Yamadori jak na to ?

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod vopat » 17 zář 2009, 15:17

Asi to zkusím, ten můj je trochu připravený od jara. Je seříznutý asi na 30cm a obrazil snad úplně všude. Teď je z něj takové pěkné koště. Zkusím odkopat kořeny a uvidí se.
Dík za postřehy.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 17 zář 2009, 15:19

Pokud možno co nejméně narušit kompaktnost při převozu.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Pavel Š. » 17 zář 2009, 15:59

Honza Zatřepálek píše:No tak tohle by mě také zajímalo. :think: Mám jich také pár v očku. ;) Bohužel se blízko staví.A bude se to rozšiřovat takže asi budu muset jednat.

Jo Honzo, pokud hrozí nějaké nebezpečí, tak jednej. Já s tím mám absolutně čerstvou bohužel negativní zkušenost. Loni v létě jsem objevil v průseku pod vysokým napětím parádní modřín, tak jsem si ho na místě připravoval a pořád váhal, kdy ho kopnout, aby to byla tutovka. V sobotu jsem u něj stál a řekl si, že ještě pár dní počkám. No a včera na ten průsek nastoupili pracovníci EONu a vše totálně rozšmelcovali na štěpku. :evil: Podotýkám, že podle vzrůstu okolních stromů, to nedělali dobře přes 10 let. Ach jo, kdybych byl v sobotu kopal..... :(
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Petr Havlín » 23 zář 2009, 20:49

Chlapi já kopu na jaře i na podzim. Blatky jsem kopal až na konci října už bylo zamrznuto a poprašek sněhu a taky rostli. Na podzim je to v lese horší že je tam moc lidí na houbách. Jinak jak říká Láda Kotál. když se jí chce růst tak roste i ze slbého kořenového balu. Jindy má kořenů dost a podá ti ruku jak říká Milan Marsch BK Libochovice.
Uživatelský avatar
Petr Havlín
 
Příspěvky: 355
Registrován: 15 črc 2009, 14:36
Bydliště: Louny

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Roman » 24 zář 2009, 20:25

vykopat ani nieje taky problem ako to potom doviezt domou.
uz som skusil silnu stvorkolku ,600 enduro ale najlepsie sa mi osvedcil kamosou landrover.ked sme vcera kopali smreky tak sme ho 2 chlapi ani nepohli musel prist aj vodic a 1,2,3,hop a uz tam bol ,okolo hodiny sme snim zapasili a boli sme narobeny ako keby sme kopali hrob pre kona.nebari nadherne a priemer vyse 25 cm .samozrejme sa ten rover nedostane vsade na strme a vysoke skaly mame horolezecku vystroj ale odtial je drina take hrube mugo zniest.ale uz pracujem aj na tom .a co sa tyka kopania kopem cely rok len hraby,na jar buky a na jesen co sa my dostane pod krompac,to vies ak si niekde na kopaniciach 20 km od domu na stvorkolke no budem sa tam zasa na jar vracat? lebo tam je pekny stromek?nie tak to kopnem hned.a co ma zdochnut nech zdechne.
Přílohy
XL800234.JPG
kodiak
XL800256.JPG
enduro z ktoreho vzdy nieco zbalene stratim
XL800256.JPG (155.24 KiB) Zobrazeno 3230 krát
lr.JPG
a toto vyjde absolutne vsade
Roman
 
Příspěvky: 50
Registrován: 26 dub 2009, 09:44

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod vopat » 25 zář 2009, 08:56

Já tedy, Romane, také chodím na stromky, ale to co vidím v tom autě hraničí s rabováním a poškozováním přírody :naughty: . Možná se mnou spousta lidí nebude souhlasit, ale i z té tvé poslední věty jsem si udělal představu o tvém hlubokém vztahu k přírodě a ke všemu živému. Nezlob se, ale kdybych tě jako lesák takhle potkal, tak si myslím, že to děláš na kšeft.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod petradelt » 25 zář 2009, 09:49

Já s tebou naprosto souhlasím, a taky nevím kam až ta honba za stromy co největšími půjde.
I malé stromy jsou hezké a proto to dělám, aby se mi to líbilo.
Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod tomikzlesa » 25 zář 2009, 10:15

Můj názor je takový, že pokud místo po výkopu je uklizené a není skoro poznat že tam předtím náky strom byl a příroda se zbytečně neničí at si každej kope co je mu libo. ALe jako všude platí že nic se nemá přehánět. :naughty:
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Roman » 25 zář 2009, 17:34

Doufám, že pochopíš moje rozhodnutí. Admin ;)
Naposledy upravil Roman dne 25 zář 2009, 17:56, celkově upraveno 1
Roman
 
Příspěvky: 50
Registrován: 26 dub 2009, 09:44

Re: Yamadori jak na to ?

Příspěvekod Jarek Servus » 25 zář 2009, 17:38

Dostáváme se k otázce kolik a co přežije. Co vezmu z přírody a jak jí to nahradím. Nemám rád odpovědí, že ten či onen to dělá taky.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků