zamechování

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: zamechování

Příspěvekod Tom Benda » 28 úno 2009, 12:40

A řekli pánové mistři i důvod proč mech ne a pak ano?
Tom Benda
 
Příspěvky: 31
Registrován: 06 úno 2009, 23:34

Re: zamechování

Příspěvekod Ladislav Kotál » 28 úno 2009, 12:45

Řekli,že pro pěstování to není k ničemu,poškozuje se např. hnojením,není kvalitní kontrola zalití, a před výstavou jen z estetických důvodů,i když to není dogma. :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: zamechování

Příspěvekod tomikzlesa » 04 bře 2009, 10:44

ahoj,
ja osobne mech pestuju zpusobem, ze povrch misky, jen povrch nikoli cely substrat, udrzuju vlhky a mech se mi z 90% do par tydnu vytvori sam, zkusenosti s pokladanym mechem z lesa nemam dobre, vetsinou koncily tak ze mech proste zasel. Mech se snazim udrzovat ne po celem povrchu zeminy, pokud se rozroste nekompromisne protrhavam.
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: zamechování

Příspěvekod Robert Černý » 04 bře 2009, 12:48

Ahoj Tome, vítám tě tu....
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: zamechování

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 09 bře 2009, 12:10

Jak jsem pochopil Láďu Kotála a jiné: priorita to je stromek. Mech to je věc co se dá pořešit až před výstavou. ;) Je prostě obtížné hlídat stromek a mech současně (a nedej bože aby trpěl stromek :( ).
Zaujal mě návod Jirky Vondruše rozhodně mám chuť to vyzkoušet .Jenom v květináči beze stromku.
Už jsem to před lety zkusil květináč písek žulovej kámen a mech.Pěkné hodně dekorativní.Asi za dva měsíce pěkně zrzavé.A tak jsem si řikal jak to mistři sakra dělaj?
Jinak také jsem rád že je tu Tomík a jeho modříny.Vítám tě Tome.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: zamechování

Příspěvekod Petr C » 09 bře 2009, 16:50

A proč mech ne? není to tak dávno, co se mech docela propagoval. Nebo to bylo v dobách obyčejných zahradních směsí a v dnešní době strukturovaných materiálů je mech vlastně jejich znehodnocením nebo potlačením jejich dobrých vlastností?
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: zamechování

Příspěvekod Jarda Marek » 09 bře 2009, 18:26

to PetrC: Myslím, že to krásně vysvětlil Láďa o pár řádků výš z úst pánů Kobajašiho a Wilsona. No a já si myslím, že mech se dá dát na jakýkoli substrát před výstavou a po ní zase odejmout. A z hlediska pěstování bonsají doma, je na každém zda mech zvolí či ne, jaké to jsou pro něho výhody či nevýhody. Osobně si myslím, že hezky a vkusně připravený strukturovaný materiál je hezčí než nevábně vyhlížející mech.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: zamechování

Příspěvekod tomikzlesa » 10 bře 2009, 10:18

me se loni HODNE zalibila tahle úprava : http://tomikzlesa.own.cz/OSTATNI/FOTKY/ipage00051.htm
http://tomikzlesa.own.cz/OSTATNI/FOTKY/ipage00053.htm , mech nenecham prilis se rozrust a povrch sypu akadamou, podle me je to vyborny ukazatel vlhkosti, myslim ze dokonce i lepsi nez prave mech
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: zamechování

Příspěvekod Ladislav Kotál » 10 bře 2009, 10:31

Tohle se mě taky líbí, dělá se mi to samo hlavně na modřínech,stačí to jen udržovat v rorumné míře.(a kůra pod tím krásně stárne a praská) :think:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: zamechování

Příspěvekod Jiří Svačina » 10 bře 2009, 21:08

Jde tomu i pomoci uměle, třeba u jilmů,hlohu atd. že se na kmen namotá vrstva vlhkého dlouhého rašeliníku + lehounce přitáhne slabým drátem ... Nebo trochu drsnější postup užívaný občas asiaty - že se na kmen pevně navine tenký pevný ocelový drát křížem krážem aby to dělalo pěkný vzor, a nechá do kmene /pod rašeliníkem / zaříznout ...je to běh na delší trati ale u hladkých kmenů - třeba mladá P.parviflorya je po této kůře k nepoznání...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron