Automatická závlaha

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod Jiří Svačina » 21 bře 2014, 08:35

Opět jen tak na okraj - závlahy se používají ve velkém na celém světě . Jde je poskládat z "hoby " prvků a nebo z materiálu v "profi " kategorii. Ty první jsou levné, ale mají zpravidla nižší spolehlivost, ty druhé neřeší miniaturní prostory třeba balkonů atd....Doporučuji podívat se na systém závlahy v některém zahradnictví které máte v dosahu a optat se na jejich dodavatele.....Ale co znám, žádné ze zahradnictví zcela nespoléhá jen na automatiku, vždy je její práce ještě kontrolována, třeba na dálku, ale lidima v dosahu ... celý systém je velmi nákladné zabezpečit proti všem možným nahodilým výpadkům...bouřky/náhradní zdroje, energie, spojení atd... :jedna:
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod Martin Kolacia » 21 bře 2014, 10:17

Taky jsem nepsal o tom že automatická závlaha ne ...... určitě se to může spoustu lidem hodit . Já psal že vychytávat systém zalévání , čidla vlhkosti atd. je asi celkem složité a nákladné. Při zalévání člověku pokaždé proběhne několik vyhodnocovacích procesů v hlavě (jako tahle to vypila nějak rychle , tahle nevypadá v kondici , měl bych ji přemýstit atd). Tohle se na automatice nastavuje těžko. Nehledě na to že se může nějaká tryska ucpat ........atd atd
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod pájaombre » 21 bře 2014, 11:08

Čauky přátelé,automatická závlaha,čidla a další věci okolo? ano,ale pouze pokud to mám na zahrádku daleko.Pokud jsou stromky na dvorku kde žiju tak NE.Naprostej souhlas s M.K. a M.D.i já potřebuji kontak s rostlinkou :mrgreen:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod Dalibor Hátle » 21 bře 2014, 12:31

Od samého začátku se bavíme o případech, kdy pěstitel nemá možnost každodenního kontaktu s rostlinou. Osobní kontrola je nezbytná a kdyby někdo pěstoval bonsaje, měl vše řízené elektronikou a s rostlinami by nebyl v kontaktu, jaký by to potom vše mělo smysl. Já osobně mám stromky hned u domu, ale jelikož se vracím z práce kolikrát pozdě večer, tak stejně si nějakej zalejvač :lol: pořídím ( z důvodu horkých letních dnů). Vždy když příjdu domů, moje první kroky směřují na zahrádku, kontrolu a prohlídku. Je už to pro mě taková droga.

Ale co znám, žádné ze zahradnictví zcela nespoléhá jen na automatiku, vždy je její práce ještě kontrolována, třeba na dálku, ale lidima v dosahu ... celý systém je velmi nákladné zabezpečit proti všem možným nahodilým výpadkům...bouřky/náhradní zdroje, energie, spojení atd...


To: Jiří Svačina
Samozřejmě, že každý správně navržený automatizovaný systém má zpětnou kontrolu, tzn. že hlídá v podstatě sám sebe, jestli vše provedl, tak jak měl. Zase třeba čidla vlhkosti :D :D :D - třeba jen kontrolky - červená a zelená, nebo pípák. :jedna:
Dalibor Hátle
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20 kvě 2011, 18:22
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod Martin Cigánik » 25 bře 2014, 19:48

Nevím jestli se to v diskusi už neobjevilo,ale náhodou jsem narazil na tohle a celkem mě to zaujalo- http://www.gardena.com/cz/water-managem ... excontrol/.
Mám 1000 litrů barel, který mám celkem vysoko, takže dokáže vodu i celkem tlačit. Líbí se mi, že se to nemusí připojovat do elektřiny. Kdyby někdy zůstaly nějaké kačky, tak bych nad tím uvažoval:-)
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Automatická závlaha

Příspěvekod Chumo » 15 dub 2015, 15:12

Vzhladom na pracovnu vytazenost uz druhy rok fungujem na automatickej zavlahe.
Vsadil som na profi hunter. Vodu taham zo studne.

Zalievam Rano, Na obed a Vecer

K bonsajom mam privedene dve vetvy, jedna vetva mlzenie koruny druha vetva kvapkovace na substrate.

Rano mlzim koruny s tryskami 90° a 180° vid obr tryska1. Zatial ich mam iba zapichnute v zemi vedla stojanov, v buducnosti chcem urobit konstrukciu nad stojanmi a mlzit stromy z hora...

Na obed som pouzival obycajne ihly ale toho roku idem nainstalovat trysky obr tryska2. Pre vacsie stromy davam aj 2 trysky na jeden kontajner aby som docielil dokladne zaliatie celej plochy.



Vecer aj mlzim aj zalievam oboma vetvami.

Som so systemom nadmieru spokojny, rastliny pod zvlahou rastu k mojej spokojnosti a nemusim sa obavat horucich dni na juhu slovenska... Aj sposob mlzenie a zalievanie substratu mam odskusane a nebudem ho menit...

Uz ma prestalo bavit otravovat zenu, svokru, susedovcov, vzdy ked som nemohol zalievat.

Automaticka zavlaha je na nezaplatenie...

tryska1.jpg
Tryska na mlzenie koruny
tryska1.jpg (16.72 KiB) Zobrazeno 2045 krát

tryska2.jpg
Tryska na zavlazovanie substratu
tryska2.jpg (14.36 KiB) Zobrazeno 2047 krát
chumac@atlas.sk
Peter Kováč
Chumo
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27 kvě 2014, 18:43
Bydliště: Lučenec

Předchozí

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron