Hnojivo na list

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Ladislav Kotál » 17 úno 2009, 11:55

Milane a jsou vidět nějaké rozdíly...... že bych začal taky ?
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Milan Karpíšek » 17 úno 2009, 12:03

no habry nestíhám stříhat ty jedou jako blazen. kdyz nechám tahoun tak ma v létě metr tak ho fiknu a do podzima udělá téměř to samé.
jinak jsem to nezkoušel bez toho cereritu takže třeba bez něj by to bylo stejné.
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Ladislav Kotál » 17 úno 2009, 12:06

Zrovna co se týká habrů, moje přírůstky bez stříhání jsou zhruba poloviční než tvoje. Asi to bude mít smysl,zkusím letos cererit :!:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Milan Karpíšek » 17 úno 2009, 12:10

samozřejmě habr není v misce ale ve větší nádobě. Do volné moc nesázím.
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Ladislav Kotál » 17 úno 2009, 12:14

Jsme na tom stejně,je to porovnatelné.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Míra Z » 17 úno 2009, 12:33

Díky za tip zkusím taky.Jen at si pořádně daj :D
Milane když namícháš dvounásobnou dávku tak je vše v pohodě?
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Milan Karpíšek » 17 úno 2009, 12:40

Zatím jsem neměl žádný problém, akorát u yamadori to nepřehaním. Když mlžíš tak je to něco jiného než když bys to lil na kořeny. A dělám to večer hned po zalívce a je potřeba splachnout koruny od prachu. Vlastně jsem měl jediný problém že mi habry chytli padlí, asi jsem zalíval už moc pozdě a nestihly listy na noc doschnout.
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Jiří Svačina » 19 úno 2009, 10:01

Pro všechny venkovní rostliny v kontejnerech i miskách jako zásobní hnojivo používám více než 10 let granulované Osmocote . Jako doplňkové hnojivo do zálivky a na list v sezoně po cca dvou týdnech Kristalon , vždy ten který odpovídá kultuře a ročnímu období s důrazem na hnědý - podzimní, který pomáhá rostlinám v ukončení růstu. Pro ty citlivější je vhodnější a občas používám tekutý Wuxal , který dobře přijímají i orchideje - a nedělá fleky na listech. Stříkám pozdě večer a když je pod mrakem, nikdy ne na slunci. Používám ve všech případech pouze výrobci doporučené a bezpečné koncentrace.
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod peterbrod » 10 dub 2009, 15:17

doporučujem na postrek listov získať info o Wuxal special(zadať do vyhľadávača npr Google)opakovane je tu prezentované rosenie vo večerných hodinách,čo je podľa mňa chyba pre narušenie temnej fázy fotosyntézy,pri ktorej sa rastlina nemôže zbavovať prebytočného CO2 prostredníctvom postrekom zapchatých prieduchov na lístkoch a môže dojsť k ich duseniu,vzniku plesňových a hubových chorôb,v krajnom prípade aj narušeniu rytmu(deň-svetlo,noc tma)fotosyntézy,skúsim príklad-šikmé postavenie smerom dole a drsnosť lístkov Carmony po postreku vytvára na spodnom okraji kvapku,okraje časom začnú černieť čo je častým javom,držte sa a striekajte radšej ráno,ak sa nedá,jednoduchým poklepaním straste kvapky po rosení
peterbrod
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 úno 2009, 22:40

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Jan Kalivoda » 11 dub 2009, 20:48

Souhlasím s Jirkou Svačinou, také hnojím na list na večer, ale je potřeba aby list oschl, z důvodů tvorby hub, ale v případě, že provádíme preventivní postřiky proti fungám není žádný problém. U hnojiva záleží na Ph a koncentraci NPK na jaře je dobré použít startovací dávku (vyší dávka dusíku na úkor velikosti listů), ale pouze dle návodu, něco jiného je velká mísa nebo miska se šohinem, jak jsem uvedl výše záleží hodně na Ph a potažmo na substrátu, který používáme. Já hnojím miminka jak Wuxalem tak i velice dobrým hnojivem značky Harmavit, má dobrý poměr NPK , ale vysoké PH dobrý na listnáče, jalovce atd.., ale né pro kyselomilné jako např: rod Rhododendron tam se mi osvědčil Kristalon Rhododendron zálivkou přes list. Pokud to jde přidávám osmokote do substrátu pomaleji se rozkládá. Nebráním se novinkám, je spouta nových druhů hnojiva, ale každý si musí vybrat sám co mu nejvíce vyhovuje a nebo ještě lépe co vyhovuje nárokům na výživu jednotlivým rostlinam. U hnojiva v tomto případě někdy znamená méně více.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron