borovice mugo záchrana únor

Rady a zkušenosti pro všechny

borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod Tomáš Kubík » 08 úno 2013, 08:54

Zdrvím,
kousek od mého zaměstnání právě kacejí krásné vzdrostlé mugo, koukám na to z okna a nadávám jak čert, nemohli počkat ještě měsíc a kousek? Pařez budou trhat ze země, mám se pokusit mugo zachránit? Mám možnost dát ho od světlé místnosti, kde přitápím podlahovým vytápěním na 5°C. Co myslíte je reálné strom zachránit?
Tomáš Kubík
 
Příspěvky: 87
Registrován: 24 bře 2009, 21:36
Bydliště: Znojmo

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod ruda.p » 08 úno 2013, 09:34

Tome co to je u tebe vzrostlé mugo, pokud je to již dosti velký strom předpokládám, že tam zůstal už jen pařez :!:
a ten už je tak na frézování, nikdy jsem nezažil v lese po těžbě aby pařez obrostl, pokud se dubem bavit o borovicích
a to se kořeny nepoškodily, tak šetři silami na jiné jamadori :!:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod Tomáš Kubík » 08 úno 2013, 10:12

Taky si myslím, že to nezvládne. Nicméne Chlapi mi tam nechali pár větví a strom už je v kufru od auta. Je to klasické u země zakroucené mugo u báze průměr asi 25-30cm.
Tomáš Kubík
 
Příspěvky: 87
Registrován: 24 bře 2009, 21:36
Bydliště: Znojmo

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod Míra Z » 08 úno 2013, 11:11

Držím palce. Může se podařit.
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod Jiří Svačina » 08 úno 2013, 12:24

Může se podařit, :jedna: jen s ním už moc nehýbat ... když se vlezlo do kufru auta "není zas tak moc veliké" :think: . Teplota - u nás dnes - 10C, °je vhodné oteplovat prostředí pozvolna, aby to pro rostlinu nebyl ještě i teplotní šok...pomalu nechat rozmrznout - teplota by byla lepší jen kolem nuly...a světlo !!! a pečlivě usadit do nějakého vzdušného substrátu - udržovat mírně vlhké...lehce rosit...
Některé P.mugo , zvláště ty z Šumavských nebo Krušnohorských blat koření docela dobře i jen do vlhkého rašeliníku......

Hezký den
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod Tomáš Kubík » 08 úno 2013, 13:36

Vlezla, ale jen tak tak, musel jsem sklopit sedadla :-) K teplotám: Tady bylo ráno taky mrazivo, ale teď stejně je jako v posledních dnech nad nulou. Místo oběda jsem borovici zavezl domů, bude v místosti, kde je celou zimu kolem nuly nebo lehce nad (Teď je tam malinko chladněji než venku). Do místnosti s vytápěním se nevejde, neprošli jsme dveřmi. Momentálně je borovice navlhčená, odpoledne pro ni vyrobím bednu a zasadím ji. Dávám jí 10 maximálně 15% šanci na záchranu. Zatím díky za rady.
Tomáš Kubík
 
Příspěvky: 87
Registrován: 24 bře 2009, 21:36
Bydliště: Znojmo

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod ruda.p » 08 úno 2013, 16:27

To je jiná pokud to má pár větví šance tu bude 50/50 jak kluci psali držet při vlhkosti a s tím světlem co nejvíc jak to bude možné, držím ti palce a zkus dát i foto jsem zvědavej ;)
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod Compel Lubomír » 08 úno 2013, 19:06

Určitě taky fandím ale pokud byl obrost drasticky redukován :think: . kloním se ještě k nižšímu číslu pravděpodobnosti úspěchu. Když to bude chtít mugo dát tak to dá :mrgreen: Držím :jedna: .
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod vláďadošek » 08 úno 2013, 22:15

řekl bych,že rostlina sama o sobě musí mít vůli přežít,už se mi stalo že jsem dvakrát vyzvedl dvě borovice ze stejného místa a ty s kvalitními kořeny zašly a ty s minimem kořenů přežily..šance určitě je!
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Re: borovice mugo záchrana únor

Příspěvekod PSt » 09 úno 2013, 13:39

Taky držim palce. Věřim, že to zvládne pokud budeš postupovat podle pana Svačiny. Mugo je asi nejodolnější borovice a jehličnan vůbec. Jsou odolné vůči přesazení, škůdcům, řezu i proti postřiku(v práci je beru již koncem srpna roundapem bez jakéhokoli poškození). Mám zkušenosti, že vydrží opravdu hodně. Takže držím palce :jedna:
Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod
PSt
 
Příspěvky: 125
Registrován: 27 bře 2012, 18:19
Bydliště: Nebeského 1909 Mělnik

Další

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron