Stínění

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Stínění

Příspěvekod Martin Drábek » 04 říj 2009, 11:32

Příští rok se taky chystám na zastínění a konstrukci, takže ocením jakékoli info kde co koupit atd.

Martin
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Stínění

Příspěvekod Milena » 05 říj 2009, 12:09

Douška ke stínění: Mám police na bonsaje do "učka" (5 - 4 - 5m). Nejdřív jsem měla stínovkou 50% krytou jen "střechu", pak jsem kvůli náletům ptáků zakryla i dvě boční stěny, ke třetí jsem kdysi dávno vsadila břečťany a proplétala laťkovím. Břečťan je skoro jako nezmar, takže jsem nestíhala stříhat přírůstky, které pokrývaly i police. Takže se neosvědčil jako vhodná zástěna. Na jaro tedy vyrobím ze stínovky jakýsi "bunkr" - 3 boční stěny napevno, "střecha" snímatelná na zimu (kvůli sněhu) a vchodová část do účka bude muset být také zakrývatelná, jinak mne odvezou do blázince kvůli těm ptákům, co mi nepravidelně, za dnů sucha i dešťových vyškubávají pracně "naparáděný" mech na povrchu substrátu. A ožírají mi čerstvé, ještě zelené plody z prunus padus, skalníku a jiných kvetoucích bonsajek.Stínovka je u nás k dostání v některém okr. zahradnictví, kde mají i nářadíčko, hnojiva, květináče atd. - žádný problém, do marketů zásadně nejezdím, tak nevím.
Jestli máte, páni kluci, lepší nápad na protiptákový zátaras, poraďte - snad vykácet všechny ovocné stromy v okolí mého bonsajového "ráje" :roll:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Stínění

Příspěvekod Robert Černý » 05 říj 2009, 14:04

No, možná by pomohla paní vzduchovka :lol: :lol: (žert)....
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Stínění

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 05 říj 2009, 15:38

V časopise Bonsai č.3.2008 je na téma zastínění článek Václava Karafiáta.Václav popisuje zkušenosti z instalace profesionálního zastínění od rakouské společnosti Frustar.Český bonsajista amatér si asi nepořídí takové zastínění.
Ale je dobré se podívat jak to dělají profíci.Než se vrhne člověk do akce svépomocí. ;)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron