borovice mugo záchrana únor

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod petradelt » 14 úno 2013, 12:14

fotku, fotku s nějakým porovnáním velikosti. ;)
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 14 úno 2013, 12:59

Pokud to nemá žádné zelené jehlice tak je to ztráta času a energie. :blednu:
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod Tomáš Kubík » 14 úno 2013, 13:10

Fotku zatím nee :-) Na tohle jsem pověrčivý. Vždycky, když jsem si udělal fotku stromu hned po vykopání, tak to nepřežil. Takže fotku přidám až si budu myslet, že to borovice rozchodila.

Ještě pro upřesnění, až bude nějaký začátečník někdy hledat info o postupu, aby se poučil z mých chyb: Umístění necelý metr od celoprosklených dveří s termoizolačním dvojsklem v místnosti s teplotou vždy lehce nad nulou - podle počasí venku. Každé dva až tři dny lehce navlhčím celou rostlinu. Zasazena je v substránu s většinovým podílem písku (maximálně 10% rašeliny). Snažil jsem se co nejméně narušit původní bal, jen jsem doplnil substrát kolem. Před zasazením do dřevěné bedny jsem kořenový bal navlhčil roztokem superthrivu, zarovnal porušené kořeny a zaprášil je stimulátorem, včera (po pěti dnech) jsem aplikoval Ectovit bonsai s vírou, že to pomůže. A teď nezbývá než čekat jestli se vyzvednutí borovice mugo v únoru podaří.
Tomáš Kubík
 
Příspěvky: 87
Registrován: 24 bře 2009, 21:36
Bydliště: Znojmo

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod Jiří Svačina » 14 úno 2013, 17:54

Ten únor není zas až tak dramatické období... Větší školky v Německu - Holandsku, aby stíhaly zásobit jarní trh, začínají stromy pro prodej vyzvedávat podrývacími stroji hned jak to počasí umožní - již v tomto období...ale je fakt , že tam také mají trochu teplejší a vlhčí podnebí než je u nás, a stromy jsou podřezávané - pravidelně podrývané stroji - tak mají kompaktní baly...rostliny k expedici vesměs skladují jen pod otevřenými přítřešky ...
Více než toho termínu, v té místnosti, bych se obával suchého vzduchu a vyšší teploty... přílišné péče...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod ruda.p » 14 úno 2013, 18:30

Tome to není o pověře, ale o tom zda to mělo vůbec cenu a to jistě by ti z té fotky kluci poradili a nebo dali víc rad a možností :!:
prakticky se zbavuješ náhledu druhých a možná by to i pomohlo, takhle budeš čekat zda se rozjede a nebo uhyne a výsledek stejný :!: pro ty co by tě chtěli opakovat, tak by bylo aspon ponaučení zda se pouštět do té práce :?: sám mám vyhlídlou borovici a chci obec ukecat o vyjmutí je už tak seřezávaná že by to šlo zasahuje do silnice a tak ji pokaždé seříznou, ale na jednoho to bude velké sousto, zítra pokusím dát foto na co mám zálusk
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod ruda.p » 15 úno 2013, 12:58

Dávám jen pohled na co jsem si z auta dělal zálusk, ona u jedoucího auta vypadala slíbně, tak jsem kroužil kolem ní a nakonec jsem to vzdal, byla by to pro mě zbytečná dřina pokud by to šlo.
Dal jsem to sem pro zajímavost , protože je spousta dřevin co jsou někde rostoucí po obci nevhodně a sami by to nakonec uřízli
Přílohy
IMG_0142.JPG
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod 001čolek » 15 úno 2013, 14:09

Re Ruda

No to by bylo příliš velké sousto i na solitér (myslím to kopání),jedině bagříkem,nebo pořádně namastit svaly :D . Odhaduju,že jen ten kmen vodorovně má víc jak metr ...chybí měřítko.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod ruda.p » 15 úno 2013, 14:17

měřítko jsem nedával bylo by to zbytečné :lol: ta rovná část tak 2 m
já to chtěl na zahradu udělat jako falešnou mísu kolem a časem by se vidělo co by z toho vylezlo
bagřík by nemusel být , ale lidi na nakládání jistě
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod Tomáš Kubík » 15 úno 2013, 16:00

Ty jo to je strom ;) taky mám takhle po trasách, kterými jezdím nebo chodím vyhlídnuté stromy.

Ale zpět k mojí borovici. Byl jsem ji teda vyfotit (čímž jsem ji odsoudil k smrti:-( ). Je mezi několika dalšími stromky takže ji nemám vyfocenou celou ale to hlavní - báze a začátek kmene na fotkách je.Foceno mobilem.
P1411_15-02-13 m.jpg
pohled ze strany, kterou mám přístupnou
P1410[01]_15-02-13 m.jpg
pohled z hora
P1410[01]_15-02-13 m.jpg (139.83 KiB) Zobrazeno 2682 krát
Tomáš Kubík
 
Příspěvky: 87
Registrován: 24 bře 2009, 21:36
Bydliště: Znojmo

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod ruda.p » 15 úno 2013, 17:04

Nic jsi neodsoudil k smrti fotem :lol: jako že jsi vzal stromu duši :?: jako některé kmeny které se nefotí že jim to bere sílu :?: nenenenenene :!:

moc toho není vidět :!: to že to je mobilem nevadí nás zajímalo kolik zeleného tam zůstalo
otázka :!: ty ořezané větve co po nich zůstali suky :?: druhé foto, doufám že neměli jehlice na sobě a byli suché :!:
suky mě připadají dost čerstvé které mohli mít jehlice
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron