Hic jak v Keni

Rady a zkušenosti pro všechny

Hic jak v Keni

Příspěvekod Martin Cigánik » 18 čer 2013, 16:10

Tak po tomto týdnu se ukáže, které letošní kopy půjdou a které ne. Jak jste na tom? U mě zatím zlobí jen jeden modřín, jinak vše díky předchozímu vlhkému jaru nádherně jede.
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Hic jak v Keni

Příspěvekod 001čolek » 18 čer 2013, 17:24

To ti povím,extrémy jako prase. Na jaře chvíli jako v létě,potom jako v zimě,potom hned přechod do tropů...... Stromky to snášejí jakž takž,nejhůř jsou na tom břízy,musel jsem je dát do skoro úplného stínu,lipka ,co mi věnoval Pájaombre se s tím taky moc nevyrovnává (též bude muset do stínu) a neprobudil se mi lon'ský kop buku...jediná ztráta z roku 2012. Letošní zatím těžko říct,jak jsi psal: to vedro je prověří. Zatím mám spíš strach o pár boroviček 2013 (cca 4-5),kterým v těch nepřetržitých deštích úplně zčernaly nové výhony a asi mi odchází do věčných lovišt' má letošní největší borovice (bal byl nic moc). Jinak absolutně bez problémů jsou letošní akáty,většina boroviček a mahalebky,modříny se též drží...tak uvidíme :think: Břízy jsou ve stínu za pár hodin v pohodě. Letos už na to nebudu mít finance,ale příští rok plánuju větší zastíněnou plochu,tak by to mělo být lepší.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Hic jak v Keni

Příspěvekod Robert Černý » 18 čer 2013, 19:45

Zdravím přátelé, je to úplně šílený. Není to ani 14 dní co jsem nadával, že jen prší a sluníčko nikde, zato teď! Dneska, když jsem se probudil po noční, tak jsem šel zalejt a k mému údivu mám spálený listy na jednom habru. A některý listnáče měli povadlý listy, takže najíždím na zálivku dvakrát denně. Ráno a odpoledne.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Hic jak v Keni

Příspěvekod Ladislav Kotal ml. » 18 čer 2013, 21:03

Mně už Gardena zalejvá taky dvakrát denně :D
Ale jinak stromy rostou v pohodě. Jenom jedna borovice je díky přesazení a deštivýmu jaru trochu zabržděná.
Chci jít dál po cestě, po které jsme šli s tátou.

ladislav.kotal@discomp.cz
722 95 97 97
Ladislav Kotal ml.
Administrátor
 
Příspěvky: 139
Registrován: 22 dub 2012, 12:56
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Hic jak v Keni

Příspěvekod tomikzlesa » 20 čer 2013, 09:17

Na vetsine modrinech mam prorezle a oschle jehlice, zrejme temi vedry ? Je na tom nekdo obdobne ?
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Hic jak v Keni

Příspěvekod Martin Cigánik » 20 čer 2013, 11:23

Taky se mi to objevilo. Na zapěstoveném kousku(celý den plné slunce), kde bych řekl, že to je kombinace předchozího mokrého počasí a nedostatku světla v koruně(propad jehlic) a současně s tím následující hice a lehký přísušek. Letošní kopy, jsou skoro celý den ve stínu a ty jsou kromě jednoho v pohodě. Každý večer to všechno kolem řádně poleju, aby se zvýšila vlhkost vzduchu a zdá se, že jim to svědčí :-)
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Hic jak v Keni

Příspěvekod Pavel Š. » 20 čer 2013, 14:54

Tome, taky to mám, ale začalo mi to ještě před těmi vedry. Je to zvláštní, mám v záhoně dva modříny hned vedle sebe, dokonce se větvemi dotýkají a na jednom to je a na druhém ani ťuk. :think:
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Hic jak v Keni

Příspěvekod Ladislav Kotal ml. » 20 čer 2013, 21:52

Já to mám taky na některých modřínech a začalo se mi to objevovat ještě před tím než začalo pršet na začátku června.
Chci jít dál po cestě, po které jsme šli s tátou.

ladislav.kotal@discomp.cz
722 95 97 97
Ladislav Kotal ml.
Administrátor
 
Příspěvky: 139
Registrován: 22 dub 2012, 12:56
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Hic jak v Keni

Příspěvekod Robert Černý » 20 čer 2013, 23:36

U mě si modřiny zatím chrochtaj blahem.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Hic jak v Keni

Příspěvekod Pavel Š. » 21 čer 2013, 09:29

Robert Černý píše:U mě si modřiny zatím chrochtaj blahem.

A kdopak Tě zmlátil, že si u tebe "modřiny" chrochtají blahem? :lol: :D
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Další

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron