pokojový skleník

Rady a zkušenosti pro všechny

pokojový skleník

Příspěvekod Kuba Lukačišin » 14 led 2010, 11:06

Dobrý den, mám na vás dotaz. Existuje něco jako miniskleník do pokoje, třeba jen na jednu nebo dvě rostliny? Chtěl bych si něco takového pořídit, abych mohl zajistit vyšší vlhkost fíkusu. Pakliže nic takového není, mohu se zeptat, jak v podobném problému postupujete vy?

Děkuji moc za rady
Kuba Lukačišin
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 pro 2009, 15:08
Bydliště: Hradec Králové

Re: pokojový skleník

Příspěvekod Lukáš J. » 14 led 2010, 11:36

Tuším, že Láďa Kotál jednou radil jak v zimě vyzrát na radiátor a to dát na nějaký tác keramzit, zalít vodou a na to teprve posadit podmisku a misku s bonsají. Tím jak se voda odpařuje zvyšuje vlhkost v okolí bonsaje. V létě by to mělo taky fungovat. Já jsem to vyřešil velkou podmiskou pod truhlík s keramzitem, protože mám jako pokojovkář problémy s parapetem který by byl bez radiátoru. :( Ale malé skleníky jinak samozřejmě existují. Zadej si do nějakého vyhledávače klíčové slovo jako miniskleník a v growshopech, ale i jinde je toho plno a pak už si jen pohlídat velikost a nebo bych možná zkusil i nějaký zvhlhčovač vzduchu? Těch je také nepřeberné množství... nad tím jsem uvažoval sám
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: pokojový skleník

Příspěvekod Pavel Šimsa » 14 led 2010, 15:15

A co třeba staré akvárko? Ryby už stejně chcíply...
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: pokojový skleník

Příspěvekod Ladislav Kotál » 14 led 2010, 15:45

Kubo, miniskeníků máš plné Obi,a podobné řetězce. Říkají tomu minipařeniště, je to plastový a je v několika výškách, velikost je stejná, a stojí cca 100.- :P :jedna: A je to dobré k pěstování a k množení z řízků (ne vepřovejch) :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: pokojový skleník

Příspěvekod Kuba Lukačišin » 14 led 2010, 23:47

Aha díky moc všem zúčastněným. Akvárko jsem vyhodil kdysi i s chcíplejma rybkama :jedna: . Napadlo mě to taky, ale říkal jsem si jestli už neseženu něco sofistikovanějšího. Tak takhle se tomu nadává...minipařeniště, miniskleník. Když jsem googlil, tak jsem se významově pořád motal kolem pokojového malého skleníku..Zkratka mě vůbec nenapadla. náááááhodou vim co je řízek :lol: už jsem jich pár vyrobil..a bez obalování :)

Ještě jednou děkuju moc
Kuba Lukačišin
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 pro 2009, 15:08
Bydliště: Hradec Králové

Re: pokojový skleník

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 15 led 2010, 12:12

Říká se tomu také množárna na řízky. :D
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků