Zimování stromků

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 06 úno 2013, 15:36

Jsem opačného názoru než Pavel.Vytvoř zimní zahradu až do května.(uprav zálivku nesmí ti uschnout)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod vopat » 09 úno 2013, 19:25

Tak, tak. Pokud už takto narašil, tak ho nezastavíš. Můžeš to jenom zpomalit. Co možná nejvíce světla a chladno. Nesmí zmrznout a uschnout, takže jak píše Honza, upravit zálivku. Nehnojit. Držím :jedna:
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Aleš Vašků » 15 úno 2013, 15:00

To, že stromek už nesmí být vystaven mrazu a musí se hlídat zálivka je mi jasné, jen nerozumím tomu, proč při snaze co nejvíce ho přibrzdit mám zajišťovat dostatek světla :think: Některé nalité pupeny už sice začaly praskat, ale stromek zatím žádné listy nemá.

Aleš
Aleš Vašků
 
Příspěvky: 13
Registrován: 30 črc 2011, 20:05

Re: Zimování stromků

Příspěvekod kuncarladislav » 08 dub 2013, 08:45

Nechci zakládat nové téma a tak svou otázku vložím sem.Zajímalo by mne jestli mám i v této době kdy se rapidně otepluje rostliny držet v zimovišti ve stínu a tím je brzdit v rozjezdu.Nebo je šoupnout na police a tím pádem na slunce i když třeba nejsou ještě přesazeny,počkat na vhodný okamžik(až se začnou zvětšovat pupeny) , přesadit a rostliny zanechat na policích.Díky za rady.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Jiří Svačina » 08 dub 2013, 09:05

Brrrrrrrrrrrrrrrrrrzdit....vše doženou :jedna: ...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Michal Němec » 08 dub 2013, 21:30

Mám vše venku, a kousky zralé na přesazení jsou přesazeny :jedna: :P
Michal Němec
 
Příspěvky: 60
Registrován: 11 led 2011, 22:31

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Vladimír Vinický » 09 dub 2013, 08:08

Tak jsem to včera také všechno vynesl ze záhonů a dal na lavice a ode dneška začínám přesazovat. Není na co čekat. Jaro už zaklepalo. :)
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod pájaombre » 09 dub 2013, 09:15

U nás dole je již počasí paráda,mám již přesazeno do nových misek od L. a M.A POTVRZUJI,že teprve v těchto miskách se moje stromky předvedly pro mne (v plné parádě) ;) Tímto,chci pánům L. a M. PODĚKOVAT :jedna: A to nemluvě o jalovci :mrgreen: ještě jednou díky Pánové.....
Čauky z jihu..
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Johnys » 20 srp 2014, 11:56

Nikde jsem se to tu nedočetl nebo jsem třeba jen špatně hledal :D Nicméně jak zimujete podzimní yamadori? Dávate je někam boudy, nějakého přístřešku ap.? A ještě, hnojíte je aby se líp obnovili kořeny? A pokud jo tak kdy?
Jan Škarda
Johnys
 
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2010, 22:21
Bydliště: Obecnice, okr. Příbram

Re: Zimování stromků

Příspěvekod 001čolek » 22 srp 2014, 09:06

Johnys píše:Nikde jsem se to tu nedočetl nebo jsem třeba jen špatně hledal :D Nicméně jak zimujete podzimní yamadori? Dávate je někam boudy, nějakého přístřešku ap.? A ještě, hnojíte je aby se líp obnovili kořeny? A pokud jo tak kdy?

..........................................................................................................................................

Kopáním na podzim stejně skoro nic neurychlíš , jarní termín je jistější. Yamadori se nehnojí , jen snad nějaký kořenový stimulant (přiměřeně) , ale opět : na podzim a v zimě stromy stejně spí a vyvíjejí aktivitu růstu úplně minimální. A k tomu zimování ............. podle bydliště Příbram,takže žádné extra velehory . Mělo by postačit dát na závětrné místo a občas trochu přizalít.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron