Yamadori jak na to ?

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod František Sýkora » 22 úno 2009, 22:26

Rašeliník je druh mechu,který dokáže do sebe nasáknout velké množství vody,když je v substrátu,udržuje vlhkost a podporuje kořenový system. ;)
Učený z nebe nespadl.
František Sýkora
 
Příspěvky: 54
Registrován: 13 úno 2009, 14:50
Bydliště: Vojnův Městec-Vysočina

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 23 úno 2009, 09:06

Přidávání rašeliníku do substrátu jsem ještě neviděl,myslím že je to zbytečné ba nebezpečné, protože rašeliník uvnitř substrátu podle mého zahnije, znehodnotí substrát a je zcela bez živin (možná jen kyselý). Setkal jsem se i sám aplikuji drcený sušený rašeliník na povrch misek,kde nasaje a zabraňuje vysychání misky, zejména po přesazení. Ale možná se pletu ?
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod mirecc » 23 úno 2009, 15:07

A nie je lepšie ak sa v jednom roku narušia korene len z jednej strany, :arrow: av dalšom roku sa vykope celý strom?
Miro Malych
mirecc
 
Příspěvky: 78
Registrován: 07 úno 2009, 00:35
Bydliště: okr.Trenčín, SR

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 23 úno 2009, 15:24

Spousta lidí to tak dělá,připravuje si strom k vyzvednutí třeba několik let. Myslím, že jeden stres, který utrpí,když se vykope hned ,je lepší než několik stresů za sebou .Pokud se minimálně naruší kořenový bal a vybere se příhodná doba ,je kopání "hned" bez problémů. Máte jiné zkušenosti?
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Petr Syrový » 23 úno 2009, 15:35

Ještě k tomu rašeliníku.Když jsem začínal ,tak jsem našel na Youtube.com pár videí jednoho fousatýho Američana a ten ho rval všude.I při přesazování.Až to najdu dám sem link.
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Robert Černý » 23 úno 2009, 15:56

Já osobně se ztotožňuju s Láďovo názorem......
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Dan Pánek » 23 úno 2009, 19:17

Jak psal Fandus, rašeliník váže obrovské množství vody. Hnití nejen že nehrozí, ale naopak mu předchází. Vázáním kationtů Ca může způsobit okyselování. Rašeliník do substrátů používají i pěstitelé např. masožravek. Je perfektní i pro vzdušné hřížení, já ho míchám s akadamou.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 23 úno 2009, 19:23

Dane pro vzdušné hřížení spolu s akadamou je to nejlepší věc,ale pořád nechápu, proč ho dávat do substrátu. Asi nejdu s dobou :D
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Milan Vohnout » 23 úno 2009, 20:45

Teď se budu trochu cpát do něčeho, co jsem nikdy nedělal a asi bohužel nikdy dělat nebudu. :cry: Druh mechů, rostoucích převážně na rašeliništích. Zástupci tohoto rodu mohou pojmout obrovské množství vody a jsou i některé druhy, které dokonce pojmou i dvacetinásobek hmotnosti sušiny, díky čemuž se také rašeliník prodává jako doplněk půdy. Rašeliník může okyselovat své prostředí tím, že váže některé složky jako je vápník, hořčík atd. a naopak uvolňuje vodíkové ionty. Proto je i velice vhodný na vzdušné hřížení. To asi vše. :)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod František Sýkora » 23 úno 2009, 22:22

Učený z nebe nespadl.
František Sýkora
 
Příspěvky: 54
Registrován: 13 úno 2009, 14:50
Bydliště: Vojnův Městec-Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron