Substráty

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Substráty

Příspěvekod tomikzlesa » 07 říj 2009, 10:39

Vláďo jen si dovolím reakci na odkaz http://www.kamenzeolit.cz/, je to nejdražší zeolit co se dá na webu najít, při troše googlování se dá najít i o 1/3 levnější
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Substráty

Příspěvekod vopat » 07 říj 2009, 10:43

Ahoj, ten odkaz byl spíš kvůli popisu vlastností zeolitu, než pro objednávání :P .
Já ho zatím kupuji v malém množství na zkoušku jako kočičí podestýlku Pussy Cat za 75 Kč 10 kg. Ve větším množství jsem ho ještě nehledal.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Substráty

Příspěvekod tomikzlesa » 07 říj 2009, 12:20

Vládo a ten Pussycat, to je přímo zeolit ?
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Substráty

Příspěvekod Jarek Servus » 07 říj 2009, 13:00

Pavel Slovák píše:re: Jarek Servus : pokud máš zájem, třeba i s ostat. mám ještě volných tak třičtvrtě kubíku Ekogritu, tolik do zimy nespotřebuju a nemusel bych toho tolik schovávat ;) , vychází to asi 3,-Kč za litr. Když tak zavolej na 731 181553.

Díky za nabídku, ale do Vigantic to mám pře 120km. Martine, v Blansku ho nají ve velikosti 1 - 4 mm jako Liapor 1000 l za 3120 Kč. Ve Velké Bystřici u Olomouce to kupodivu neznají.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 07 říj 2009, 20:00, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Substráty

Příspěvekod vopat » 07 říj 2009, 14:46

tomikzlesa píše:Vládo a ten Pussycat, to je přímo zeolit ?


Ahoj, to moje balení vypadá trochu jinak než na odkazu, protože je z OBI a tam se to nejmenuje Pussy Cat a je to levnější. Na tom mém obalu, stejně jako tady píší, že je to 100 % přírodní materiál - Zeolit. Jinak se o tom docela dost píše na Kai, i tam jsou odkazy na slovenské stránky k objednávání ve větším množství. Na Slovači se zeolit těží, u nás snad ani naleziště není. V jižních Čechách se zase těží v Borovanech uváděná křemelina, ta je ale na rozdíl od zeolitu pálená a má takovou okrovo - šedou barvu. Zatím to zkouším používat místo štěrku, protože mě štěrk příjde jenom jako plnivo bez jiného užitku. Tohle je také ostré a navíc to drží vodu. Zatím podle zkušeností drží vodu lépe ta křemelina. Už jsem v ní i řízkoval a vypadá to slibně.
http://www.uzlatehoretrivra.cz/detail/pussy-cat/222/38/
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Substráty

Příspěvekod maros » 07 říj 2009, 18:38

Nechcem robit reklamu na Slovensku sa da dostat Zeolit tu:http://www.zeocem.sk/default.asp?lng=0&action=20&what=20&type=0&page=3 A ten Pussy Cat je ich produkt, da sa zohnat aj pod nazvom Florastone. Maju toho v 25 kg vreciach rozne frakcie, od uplneho piesku az po ozaj velke sutre(2-4,5-8, atd). Da sa to kupit za cca 3,5 eura/25kg. Myslim ze vacsi klub si toho u nich vie objednat paletu a rozdelit medzi clenov. Ja to zatial pouzivam a som spokojny. ;)
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: Substráty

Příspěvekod vopat » 08 říj 2009, 07:42

Díky, Maroši, za užitečný odkaz - určitě popřemýšlíme nad nákupem.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Substráty

Příspěvekod Jiří Svačina » 09 říj 2009, 00:18

Slovenský zeolit se v průmyslovém balení /pytle 20kg-palety/bohužel v současné době v Česku za rozumnou cenu pravděpodobně nedá sehnat.
Liapor je granulovaný vypálený jíl, nic se z něj nevyluhuje, je jednou ze složek těch nejkvalitnějších pěstebních substrátů a je to český výrobek - viz link na e-obchod výrobce
http://eshop.liapor.cz/component.php?co ... =14&icid=6
A korejský štěrk je ostrohraný /zvětralý/ živcový písek podobný tomu který se těží například v Jižních Čechách - jen mnohokrát dražší...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Substráty

Příspěvekod Martin Drábek » 11 říj 2009, 09:51

Jirko, když píšeš o tom živcovém písku z Jižních Čech.. víš také kde jej sehnat?? Používáš jej? Link na Liapor není problém najít, ale ať hledám jak hledám, živcový písek najít nemůžu.
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Substráty

Příspěvekod Jiří Svačina » 11 říj 2009, 18:23

Živce jsou jedním z nejčastěji se vyskytujících minerálů v přírodě a jsou složkou /více či méně/ většiny u nás dostupných kamenných drtí . Mám tu kbelík - vzorek živcového štěrku z pískovny Halámky - je na pravé straně ad silnice Suchdol nad Lužnicí k hraničnímu přechodu. Je to obrovská pískovna a podobných je v okolí celá řada...Zrnitost od 1 mm do cca 6mm. Ale experimentuji s těmito kamínky v oblasti keramické tvorby... Když tam přijdete s kyblíkem nebo pytlem budou se smát, prodávají na tuny-nákladní auta-vagony...Do substrátů používám cca třicet let jemnou ostrohrannou drť 4-8, z místních lomů. Je jich tu několik... Koupím toho jednou za čas tatru - cena za tunu se rovná pytlíku té korejské...použití a výsledky obdobné, už to někde vpředu psal Láďa Kotál /o té rýži/...a je to jinými slovy i v překladu od toho W. Palla. Když se poohlédnete kolem sebe určitě najdete podobný dostupný zdroj - jemné kamenné drtě se používají ve stavebnictví po celé republice, po celém světě.
Stačí je přesít - vyplavit prach...
Naposledy upravil Jiří Svačina dne 12 říj 2009, 00:29, celkově upraveno 1
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků