Yamadori jak na to ?

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Martin Cigánik » 06 dub 2013, 20:27

Kéžby. Tady na Valašsku je pořád 30 cm. Něco málo už jsem stihl vykopat, ale jinak to je bíííída. Bojím se, že teploty houpnou nahoru a nebude v podstatě kdy a co kopat...
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod kuncarladislav » 06 dub 2013, 20:46

No tady je cca 10 cm ale počítám,že to bude za 2-3dni pryč.Taky mám strach,že zima přejde v léto s teplotami nad 20 stupňů a to je pak pro uchycení stromů velmi zlé.Nemám toho letos moc jen buk ,modřín a borovici.Nechci to uspěchat ,ale čekat se mi taky moc nechce.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod 001čolek » 06 dub 2013, 21:43

Já na to jdu taky (zítra) ...zase nějaké habry a akáty,nevím jestli je vhodná doba na modříny ?? a nějaké břízy plánuju na příští týden.Buky tak těsně před Greensrazem a borovice taky ..až podle svící. Tři už mám doma(borovice),ale byl to záchranný kop v areálu kde pracuju minulý víkend. Bagr nečekal!! :lol: Tady už sníh není vůbec a teploty lehce nad nulou.....
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod kuncarladislav » 07 dub 2013, 11:27

Borovici samozřejmě později,habry jsou jasný a modřín jsem si myslel,že by se dal taky,ale jeli někdo jinýho názoru,tak dejte vědět.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Robert Černý » 07 dub 2013, 21:35

Vzhledem k tomu, co říká předpověď počasí, tak bych asi začal kopat pomalu všechno krom borovic.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod kuncarladislav » 14 dub 2013, 21:13

Tak pánové dnes jsem jsem se byl pokusit vykopat svoji první letošní yamadori (modřín).Skončilo to fiaskem.Půda total zmrzlá,takže po chvílce zkoušení jsem to vzdal.Problem je v tom,že modřín se začíná zelenat.Počkám cca 2 dny a zkusím znova.No popravdě mě to dost překvapilo.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Martin Cigánik » 15 dub 2013, 07:16

To já měl štěstí více... Od pátku do neděle se dařilo každý den a doma přibylo 12 nových kousků:-) Teď už by to jen chtělo, aby zase začlo jaro a né léto...
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Jirka Novák » 15 dub 2013, 09:17

Martin Cigánik píše:Od pátku do neděle se dařilo každý den a doma přibylo 12 nových kousků:-)


tak tímhle bych se moc nechlubil. To už nemá s bonsaistikou a s koníčkem moc společného..... :(
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod 001čolek » 15 dub 2013, 10:28

tak tímhle bych se moc nechlubil. To už nemá s bonsaistikou a s koníčkem moc společného.....

...................................................................................................................................

Jirko proč??? :think:
Pokud to stihne upěstovat a počítá např. s dalším materiálem na výměnu ?? Vždyt' to všechno nemusí tvarovat ... někdo bude rád za kvalitní vstupní materiál a vytvaruje si během let sám .....
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 15 dub 2013, 20:47

Tak tímhle bych se moc nechlubil. To už nemá s bonsaistikou a s koníčkem moc společného..... :(


Sorry, Jirko, ale tohle je teda pěkný žvást... :roll:
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron