Zimování stromků

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Zimování stromků

Příspěvekod tomikzlesa » 26 lis 2009, 10:12

Mě to hloupé zimování svým způsobem i baví tak měnit nebudu :D Asi nejlepší bude když si každý bude zimovat jak to vyhovuje jemu a podle klimatických podmínek místa bydliště. Kdybych měl jistotu že v zimu bude pořád metr sněhu tak to neřeším, ale poslední zimy sou čím dál víc tragičtější :cry: a myslím že bude jenom hůř :lol:
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Milan Karpíšek » 26 lis 2009, 10:18

nikomu nic nenutím jen jsem napsal další možnost zimování, ani jsem nikoho nechtěl přesvěčovat že jak to dělám já je nejlepší způsob.
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Milena » 26 lis 2009, 13:17

Pokud by Martinovi vyschnul zdroj punčocháčů, mohu nabídnout... Nosím téměř denně sukně (tedy když jsem mezi lidmi, na zahradě neeéé) a punčocháče i v létě (tak do mne nahustili kdysi na školeních obch. dovedností, že holé nohy jsou FUJ :oops: ). No a samozřejmě bych nevyšla byť s jediným puštěným očkem, takže vyřazuju často. Pár děravých a do voňava vypraných mám na bonsaje. Totiž kdysi jsem na videu z BK Brno slyšela bonsajistku z Austrálie, původem Češku, a ta povídala, že nejlepší materiál na omotání kořenů při tvorbě "strom na kameni" je právě dámská punčocha - dá se pevně přitáhnout, přitom pruží i při tloustnutí kořenů, takže se nezařeže jako drát. Tož tak to dělám já. :idea:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Jarda Marek » 26 lis 2009, 19:58

Milenko dobrá rada :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Petr Brejška » 03 bře 2010, 19:46

Tak si pročítám Vaše poznatky se zazimováním stromků a tak se připojím jak to dělám já.Některé stromky uložím vedele sebe do pařeniště,jiné na černou netkanou textilii a vše zasypu dřevěnou drtí a potom,když je sníh tak jej ke stromkům přihodím.Každý podzim mimo zahradu posekám proutí a nálety a potom to proženu drtičem.Zjara odhrnu drť a dám do kompostu.Choulostivé stromky na zahradě přikreju bílou netkanou textilií.Toť vše.
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Michal Němec » 20 led 2011, 19:23

Ještě předloni jsem stromky zimoval v záhoně bez misky, to bylo absolutně bezproblémů. Loňskou zimu jsem je naskládal na chráněné místo. Když přišla obleva tak padající sníh s ledem ze střechy mi některé silně poškodil, a do toho všeho mi ty nejlepší stromky na jaře nevyrašily, nejspíš jim silný mráz poškodil kořeny které jsou nejvíc choulostivé. Letos jsem je naskládal do sklepa kde se teplota pohybuje v rozmezí od 3 do 8 stupňů celsia. Když nemrzne tak často sklep větrám takže plíseň se zatím žádná neobjevila. Myslím že to letos dá-li pánbůh to dopadne dobře. :jedna:
Michal Němec
 
Příspěvky: 60
Registrován: 11 led 2011, 22:31

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Ivet » 20 led 2011, 20:46

... to u mna je to akosi blbe... na severnej nevykurovanej a stale vetranej chodbe som dnes objavila jeden maly kvietok na drobnoplodej jabloni a druha jablon zacina ukazovat konceky novych zelenych listkov, acer campestre vykopany v listopadu tiez zacal rasit :blednu: . Ten som dala von na severny balkon, dufam, ze mu to moc neuskodi :think: . No hruza :oops:
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Petr Krásný » 28 led 2011, 17:21

Ahoj bonsajoví přátelé a přítelkyně. Po přečtení všech příspěvků které až na poslední dva končí vloni před jarem jsem chtěl všechny požádat o doplnění o loňské jarní zkušennosti ( snad máte lepší paměť než já). Já bych chtěl uvést také jeden příklad a to, že na zahradě mám ve všech možných nádobách a bednách rostliny jen tak na zemi a rostliny, které mám v miskách ukládám spíš do stínu a zasypávám kůrou. Téměř však nevidím rozdíl. Je mi však jasné, že jarní slunce a následující mrazy rostlinám mohou uškodit. Atak se těším na letošní jaro a čekám jak to dopadne. Ještě jedna zajímavost. Jsme v nad. v. 220 m, ale mám za zády ty naše krušnohorské kopce a tak jsou tady až extrémní rozdíly v průběhu počasi.
Ať se daří Petr K.
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Luděk Rohovský » 03 úno 2011, 09:51

Přemýšlel jsem, že bych stromy na zimu zahrnul spadaným listím, ale máme na zahradě jen jeden zdroj listí - ořech. A já mám, nevím odkud, zafixováno, že listí z ořechu se na tyhle věci nehodí. Vím, že doma jsme listí z ořechu nedávali ani do pařeniště, protože...protože...to kdybych si vzpoměl.
Nevíte někdo, jak to s tím ořechem je?
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Zimování stromků

Příspěvekod Martin Iša » 03 úno 2011, 10:15

Tak já sice nevím, jaký by to mělo vliv na rostliny, ale vím že listy něco vylučují.Běžně se pár listů přidává psům do boudy proti blechám, a rybáři spaří listy ořechu a výluhem polévají zem, aby měli žížali. :) Viděl jsem to na vlastní oči a lezla jedna za druhou.Prý je to pálí. ;) Já bych osobně listím, jakýmkoliv rostliny nezakrýval.Plísně, houby..... :think: To už je lepší to chvojí.
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků