Hic jak v Keni

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Hic jak v Keni

Příspěvekod Robert Černý » 21 čer 2013, 14:44

Ok, omlouvám se za překlep, tak tedy: U mě si modříny chrochtaj blahem.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Hic jak v Keni

Příspěvekod kuncarladislav » 21 čer 2013, 21:43

U mě modříny taky na jedničku,i když jsou na plným slunci,jen letošní jamadori má problémy.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Hic jak v Keni

Příspěvekod Mirek Černička » 27 čer 2013, 23:24

Letošní borovice a smrky mi zatím jedou hezky. Při pohledu na borovice mám ale podezření na výskyt sypavky v posledních dnech. Takže bude následovat ozdravný postřik, jakmile to počasí dovolí. Při častých přeháňkách by to asi moc účinné nebylo.
Vedro se ale podepsalo na jednom javoru, kterému úplně oschlo listí a několika břízách, které byly v miskách. Břízy, které byly ve volné půdě to přečkaly bez následků. Misky jsem přenesl do stínu. Javor by mohl asi znovu obrazit (aspoň nějaký náznak se zdá být reálný). Jedna nebo dvě břízy ale zatím nic podobného nenaznačují. Tak budu hlídat další vývoj. :cry: :cry:
Mirek Černička
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 bře 2012, 07:14

Re: Hic jak v Keni

Příspěvekod Míla Zítek » 10 črc 2013, 09:36

Na sypavku je brzo - ale..... Pokud jsou na spodní straně jehlic tmavé, podélné čárky, je tu. Pak teda něco sirnatého. A dávat pryč opadané jehličí. Na 2. stranu to ušetří čas s trháním staršího jehličí po prostřihu dozrálých letorostů pro zhuštění obrostu - metoda alá Kotál sn., který nám tu radil víc než dobře a rád.
Míla Zítek
 
Příspěvky: 147
Registrován: 14 kvě 2010, 20:59

Re: Hic jak v Keni

Příspěvekod Mirek Černička » 22 črc 2013, 11:26

27.6.2013 jsem se zde zmiňoval, že následkem vlny veder se na javoru projevilo úplné seschnutí listů. Listy byly na "tabák" suché. Fotku v tomto stavu bohužel nemám. Suché listy jsem odstřihl a řapíky listů ponechal na stromku. Po necelém měsíci je již nové olistění opět zelené. Tentokrát další vlna veder v pohodě.
Přílohy
Javor.jpg
Nové olistění po červnovém proschnutí
Javor.jpg (30.91 KiB) Zobrazeno 1367 krát
Mirek Černička
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 bře 2012, 07:14

Předchozí

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron