Hnojivo na list

Rady a zkušenosti pro všechny

Hnojivo na list

Příspěvekod Vašek » 15 úno 2009, 20:30

Chtěl bych se zeptat jaké používate hnojivo na list.Jestli byste mohli uvést konkrétního výrobce,jestli to nebude reklama :?:
Vašek
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2009, 20:22

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Milan Vohnout » 15 úno 2009, 20:42

Ahoj Vašku, vítám tě na tomhle novém fóru. Hnojivo na list pro své pokojovky používám, jaké zrovna seženu. Teď třeba - BIOM bonsaj, Další jsou třeba, Speciál nejen na bonsaje, Kristalon na list a jsou další a další. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Vašek » 15 úno 2009, 21:02

Díky za přívítání a taky za odpověd.Používám taky zhruba to stejné, jen sem si chtěl rozšířit obzory.
Vašek
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2009, 20:22

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Milan Karpíšek » 16 úno 2009, 02:47

cererit
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Milan Vohnout » 16 úno 2009, 15:34

Nejdříve bych zde též přivítal Milana, jelikož jsem ho ještě nepřivítal. Vašku a jaké rostliny pokojové nebo venkovní. Protože, já pokojovky hnojím na list, až od půlky května jinak se mi zdá, že pak vytvoří většinou větší listy. Možná jeto blbost ale já to tak vnímám, a nemluvě je zatím stále málo světla. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Jarda Marek » 16 úno 2009, 18:51

Já se Vás zeptám trochu jinak.
Je vůbec nutné používat hnojivo na list ?
A kdy zároveň s hnojivem na kořeny ?
Nespálím tu kytku ?
Používáte hnojivo na list i na jehličnany ?

Děkuji za odpovědi
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Ladislav Kotál » 16 úno 2009, 19:23

Mám za to, že hnojivo na list je vhodné pro pokojovky-- nebo se mýlím?
Osobně ho nepoužívám, pokojovky hnojím systematicky celou zimu Kristalonem-start, v létě při letnění jim nacpu hirio-bobky a dost.
Hirio ostatně používám na všechny stromy, na listnáče i jehličnany. Loni jsem si sehnal košíčky na ty bobky a tím jsem zatrhl kosům mi je roznášet po zahradě, :mrgreen: a když náhodou se kosové neudrží,tak to jde dobře sebrat a zapíchnout zpět. :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Milan Vohnout » 16 úno 2009, 19:39

Jardo, velice rád odpovím, ale bude to jen ohledně pokojovek na venkovní musí odpovědět nikdo jiný. Na list se hnojivo dostane do rostliny rychleji než po kořenech. Důvody, pro zdecimované rostliny po špatném, pěstováním nebo poškozením svilušek. Ale! Hnojit ne v zimních měsících pak rostou větší listy aspoň podle mě a hnojivo na list by se navíc mnělo asi o polovinu více ředit. Jinak jim i můžeš klidně spálit listy. Hnojení na kořeny používám podle daného návodu. Od jara do podzimu po čtrnácti dnech v zimních měsících hnojím jen jednou za měsíc nebo vůbec podle druhu rostliny. Příklad; Ficus, Podocarpus, Juniperus vůbec, které mají rádi více vody i přes zimu jako je třeba Sageretia, Ulmus, Ligustrum. Jestli používám hnojivo i na pokojové jehličnany, ano, jen od jara do podzimu.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Vašek » 17 úno 2009, 01:36

Souhlasím s Milanem.Já mám pouze venkovní rostliny a hnojení na list používám pouze,když se mi zdá ,že kořenové hnojení nějak nestačí.Jen takové přilepšení...Jak píše Milan má to okamžitý účinek,a to většinou na habry,to jsou takový žrouti :DJinak hnojím rohozka+bobky.Jo Lado,ty tvoji kosi létají i ke mě :lol:
Vašek
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2009, 20:22

Re: Hnojivo na list

Příspěvekod Milan Karpíšek » 17 úno 2009, 11:49

Ja používčem mlžím listy i kmenyám taky bobky a ten cererit. Cereritu namíchám dvojnasobnou dávku než je doporučené na obalu a pak rozprašovačem mlžím listy i kmeny jednou za dva dny, když si vzpomenu.
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron