Zimování stromků

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Zimování stromků

Příspěvekod tomikzlesa » 24 lis 2009, 22:33

Milane radši budu vymejšlet bejkárny, než nemít na jaře co přesazovat :shock:
Nevim kde přesně bydlíš, ale já osobně sem 750m n. mořem a mrazy -20 bez sněhu vytahaný kůly od plotu, silný narazový vítr atd. tady nejsou žádnou vyjímkou :o Pokud bych bydlel např. ve 300m tak tohle neřeším :think:

ta umělohmotná sítka je asi nejlepší nápad
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Jarek Servus » 25 lis 2009, 09:50

Souhlas Tomíku, já bydlím jen 600 m n.m. a když v opravdové zimě dojedu do práce do Prostějova co je 224 m n.m. tak mi nevěří, že máme sníh, fukéř, cesty zavátý půl metru sněhu. Jo taky už jsme byly parkrát na Nově odříznutí od světa, asi neměla co vysílat. Jen letos nějak nestíhám zazimovat a při téhle předpovědi počasí ješte asi chvíli počkám.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Milan Karpíšek » 25 lis 2009, 13:48

no já bydlím 350m výškových ale v kotlině kde pořád fučí a bez problému když je lepší zima tak tu je přez půl metru sněhu a minulý rok kolem 20 pod nulou vydrželo i týden a pak to kleslo tak na -13. Všechny stromy bez ujmy zimu přežily i javory z koreje
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Martin Iša » 25 lis 2009, 20:42

petradelt píše:Také vyndavám stromky z misek a zahrabu zeminou, ale co budeme dělat příští zimu
až přejdem na akadamu a antuku? :think: Tak a včil mudruj? ;) :lol:
Petr z New Bubu

Do teď jsem dával také vše do záhonu.Co jsem měl v akadamě, jsem navlíknul do dámské punčochy. :roll: Na jaře jsem jen sundal, a měl jsem to čisté. ;) Letos zkusím jen do závětří, bez slunce.Nestíhám, a stejně asi zima nebude. :mrgreen:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod vopat » 25 lis 2009, 21:39

Ahoj, tak u tohoto tématu se asi neshodneme. Každý máme své zkušenosti a já po loňské zimě budu i nadále zahrabávat. Vyzkoušel jsem zimovat na zemi a výsledek byl k pláči :( .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Petr Havlín » 26 lis 2009, 00:15

Vládo nebreč kdy by Ti nic neodešlo tak nebudeš mít místo na nové přírůstky /nálezy/. Všichni dělaj machry že o nic nepřišli, ale mají asi špatnou paměť a nebo to nepřiznaj. Já přišel letos o blatku která byla rok po natvarování a na jaře jela jak blázen. Sundal jsem dráty a teď je rezavá. Asi jsem jí přelil, upečoval. Zkrátka to nechápu Já jsem ulil blatku která roste v rašeliništi pět měsíců pod sněhem a ledem a zbytek roku v rašelinovém rybníčku. Jsem :mrgreen: už třicet let.Martine až budeš mít 100 potensají tak je do punčoch balit nebudeš. Apropo kde ty punčochy bereš. Ty musíš mít asi bab a každý řekneš o punčochy, nebo jak to je. ;) :roll:
Uživatelský avatar
Petr Havlín
 
Příspěvky: 355
Registrován: 15 črc 2009, 14:36
Bydliště: Louny

Re: Zimování stromků

Příspěvekod vopat » 26 lis 2009, 08:50

Ahoj Petře, když přijdu o stromek, který mám rok, dva, tak to zamrzí, ale když ti zmrznou - uschnou v zimě stromky, které jsi jako ten blbec dvacet let zimoval, zaléval, stříhal, tak to fakt i brečíš.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Milan Karpíšek » 26 lis 2009, 09:32

mě odešlo spoustu věcí kterých i docela lituju, ale né zimováním. Nedokážu si představit jak bych vyndal z misky na jaře přesazenou borovici do sanzy nebo antuky či jiného štěrku a cpal ji do záhonu. Než bych nasadil punčochu tak bych na kořenech nic neměl!Pokud je strom v kondici a roste tak zimu bezproblému přečká. Až budeš mít stromů jako já taj si to taky rozmyslíš jestli zakopávat nebo ne. Mě by to nenapadlo už jen kvůli myším.
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Martin Iša » 26 lis 2009, 09:34

Petr Havlín píše:Vládo nebreč kdy by Ti nic neodešlo tak nebudeš mít místo na nové přírůstky /nálezy/. Všichni dělaj machry že o nic nepřišli, ale mají asi špatnou paměť a nebo to nepřiznaj. Já přišel letos o blatku která byla rok po natvarování a na jaře jela jak blázen. Sundal jsem dráty a teď je rezavá. Asi jsem jí přelil, upečoval. Zkrátka to nechápu Já jsem ulil blatku která roste v rašeliništi pět měsíců pod sněhem a ledem a zbytek roku v rašelinovém rybníčku. Jsem :mrgreen: už třicet let.Martine až budeš mít 100 potensají tak je do punčoch balit nebudeš. Apropo kde ty punčochy bereš. Ty musíš mít asi bab a každý řekneš o punčochy, nebo jak to je. ;) :roll:
Petře balil jsem akorát ty, co jsem měl v miskách a v akadamě cca 40 stromků.Potensaje jsem nebalil , jen šoupnul do záhonu.Bab něurekom :roll: Dvě dcery, manželka, snacha, švagrová , tchyně, dvě ségry, dvě neteře........To bude velbloudů :mrgreen:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Jarek Servus » 26 lis 2009, 09:41

Milane máš pravdu v tom, že nemůžeš vytáhnout strom z misky a nacpat do punčochy. Kupodivu při zimování klasickém se zakopáním do země mi nikdy nic nevymrzlo i když byla zem v březnu metr zmrzlá sníh nebyl a slunce už hřálo. Jinak děkuji za příspěvek Jirkovi Svačinovi.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků