Pinus Thunbergii ze semene

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Pinus Thunbergii ze semene

Příspěvekod Jan Adámek » 18 črc 2013, 13:17

Pane Svačino, děkuji za zamyšlení.
Klima v ČR není pro leckteré stromky původem z Asie tak jednoduché, jak by se dalo soudit třeba podle minimálních teplot v zimě v jejich domovině - viz jmenovaná Pinus pumila. Vyšší poloha a ne zrovna jižní svah tu může být výhodou.
S Pinus tabuliformis jsem to myslel tak: Myslím, že se celkem podobá Pinus thunbergii (jasně, že nemá 5 jehlic ve svazku) a mohla by ji u někoho nahradit. Ale nevím, kda by se dala sehnat semena nebo semenáčky.
Pinus longaeva: děkuji za odkaz, je to krása. Zjistil jsem, že ten roubovanec asi nikdy nebude žádný obr. Jmenuje se Sherwood compact a je od pana Jorga Kohouta ze Saska Anhaltska. Stránky má dost stručné a německy :think: . Nezdá se mi podle kůry, že by podnož byla P. contorta. Doufám, že to ale není vejmutovka. Tu považuji za nezpůsobilou k balkonovému pěstování.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Pinus Thunbergii ze semene

Příspěvekod Jiří Svačina » 19 črc 2013, 16:45

Borovice vejmutovka - P. strobus je jako podnož méně vhodná, při pěstování mimo les , suchém prostředí , je často napadána rzí... Vhodnějšími jsou P. cembra případně balkánská P.peuce, použít je možno i další, ale ani ty rez nevynechává a je třeba aplikovat preventivní postřky proti těmto houbám......
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Pinus Thunbergii ze semene

Příspěvekod Jan Adámek » 23 črc 2013, 09:35

No právě, ptám se na ty podnože kvůli rzi. Rez vejmutovková je schopná napadnout jakoukoli 5jehličnou borovici + některé další. Nejlepší obranou je sucho, hlavně na podzim. Podnož, která snáší sucho, snad bude předpokladem toho, že sucho bude snášet celý roubovanec.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Předchozí

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků