Preventivní postřiky

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod petradelt » 21 úno 2012, 20:07

No Jardo,to je to co bych chtěl. :clap:
Doplnit třeba konkrétní stromy, přípravek i přibližnou dobu aplikace, od těch kolegů,
kteří to maji vyzkoušeno, a s dobrým výsledkem.
Když někdo např. napíše že třeba duby stříká přípravkem x v tuto a tuto dobu a že se mu to osvědčilo,
rád to doplním a postupně se tak dostaneme do základního schématu, který může v začátcích aspoň orientačně pomoci.
Lukáš to napsal jasně a srozumitelně. :jedna:
Ještě přehlednější by možná bylo sestavit to postupně po měsících. Nikdo by na nic nezapomněl. :lol:
Pokud bude dostatek informací, rád se toho zhostím.
Zahradníci se teď možná smějí pod fousy, oni to mají v malíčku, ale co my ostatní amatéři.
Takže čekám na další "tutovky" ;)
Co se týče mě, já nepřispěji žádným vyzkoušeným a osvědčeným tipem, protože jsem byl lempl,
a doposud jsem preventivní postřiky neaplikoval vůbec,
ale slibuji, že se polepším :oops: Proto jsem oživil toto téma. :)
Petr
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Luděk Rohovský » 21 úno 2012, 21:10

Loni mi soused v rámci likvidace dvou trsů trávy rostoucí na chodníku zlikvidoval Roundapem dva smrky. Málem jsem mu ten Roundap narval do chřtánu. :twisted:
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Robert Černý » 25 úno 2012, 21:06

bych mu ho narval úplně jinam :lol:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Jirka Bělunek » 26 úno 2012, 08:48

Jak psal Jarda, ještě doplnit kdy. Chybí mi tam dost používané jarní preventívní postřiky na bázi oleje.Také se názvy
občas změní.
Všechen ten spěch a kvaltování pro hovado dobrý jest
Jirka Bělunek
 
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2010, 17:01
Bydliště: Ostrava

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 12 bře 2012, 19:25

Ještě mě teď napadlo: nevím, jestli se to tady už řešilo, ale stejně jako "padnul" Talstar, tak teď prý přichází (nebo už přišlo?) na řadu i Karate :( . Asi se zas jenom bude přejmenovávat na nějaký jiný název, nemáte o tom víc informací? Případně jestli je na trhu nějaký srovnatelný přípravek?
Ještě nějakou menší zásobu máme, ale na celou sezónu asi jen stěží... :|
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Compel Lubomír » 13 bře 2012, 22:12

Luki, to je pro mě nová informace. V pondělí jsem zaběhl nakouknout do zahr. centra poblíž CV a bylo tam překaratíno. Karateho mraky.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod kuncarladislav » 14 bře 2012, 00:16

Chybí mi tam dost používané jarní preventívní postřiky na bázi oleje.

No já loni zkoušel proti mšicím tuším oleekol bez jedů na bázi řepkového oleje a už bych ho nikdy nepoužil.Mšice tedy spolehlivě usmrtil,ale jak pak vypadali listy nechtějte ani vědět.Černý a zalepený ještě na podzim když jsem je stříhal.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod kuncarladislav » 14 bře 2012, 00:35

Jo a ještě dotaz.Je potřeba dělat časovej odstup mezi postřiky proti škůdcům a proti houbám a plísním.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Martin Vajs » 18 bře 2012, 20:46

Pánové já tohle nějak nepobírám :( mohli byste mi říci konkrétně čím a kdy stříkat listnáče a jehličnany? Díky....
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Preventivní postřiky

Příspěvekod Ladislav Kotál » 18 bře 2012, 21:04

Já stříkám Talstar a hned ten samý den když to oschne Dithane a za týden-14 dní zopakuji. Hlavně aby po postřiku alespoň den nepršelo.Jednou na jaře, když stromy vyndám na police, jednou na podzim, když je z polic sundavám. Nerozlišuji listnáče a jehličnany, jen u jehličnanů při aplikaci Dithane (proti houbám), zakrývám substrát, abych nezničil ty chytré houby, které potřebují k životu. Pokud už talstar nebude, použiju jiný přípravek na lezoucí hmyz. V průběhu sezony, když se náhodou objeví nějaký potvory (což se mi poslední léta nestává), díly propustným substrátům , :lol: :lol: zopakuji. :jedna: Hlavně z toho nechce dělat vědu a techniku pro mládež, i když je to hodně obsáhlé téma. Stačí jen použít ten květák na krku a selsky zauvažovat a ne si na něj dávat jen čepici. :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron