Ficus Retusa - začíná opadávat a já nevím co s ní

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Ficus Retusa - začíná opadávat a já nevím co s ní

Příspěvekod Lada Fabián » 03 led 2010, 12:44

No asi to má za sebou! :(
Ještě se zeptam jak často ji zaléváš!
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Ficus Retusa - začíná opadávat a já nevím co s ní

Příspěvekod jerrry » 03 led 2010, 14:30

Mám ji umístěnou v obýváku zhruba ve středu místnosti na takovém stolečku cca 1 metru nad zemí. V jejím okolí mám ještě další dvě Ficus Retusa (podstatně větší), které jsou naprosto bez problémů. Zaléval jsem ji tak jednou za tři dny, do půlky prosince s ní nebyl žádný problém ale najednou začali usychat listy a žloutnout a došlo to až sem. Stromek je asi tak 2,5 metru od topení a ve stejné vzdálenosti od okna, v obýváku právě moc nevětrám (to raději otevřu okno v kuchyni), právě kvůli chladnému vzduchu na bonsaie. Mám ji zkusit dát nad parapet na topení? Nebo alespoň blíže k topení (vedle něj) než nad něj? Ok, zalévat ji tedy teď moc nebudu a prostě asi jen počkám...
Uživatelský avatar
jerrry
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 lis 2009, 22:20

Re: Ficus Retusa - začíná opadávat a já nevím co s ní

Příspěvekod Milan Vohnout » 03 led 2010, 14:50

Ano na parapet určitě, ale ne nad topení to bys ji v tuto dobu jak je zdecimovaná nejspíš ublížil. Ono takhle, ona by šla na topení, ale to bys musel udělat několik opatření. Jde o to, že by musela být někde na velkém tácu, aby překryl topení a na rostlinu nešel suchý vzduch, do toho tácu, se vloží keramzit a ten se zalije vodou na ten keramzit, vložíš rostlinu, ale tu musíš od keramzitu něčím oddělit, jako je třeba podmiska nebo něco podobného. Určitě blíž ano, k topení a dostat hodně světla.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus Retusa - začíná opadávat a já nevím co s ní

Příspěvekod Jarda Marek » 03 led 2010, 17:42

Udělal bych co radí Milan aby měla vlhký vzduch z tácu a hodně světla myslím přírodního. Držím palec :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Ficus Retusa - začíná opadávat a já nevím co s ní

Příspěvekod Compel Lubomír » 03 led 2010, 18:17

Jerry, tak koukej rychle pochopit, že v tomto období je světla opravdu poskrovnu a ještě se brzy smráká. Já s mojí paní v tomto období bojuji o každý paprsek světla. Moje kytky jsou , když ne na parapetu tak max. 0.75 cm od okna. A to jsem opravdu nerad. Jenže se mi nikam jinam nevejdou. Chodím potají na balkon a odhrnuju prádlo který mi moje zlato nacpe přímo před kytky. Mám vžitou větu, že 1m od okna je již jen 50% světla. To je pro kytky a zvlášť fikusy fakt málo. Ty si ty kytky vlastně vraždíš sám. Měl bys něco udělat i s těma dvěma co vypadají v poho. Dřív nebo později dopadnou jako tuten vzpomínaný. Jo a záclona ta ti taky sebere haldu světla. Tak si vem 2.5m od okna a zatažený záclony. Co ti zbude? TMA! Jo a jestli je ta miska tak velká jak se jeví na fotce( 10x6x3cm ) tak ti tu zálivku vůbec nezávidím.Tak hlavu vzhůru a čaj Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Ficus Retusa - začíná opadávat a já nevím co s ní

Příspěvekod jerrry » 27 čer 2010, 15:54

Zdravím, po delší době bych chtěl opět požádat o radu. Mám tohohle prcka cca 3/4 roku z domu Ikea a celou domu jej mám v bytě umístěného v rohu cca 4,5 od okna na místě, kde není průvan (bohužel pod oknem je postel, takže blíže bonsaiku nedám). Objevilo se na ni několik suchých větviček bez lístků, tak se ptám, zda je nechat nebo se mají nějak zastříhnout? Případně zda by stromku prospěla nová hlína? Přikládám fotky a díky za každé rady.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
jerrry
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 lis 2009, 22:20

Re: Ficus Retusa - začíná opadávat a já nevím co s ní

Příspěvekod jajozh » 27 čer 2010, 17:55

Ahoj.No v prvom rade Ti chcem len povedat,ze v takej vzdialenosti od okna sa ti fikusu asi darit nebude.. :naughty: Ma absolutny nedostatok svetla,takze na nom nebudu ani nejake nove prirastky. :think: Bude ti chradnut...Chcelo by to ho hodit blizsie k oknu alebo priamo na parapet,az sa zmesti... :think: MOze to byt aj pricina toho ze ti uschynaju vetvicky,ako pises... :think:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Ficus Retusa - začíná opadávat a já nevím co s ní

Příspěvekod Lada Fabián » 27 čer 2010, 19:35

Předevšim by to chtělo lepší substrát a dopřát rostlině více sluníčka!Jo a odstran si ty výhonky úplně dole.Jsou k ničemu a rostlině berou sílu!
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Ficus Retusa - začíná opadávat a já nevím co s ní

Příspěvekod Milan Vohnout » 27 čer 2010, 19:36

Naprosto souhlasím s Jajozhom, tak daleko bude jen živořit a bude tvořit velké listy.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus Retusa - začíná opadávat a já nevím co s ní

Příspěvekod jerrry » 28 čer 2010, 14:31

děkuji za reakce. Zkusím ji tedy přesunout do druhého pokoje blíže k oknu, ať má rostlinka více světla. A větvičky dole zastříhnu. Substrát se chystám vyměnit jakmile přifrčím z dovolené. Teď rostlinky vezu na 14 dní k tátovi, protože u mě v bytě by se o ně neměl kdo starat.
Uživatelský avatar
jerrry
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 lis 2009, 22:20

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

cron