defoliace plus hřížení

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: defoliace plus hřížení

Příspěvekod Václav Holakovský » 30 zář 2009, 20:46

Petře kořeny je třeba dobře chránit před mrazem šup ni je pod zem
Václav Holakovský
 
Příspěvky: 325
Registrován: 20 úno 2009, 22:44
Bydliště: Obříství

Re: defoliace plus hřížení

Příspěvekod Petr Havlín » 03 říj 2009, 20:17

Ahoj kluci. Když jsem si to přečetl napadlo mně, že Martin s tím řezáním té mojí obrovské kaskády jalovce bude mít problém. Co kdyby jsem taky zkusil nejprve zahřížit a až bude mít ta větev kořeny tak teprve odstranit. Možná třeba na víc kusů
2 až 3.Co ty na to Láďo. ;) :o
Uživatelský avatar
Petr Havlín
 
Příspěvky: 355
Registrován: 15 črc 2009, 14:36
Bydliště: Louny

Re: defoliace plus hřížení

Příspěvekod Martin Iša » 03 říj 2009, 20:26

Petře, já s řezáním problém nemám, to mě jde báječně.Kor když je to na cizím. :lol: :lol:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: defoliace plus hřížení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 říj 2009, 20:39

Petře, jalovec jsem zkoušel jen jednou. Podle dostupných informací: odstranil jsem pruh kůry,vydlabal drážku, zaškrtil drátem, posypal stimulátorem, obalil spagnem,zamotal do pytlíku, to vše v květnu --- a prd. Za rok se udělal jen jakýsi kalus, kořeny žádné. Tak jsem vzal konkávky, vyštípal jsem na třech místech kůru- jako takový jazýček cca 3 cm dlouhý.Aby se mi jazýček lelepil zpět, podložil jsem ho kamínky, obalil spagnem a to zase v květnu. V srpnu téhož roku jsem jalovec- větev cca 4 cm tlustou oddělil a zasadil.Měla tolik kořenů, že jsem ještě některé odstraňoval. Petře takže to jde, ale :think: má to cenu?

Pohled na čerstvě oddělenou větev, úspěšně rostl, pak jsem ho daroval :P
Přílohy
1.jpg
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: defoliace plus hřížení

Příspěvekod Petr Havlín » 03 říj 2009, 20:48

Mám dojem, že je škoda tak silné větve. Jen uříznout a vyhodit. Za pokus by to stálo, nebo si myslíš že ne. :|
Uživatelský avatar
Petr Havlín
 
Příspěvky: 355
Registrován: 15 črc 2009, 14:36
Bydliště: Louny

Re: defoliace plus hřížení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 říj 2009, 21:12

Petře, je to jen na tobě, :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: defoliace plus hřížení

Příspěvekod Petr Havlín » 03 říj 2009, 21:21

Láďo dík. T je svatá pravda záleží jen na mně. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Petr Havlín
 
Příspěvky: 355
Registrován: 15 črc 2009, 14:36
Bydliště: Louny

Re: defoliace plus hřížení

Příspěvekod petradelt » 30 pro 2009, 14:49

Tak mě přátelé moje první hřížení (úspěšné) natolik nadchlo, že bych chtěl z jara pokračovat.
Mám vyhlídlou jednu větev od vistárie, takže pokud někdo máte informace, jak vistárie reaguje
na tento proces, sem s nimi. Hlavně by mě zajímal nejvhodnější termín.
Asi to nepůjde tak snadno jako skalník :think:
Petr z New Bubu
Přílohy
vist 1.jpg
vist 1.jpg (159.97 KiB) Zobrazeno 2076 krát
vist 2.jpg
vist 2.jpg (145.81 KiB) Zobrazeno 2078 krát
vist 3.jpg
vist 3.jpg (126.32 KiB) Zobrazeno 2081 krát
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: defoliace plus hřížení

Příspěvekod Petr C » 30 pro 2009, 21:05

Mně se to zdá skoro zbytečné (pokud to není nějaký speciální kousek a to podle fotky asi není) -není lepší koupit nějakou vhodnou wistarii v zahradním centru?
Je záruka že je roubovaná-tedy kvetoucí a navíc když ji dáš na tři roky do volné půdy ani se nevydá do misky jak rychle bude sílit. Sám si takhle dvě wistárie připravuji (jedna je ale semenáč-srdcovka co asi pokvete bůhví kdy, ale druhá je roubovanec ze zahradnictví) a nemůžu si vynachválit přírůstky. Dvakrát ročně je seříznu a jinak je nechávám dle libosti přirůstat, ani je ve volné půdě nepřihnojuji (až na jaře to mám v plánu) a přesto krásně sílí. Ten semenáč jede ještě rychleji než roubovanec. Jsou třetím rokem ve volné půdě a jsou asi na čtyřnásobku původní síly.
Moje sestra má wistarii ve volné půdě 10tý rok a je z ní (pro bonsaj) výstavní kus -síla nad nebari asi 20cm a použitelná výška by mohla být 1metr -bohužel, nechce na ni nechat šáhnout a do misky ji nepustí už vůbec :) .
Tím vším chci říct, že je to celkem nezmar a skvěle přirůstá na tlouštce -tedy ve volné půdě, v misce jsem ještě neměl tu čest.
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: defoliace plus hřížení

Příspěvekod petradelt » 31 pro 2009, 16:24

Díky za názor, samozřejmě je to taky cesta, jsem spíš naladěn minulým úspěchem při hřížení, rád zkouším nové,
větví je tam mraky, a tato se mi zdála tím zvlněním dobrá. Je pravda že není nijak moc silná, asi 2 cm.
Ale čím silnější tím to jde asi hůř, nevím. :think:
No nechám tu myšlenku uzrát do jara a uvidím. Je pravda že by mě to nic nestálo, a není to práce ale koníček, tak proč nezkusit.
Po případném úspěšném zahřížení by se mohla dát někam do větší nádoby nebo země sílit.
Zdravím
Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků