Borovice lesní - tvarování

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Borovice lesní - tvarování

Příspěvekod Vašek1 » 15 led 2016, 23:13

Přátelé zatím děkuji za kopu informací...z kterých mi jde zatím hlava kolem :-) Výšku stromu bych si představoval tak 2metry...a co se fotek týče, to napravím zítra. V týdnu se vracím domů až za tmy, takže fotit jsem nemohl....
Vašek1
 
Příspěvky: 4
Registrován: 10 led 2016, 08:49
Bydliště: Radim

Re: Borovice lesní - tvarování

Příspěvekod peter gregus » 15 led 2016, 23:29

Ak nie je AJ problém, tu je zatiaľ free ebook. ...o tak jednoduchých a zásadných veciach, že jednému sa ani nechce veriť, čo nevníma alebo vníma podvedome či prehliada.

http://andyrutledge.com/book/
Long live your 盆栽.
Uživatelský avatar
peter gregus
 
Příspěvky: 91
Registrován: 29 srp 2015, 08:00
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Borovice lesní - tvarování

Příspěvekod petradelt » 16 led 2016, 00:32

Vašek napsal........ Borovici jsem sázel v září 2015 do volné půdy, kde i zůstane.

Tak tento text jsem jaksi přelétl a myslel asi na něco jiného. :) Proto jsem reagoval trochu zbrkle, v domění, že strom
se bude připravovat do misky. Potom je situace samozřejmě jiná a nelze než s vámi souhlasit.
Hlavně to zářijové sázení.... :blednu: Takže zatím .... rukám klid :)
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Borovice lesní - tvarování

Příspěvekod peter gregus » 16 led 2016, 11:38

petradelt, ono to s tým presadením asi nebude až tak vážne. Väčšina ľudí a aj z nás by záhradný stromček sadila len prehodením z plasťáku do zeme (v podstate zakopanie), bez rozoberania koreňového balu. Maximálne s letmou vizuálnou kontrolou koreňov. Takto si potom strom privyká len na podmienky na novom stanovisku. Opatrnosť je ale na mieste.
Long live your 盆栽.
Uživatelský avatar
peter gregus
 
Příspěvky: 91
Registrován: 29 srp 2015, 08:00
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Borovice lesní - tvarování

Příspěvekod Jiří Svačina » 16 led 2016, 18:32

...to září by mi při výsadbě z kontejneru také až tak nevadilo/ tedy u borovice, pokud má rostlina kořeny prorostlý - dobrý soudržný bal - v kontejneru chvíli rostla, nebyla do něj prodejcem strčena pár dní před prodejem/.....ale jde o to i jak je to / pro následné tvarování !!! / zasazeno.....pokud jde o běžnou výsadbu, nevidím problém.....tak jak píše Peter......Ale pro mě je špatně už jen to zasení kolmo vzhůru, a i při něm, pokud se má strom naklánět - zpravidla pákami ohýbat atd.....a nechceme riskovat že s ním - i s celým balem, i po roce či dvou pohneme, / stalo se nám nejednou / je vhodné jej v kořenech už při sázení k danému účelu připravit......ve výkopu nebo na stráni, či mezikameny....velmi pečlivě ukotvit..... :think: .....atd...nebo počkat......několik let.......
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Borovice lesní - tvarování

Příspěvekod Vašek1 » 16 led 2016, 21:44

Zdravím, tak jsem tu zas...a mám více fotek. Nafotil jsem i javor, magnolii, zakrslou borovici a modřín převislý s kterými bych chtěl taky poradit co s nimi. Tak nevím jestli to mám dát sem a nebo založit jinou otázku.
Co se týká toho sázení rostlin kolmo...dělal jsem to v době kdy jsem o bonsajích nevěděl že ani existují. O asijský styl zahrad jsem se začal zajímat až po založení jezírka s Koi :-) 23let jsem žil v paneláku a tak se mi jevilo jako logické sázet všechny rostliny kolmo....

No tak fotky nepošlu, protože jsou prý moc velký :-)
Vašek1
 
Příspěvky: 4
Registrován: 10 led 2016, 08:49
Bydliště: Radim

Re: Borovice lesní - tvarování

Příspěvekod Vladimír Vinický » 17 led 2016, 11:43

Stáhni se nějaký program na úpravu fotek, třeba FastStone Image Viewer a zmenši fotky třeba na 640x480. Pak to půjde.
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron