Ilex Crenata

Rady a zkušenosti pro všechny

Ilex Crenata

Příspěvekod buldog 21 » 16 čer 2014, 11:54

Zdravím všechny Greenhorny!
Předem chci poděkovat za přijetí do tohoto fóra. Jsem začínající bonsaista a obávám se, že už jsem udělal několik chyb na své rostlině jako začátečník. Na začátku břena jsem si pořídil Ilex Crenata, kvuli jejímu tvaru a celkovému zezření. Jakmile jsem stromek donesl domů, kamarád mi poradil, abych rostlinu přesadil. Má doma několik bonsají, takže jsem na jeho rady dal. Poradil mi, že on používá zeminu v kombinaci 1:1:1 akadama, kyriu a rašelina. Další věc, co mi poradil, abych stromek přesadil na pár let do květináče, aby rostlinka zesílila. Vše jsem udělal jak mi poradil a moji ilex jsem přesadil do cca 1l květináče. Od té doby mi však rostlina, začala víceméně opadávat až do doby, kdy z ní je abych pravdu řekl "smeták". Zůstalo jen velmi málo zelených lístků, ostatní téměř suché, že se jen drží na větvičkách. Jinak některé větve jsou také celkem suché. Nemyslím si, však že rostlina však umřela uplně, protože vypadá, že se snaží, i když nové lístky ted moc neraší. Vzhledem k velikosti květináče jsem rostlinu proléval po delších interalech, aby nebyla pořád přelitá cca 1-2x týdně. Její umístění je na parapetu za oknem, kde dopoledne svítí slunce. Nevím, jestli rostlina třeba tím, že je v květináči a má v něm místo nedává veškerou sílu jen do kořenů. Pod textem jsou fotografie na začátku a dnes. Snad jsem na nic nezapomněl, co jsem chtěl zmínit :) Děkuji za případné rady
Přílohy
DSC_0576.jpg
na počátku
DSC_0576.jpg (148.02 KiB) Zobrazeno 1223 krát
DSC_0028.jpg
dnes pohled zepředu
DSC_0028.jpg (112.66 KiB) Zobrazeno 1224 krát
DSC_0023.jpg
a jěště detail
DSC_0023.jpg (95 KiB) Zobrazeno 1235 krát
buldog 21
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27 kvě 2014, 18:39

Re: Ilex Crenata

Příspěvekod Compel Lubomír » 18 čer 2014, 18:27

Jen ve zkratce: přesazení je vždy tak trochu riskantní. Mě osobně se nelíbí ten obal na květináči!!! Zůstává v něm voda a kytka je pořád ve vodě, uhnívají kořínky. Po přesazení by si měl rostlinku chránit před sluncem. Dokážeš si představit že tě někdo bude držet přes poledne na přímém slunci? Rostlinu by si měl tedy přemístit alespoň měsíc ve stínu a pak ji pomaličku zvykat na slunce. Ten obal na květináči vyhoď. Hodně zdaru.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron