinej přípravek s tím řepkovým olejem, ale mám doma ještě tyto přípravky,tak jestli je mohu bez následků použít.

OLEOEKOL - postřikový,kontaktní,širokospektrální insekticidní přípravek ve formě mikroemulzního vodního koncentrátu k ničení přezimujících stádií škůdců na ovocných stromech,keřích a okrasných dřevinách.
ZOLONE 35 EC - postřikový širokospektrální insekticid proti savým a žravým škůdcům
PREVICUR 607 SL - likvidátor půdních a listových chorob
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Dalibor Hátle » 24 bře 2012, 17:09

Zdravím ,ten PREVICUR 607 SL se už moc sehnat nedá. Prodej končí na konci března. Jako náhrada bude Previcur Energy. Podle obchodníku bude až tak v půlce roku z důvodu registrace atd. Dá se koupit ale už teď ... zatím jen 1l balení http://www.inpest.cz/fungicidy/zelenina ... -energy-1l
Dalibor Hátle
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20 kvě 2011, 18:22
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Danego78 » 04 čer 2012, 12:17

V jednom zahradnictví jsem koupil od firmy Substral SAPROL proti houbovým chorobám růží 30ml Substral. Systemový přípravek s ochrannými a v ranném stádiu léčivými účinky - proti padlí, černé skvrnitosti a rzi.A ted nevim,jestli je to jenom na růže,nebo jestli to můžu použít univerzálně jak na jehličí,nebo listí??Nemáte někdo zkušenost s tímto koncentrátem??
Hellebrand Daniel
mcbeywaley@seznam.cz
mob: 608 780 303
Uživatelský avatar
Danego78
 
Příspěvky: 193
Registrován: 25 lis 2009, 20:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Martin Iša » 04 čer 2012, 12:30

Dane, než něco koupíš, je třeba číst příbalový leták!!! :)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků