Symbivit

Rady a zkušenosti pro všechny

Symbivit

Příspěvekod vjačo » 13 úno 2013, 17:16

Dostal se mi do rukou leták ve kterém je přípravek k podpoře mykorhizy u bonsají. Máte někdo s tímto přípravkem zkušenosti ? Více na www.symbiom.cz
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Symbivit

Příspěvekod lacike » 13 úno 2013, 18:51

Ahoj,

vlakno na tuto temu tu uz je - "Co je mykorhiza" ;-)

http://bonsai-greenhorn.cz/viewtopic.php?f=51&t=84
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Symbivit

Příspěvekod Jiří Svačina » 14 úno 2013, 10:44

Nedaří se mi přidat odpověď do předchozího vlákna .../starší verze? odhlašuje se to.../ které je bohužel dnes již drobet zmatečné, - a to proto, že smazáním části příspěvků jedním z autorů jsou některé odpovědi vytržené ze souvislosti - nenavazují na původní, "předchozí" povídání...
Já se v mezičase s těmito přípravky setkal :think: .... a tak bych se rád / a jen stručně / připojil k Robertovi a i jeho předchůdci, :jedna: a jejich konstatování, že při normálním pěstování rostlin, + práci s dostupnými substráty, není v kultuře patrný žádný viditelný rozdíl...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Symbivit

Příspěvekod vopat » 19 úno 2013, 08:43

Přidám se se svou trochou do mlýna. Po dvouletých zkušenostech výsledek neznatelný ani na kořenech, ani v koruně. Nepopírám důležitost symbiózy vyšších rostlin a hub, ale uměle to nějak nefunguje. Abych se přesvědčil, zda to funguje ve volné půdě, zkusil jsem zakoupit a aplikovat houbičky i na rajčatech a paprikách. Výsledek byl prachmizerný, papriky stejné jako jindy a tak mizerná rajčata jsem neměl za celých 25 let pěstování. U stromků s houbičkami končím a k rajčatům letos přihodím kompost, ten ještě nikdy nezklamal :jedna:
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Symbivit

Příspěvekod Jiří Svačina » 19 úno 2013, 13:02

Ne že bych snad chtěl ten přípravek bránit, tak jak píši výše, jsou to vyhozené peníze.... Ale ta rajčata..., já je měl v loňském roce také špatná - stejně jak píšeš, nejhorší za mnoho let zpět...a bez výše zmíněného přípravku... a špatná byla jak ve skleníku, tak i venku ve volné půdě... Myslím si, že to loni bylo počasím, pozdními mrazíky, namrzlo nám kde co, pokračovalo to horkem a suchem....z počátku sezony se vše zarazilo, a zpoždění už nedohnalo... ;) Ale za ten návrat ke klasickému kompostu na zahrádkách všechny chválím... :clap:
Tak ať to letos dobře roste...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků