Co je mykorhiza ?

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Co je mykorhiza ?

Příspěvekod Mildaprichy » 21 srp 2009, 19:57

Omlouvám se, že opět otevírám toto téma, ale není mě jasná jedna věc. Jak dlouho přípravek Ectovit účinkuje, respektive jak dlouho mykorhiza z něho vzniklá účinkuje? Myslím, že je zbytečné neustále kupovat další přípravky, není možné celé jedno balení aplikovat třeba na větší pěstební záhon a houby by se množily ve velkém a v případě potřeby si část vydolovat? :think: Myslím, že by to bylo lepší, jak každé jaro a na podzim kupovat další a další. Nevím, jak moc velký je to nesmysl, tak mě to vysvětlete. :oops:
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Co je mykorhiza ?

Příspěvekod Jarda Marek » 21 srp 2009, 20:09

No nevím, jestli Tvoje řeč (psaní) má nějaký smysl nebo nesmysl, ale pochybuji že to takhle funguje. Strom pokud je v kondici si mykorhizu vypěstuje sám a pokud jde o přesazování tak já osobně vracím trochu staré zeminy s mykorhizou zpět do nového substrátu aby se vytvořila rychleji. Všechno se to musí udělat rychle a ve vlhkém prostředí nemá ráda alespoň myslím , ani světlo. No a jinou nekupuji ;) zatím to funguje. ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Co je mykorhiza ?

Příspěvekod Mildaprichy » 21 srp 2009, 21:03

Myslel jsem, když přinesu yamadori z lesa s nějakým bídným kořenovým balem a chtěl mu trochu pomoct. Nebo mám stromky, kde si myslím, že nejsou úplně v kondici, tak bych jim trochu přidal. U mě se nějaká mykorhiza vyskytuje velice sporadicky :D . Je mě jasný, že kdo jí má plnou zahradu a hlavně plný misky, tak nevymýšlí takový hova... Ale teoreticky by to šlo ne? Nebo i prakticky? :think:
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Co je mykorhiza ?

Příspěvekod Pepča » 21 srp 2009, 21:44

Nechci radit, ale co se týká mykorhizy je dobré si přečíst povídání na www.symbiom.com. Podle jejich rad, záleží na druhu rostliny, takže nejde
využít jeden druh mykorhizy na všechno. Já mám zkušenost se Symbivitem při sázení muškátů a asi to funguje.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Co je mykorhiza ?

Příspěvekod Mildaprichy » 22 srp 2009, 06:49

To jsem samozřejmě udělal, ale pořád nevím, jestli to tak můžu udělat a bude to fungovat. A na Symbiomu mě asi neporadí, protože by byli sami proti sobě. A jeden druh mykorhizy mě stačí, protože Ectovit je na všechny stromky, co potřebuju.
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Co je mykorhiza ?

Příspěvekod Jarda Marek » 22 srp 2009, 20:10

Mildo takže asi nezbude nic jiného, než aby si v tomto směru byl průkopník a pak nás informoval :clap: :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Co je mykorhiza ?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 22 srp 2009, 20:55

Chlapci, budu se opakovat, ale základ je propustný substrát,čím víc štěrku, tím líp.A houba se udělá sama.Ona totiž při přinesení jamadori je jako ve formě krystalků na konečcích kořínků a pořádně není vidět. To co vidíme (bílá vláskové houba) se udělá samo, když jsou dobré podmínky- HLAVNĚ SUBSTRÁT A SLUNCE.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Co je mykorhiza ?

Příspěvekod Mildaprichy » 23 srp 2009, 06:36

To víte, že to vyzkouším. S tím substrátem jsem to už pochopil, když to čtu na každým vláknu 18x, tak jsem si řekl, že to bude chtít asi opravdu HLAVNĚ PROPUSTNÝ SUBSTRÁT. Slunko neřeším, to bych mohl prodávat (dneska teda zrovna ne). Štěrk , písek, 1 pytel akadamy mám, ještě seženu antuku a na jaře jdu na to. Tu mikorhizu chcu jenom tak na chuť, než se vytvoří sama (zda-li). Já trkan jsem stromky sázel do hlíny. :? :roll: Až VY jste mě probudily. :D
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Co je mykorhiza ?

Příspěvekod Robert Černý » 23 srp 2009, 19:04

Hlavně se na instantní houbu nedá 100% spoléhnout, není to instantní zázrak :naughty: Letos jsem ji použil a asi naposled. Jak psal Láďa, udělá se sama i bez té kaše, tímto přípravkem ji jen dle mého nézoru pomůžeš lépe nastartovat.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Co je mykorhiza ?

Příspěvekod Mildaprichy » 24 srp 2009, 18:15

Jasně, chtěl bych mít nějakou v zásobě, kdybych přinesl z lesa nějakýho chudáka. Tak jak říkáš trochu na restart. Je mě jasný, že to nezachrání všechno.
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron