Grow it

Rady a zkušenosti pro všechny

Grow it

Příspěvekod Pertla » 27 říj 2009, 12:28

Zdravím, dostal jsem tento set. Zasadil jsem a ejhle jedno semínko se chytlo ... ale teď k problému. Sice se mi jedna chytla, ale už cca 14 dní nepovyrostla, nic ... co s tím? Substrát a všechno jsem dal od nich. Poradí někdo?
Pertla
 
Příspěvky: 9
Registrován: 27 říj 2009, 12:20

Re: Grow it

Příspěvekod Martin Iša » 27 říj 2009, 15:35

Vítám tě na foru Pertlo.Nejdou ti vkládat fotky?Nějak jsem to nepochopil. :think: Nevím co je:Grow it, nechápu, že jsi dal substrát OD NICH!!!!Klidně se ptej, tady ti rádi všichni pomohou.Ale trochu srozumitelně. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Grow it

Příspěvekod Pertla » 28 říj 2009, 10:32

Díky za uvítání ... a já myslel že jsem se vyjádřil jasně :-)
Tak znova :-) Dostal jsem výše zmiňovaný set
Kód: Vybrat vše
http://www.cooldarky.cz/vsechny-darky2/grow-it-bonsai-%5B0044%5D

Zasadil a rostlinka živoří. Někde mi bylo řečeno že rostlinka bude nejspíš živořit, protože sázet cokoli na podzim bude blbost. Takže to zkusím na jaře :-)
Jinak jsem začátečník a chtěl bych si pořídit nějakou jednoduchou rostlinku na začátek. Rady? :-)
Edit: Teď sem pochopil co jsi myslel tou fotkou :-) Ten set se jmenuje Grow It, viz. název tématu. O vložení fotky jsem se nesnažil :-)
Pertla
 
Příspěvky: 9
Registrován: 27 říj 2009, 12:20

Re: Grow it

Příspěvekod Martin Iša » 28 říj 2009, 11:01

V pohodě, hlavně že se to vysvětlilo. :P Tady jsme všichni Greenhorni a všichni si navzájem pomáháme.S těma semínkama nevím, řekl bych, že je to taková pouťová komerce.Poradíme, pomůžeme .Jen ještě upřesni, jestli rostlinu venkovní, nebo bytovou. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Grow it

Příspěvekod Pepča » 28 říj 2009, 11:13

Pertlo, stačilo dát jako název český překlad názvu " Pěstovat to ". Podle toho co jsem našel v popisu u tohoto setu, tak se jedná o čtyři druhy rostlin. Proč se neřídíš přiloženým návodem na pěstování, který je podle popisu u setu? Není úplnou pravdou, že se nedají rostliny vysévat a pěstovat na podzim. Já pěstuji sukulenty a některé právě na podzim začínají růst. Např. Tylecodon wallichii celé léto vypadá jako uhynulý a koncem září začíná obrůstat. Je třeba tomu upravit podmínky, kaktusy které pěstuji přes 20 roků, také vysévám v zimě, ale musí být pod umělým osvětlením. Tolik jenom můj osobní názor.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Grow it

Příspěvekod Pertla » 28 říj 2009, 16:53

nedal jsem tam "pěstuj to" protože originální název je Grow it. Kdo řekl že se neřídím návodem? Řídím, ale jako začátečník se ptám jestli není něco špatně? Rostlinka neroste a 3 týdny je pořád stejná. (btw. to v návodu nepíšou). Tak jsem se pokusil zeptat Vás zkušenějších.... toť vše.
Edit: Jo kdyby byl zájem tak ten opravdu stručný návod oskenuji ať tady neroznáším flame ...

takže ještě jednou :-) Rostlinka 3 týdny nepovyrostla, může to být problém?
Pertla
 
Příspěvky: 9
Registrován: 27 říj 2009, 12:20

Re: Grow it

Příspěvekod Pepča » 28 říj 2009, 18:54

Pertlo, nevím jestli ti někdo dokáže poradit, ale podle mého názoru, je těžké radit, když nepíšeš o jakou rostlinu se jedná. Jak ti psal Martin, je to pokojovka nebo venkovní rostlina, podle toho popisu u setu, tam mají být 4 druhy rostlin.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Grow it

Příspěvekod Jarek Servus » 28 říj 2009, 20:21

To Pertla: Dal jsem si tu práci a vyhledal dle adresy o co se jedná. Pokud není v příbalu popis rostlin, tak v nabídce je kromě ceny informace nulová. K úrovni takových dárků se nechci vyjadřovat, ale to co je napsáno na netu je blábol. V
zásadě, pokud roslina neroste, asi je to problém. To je jediné, co se dá na takovou otázku říci. Pokud bys dodal více informací, např. o jakou rostlinu se jedná, určitě se dovíš více. Pokud chceš něco pěstovat ze semen, je to chválihodné; v tom případě se ale obrať na nějakou solidní zahradnickou firmu, kluci ti v případě zájmu jistě poradí.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Grow it

Příspěvekod bonsai4 » 28 říj 2009, 21:16

.....prilep sem foto semenáčika :D možno nejaký greenhorn podľa fotky spozná čo je to za rastlinku ;) a potom ťa zasypú informáciami ;)
Uživatelský avatar
bonsai4
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06 úno 2009, 17:22
Bydliště: Detva

Re: Grow it

Příspěvekod Pertla » 28 říj 2009, 21:17

Dobrý večer,
děkuji za odpověďi pánové. O kvalitě výrobku se opravdu nehodlám bavit, normálně uvažující člověk si názor udělá. Nicméně jak jsem psal v úvodu, tento set jsem dostal, tak proč to nezkusit.
Abych nekřivdil prodejci, píše že balíčky obsahují směs těchto druhů:
Cedr Atlantský
kryptomérie japonská
borovice himalájská
zerav východní
jedle

Bohužel je to směs, takže jedno semeno mi vyklíčilo a nejsem schopen určit co je to za druh ...
V návodu se píše, nechat 2-3 týdny ve 13-16°C potom dát do lednice kde je nechat 3-6 týdnů a pak do prostředí kde je teplota 15-18°C. Víceméně tam toho více nepíšou.
Mě zajímalo jestli jsem něco neudělal špatně, když už se to chytlo (čemuž jsem nevěřil ), protože 3 týdny je rostlinka stejně velká a neroste. A z čisté zvědavosti mě zajímalo proč :-)
Pertla
 
Příspěvky: 9
Registrován: 27 říj 2009, 12:20

Další

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron