Zimování stromků

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Zimování stromků

Příspěvekod tomikzlesa » 03 úno 2011, 11:18

Petr Krásný píše:Je mi však jasné, že jarní slunce a následující mrazy rostlinám mohou uškodit.

Ahoj, Petře ja zimuju už xx let na plným slunci kde mi do stromů na jaře praží slunko, pak mráz, vítr atd... a nikdy mi nic neodešlo (odešlo, ale vždy z jiného důvodu) ono s těma stromkama nesmíte moc piplat. V lese ty rostliny taky nidko nechrání.
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Zimování stromků

Příspěvekod mimoix » 03 úno 2011, 11:24

Luděk Rohovský píše:Přemýšlel jsem, že bych stromy na zimu zahrnul spadaným listím, ale máme na zahradě jen jeden zdroj listí - ořech. A já mám, nevím odkud, zafixováno, že listí z ořechu se na tyhle věci nehodí. Vím, že doma jsme listí z ořechu nedávali ani do pařeniště, protože...protože...to kdybych si vzpoměl.
Nevíte někdo, jak to s tím ořechem je?


ak je to orech čierny(Juglans nigra), tak listy určite nepoužívať a rastliny vôbec nedávaj do dosahu koruny, lebo tento orech vykazuje silnú alelopatiu. je to vylučovanie chemických látok, ktoré zabraňujú alebo sťažujú rast iných rastlín. Látky stekajú pri daždi z listov, a tiež korene vylučujú toxické látky, ktoré ničia korene iných rastlín.
A výluhy majú využitie v boji proti parazitom.
Michal Klima
mimoix
 
Příspěvky: 25
Registrován: 05 pro 2010, 15:48
Bydliště: Martin

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Lada Fabián » 03 úno 2011, 15:51

Zimuji úplně stejně jako Tomík,pouze palmatáky umustuji přes zimu do trvalého stínu.
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Robert Černý » 03 úno 2011, 21:16

Já zimuju ve stínu. v závětří.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Petr Krásný » 04 úno 2011, 23:42

No jasně. Co mám na zahradě jen tak , problémy s tím nejsou, možná je to tím, že to mám vě větších nádobách. Něco je na slunci, něco v polostínu. Jen doma to radši zakládám, co kdyby. V současné době sníh na rostlinách roztál a a byl pár dní holomráz. Zalít to na zahradě nemůžu a tak budu vidět.
S přáním brzkého jara Petr K.
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Vladimír Vinický » 07 úno 2011, 14:05

Rovněž zimuji jako Tomík, je to naprosto v pohodě, nikdy nic přes zimu neodešlo. Rostliny se prostě přizpůsobí a myslím, že téměř všemu. Ještě se mi nestalo aby mi za xxxx let nějaký zapěstovaný stromeček odešel. Pouze u čerstvě vykopaných někdy zaznamenám přes veškerou snahu úhyn. A právě v té snaze je zakopanej pes. Dávno jsem zjistil, že jakékoliv doporučené preparáty, zkrátka nepůsobí. Když chce rostlina odejít, tak kdybyste jí nosili třeba bifteky, tak odejde. Tady pak platí moje zásada: čím menší starost, tím vyšší úspěšnost. Což jste se nikdy nesetkali s tím, že čím krásnější jamador, tím větší naše snaha a péče a tím pak většinou dojde k úhynu? Nevím jak to funguje, ale tak to zkrátka je.
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Jiří Svačina » 08 úno 2011, 02:23

Nevím čím to je, ale asi toho pořád ještě o životě rostlin víme málo. Občas se mi zdá, jako by měly svou duši, jako by se občas s námi už nechtěly trápit. Když jim hodně pořežeme korunu i kořeny - hlavu i nohy, někdy to v předjaří vzdají ... Ale ne vždy, a občas je neuvěřitelné v jakých podmínkách rostou, jak málo jim k životu stačí... U roubů, u těch vzácnějších, co jich mám většinou jen pár, a na ktrých mi záleží se zpravidla některý druh rozhodne že neporoste ... Některé rouby jsem snesl z hor daleko ve světě , nosil v báglu i tři týdny, přežily to . Jiné uříznu chvíli před roubováním, a občas nesrostou. Nelíbí se jim něco, asi to udělám občas špatně, ale snad jen Bůh ví co...
U nás bylo jarně, krásně, začíná vhodné období pro roubování jehličnatých i v amatérských podmínkách... :jedna:
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Martin Vajs » 22 úno 2011, 19:18

Zdravím pánové, mám dotaz, jelikož je sněhu pomálo a yamadori mám na balkóně přikryté chvojím ze smrku, chtěl bych se zeptat, zda-li je nemám dát spíše někam na chodbu našeho dom, když jsou takové holomrazy. Díky Martin
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Martin Drábek » 22 úno 2011, 19:34

Martine, nechej stromy kde jsou.. ten týden mrazů už vydrží, jestli vydržely do teď!! Nebo je chceš po týdnu stěhovat zpátky na balkón?? Někdy méně péče je více..
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Alexandr » 22 úno 2011, 21:11

Martin: ja bych je tam taky nechal....vloni jsem měl všechny mé ( cca6 :-) stromy na balkóně, bez zvláštní ochrany a přežily všechny....a to se mi zdá, že byla krutější zima než-li letost
Uživatelský avatar
Alexandr
 
Příspěvky: 405
Registrován: 17 led 2010, 21:48
Bydliště: Havířov, okr. Karviná

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků