Hřížení několika větví

Rady a zkušenosti pro všechny

Hřížení několika větví

Příspěvekod vjačo » 02 led 2013, 16:06

Zdarec, no bo sem nenašel to vlakno tak sem to buchnul sem.Kurde admine ty maš se mnu posr.. robotu.

Mám dotaz. Sice sem nikdy nehřížil (návody tady jsou-prostuduju) chci se zeptat či jde hřížit více větví najednou? Na této borovici viz. červené. Ustojí to ta kytka? A optimální doba na hřížení borovic ?
Kucíííííííí ja sem tak rád, že mi poradíte :D
Přílohy
borovice v míse 001hr.JPG
borovice v míse 001hr.JPG (156.24 KiB) Zobrazeno 2280 krát
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Hřížení několika větví

Příspěvekod Luděk Urbanič » 02 led 2013, 18:47

Určitě by to ustála - ale ani se o to nepokoušej - borovice prostě kořeny nepouští ani kdybys ji na kolenou prosil a modré z nebe sliboval a přitom se stavěl na hlavu - všechno jsem (a nejen já) už zkoušel ;)

Vyjímka mezi borovicemi je P. mugo - ta se dá i řízkovat a dokonce mi po dvou letech pustila pár kořínků i zahřížená(do země) větev, která ale, když jsem ji po dalším roce oddělil - uschla.
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13

Re: Hřížení několika větví

Příspěvekod ruda.p » 03 led 2013, 12:21

ahoj vjačo, nepochopil jsem proč vlastně chceš docela hezkou borovici hřížít a ještě v tak velkém počtu ?
co s ní zamýšlíš dál ?
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Hřížení několika větví

Příspěvekod vjačo » 03 led 2013, 18:04

Ahoj Rudo, no pokládán se za trošku málo pokročilého :mrgreen: Ve vlákně Borovice jsem dal k posouzení tuto rostlinku. A ti pokročilejší navrhli "jít na první".
Mě osobně by bylo taky líto ji celou sezeřat. Mám pocit, že přiblížení obrostu blíže ke kmeni bude trvat déle než má ta borovice let. Pokusně jsem zkoušel loni pupeny a nic neobrazilo blíže :( Škoda, že mi nikdo nenavrhl žádný virtuálek :) ale, tak už to asi má být.
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Hřížení několika větví

Příspěvekod Luděk Urbanič » 03 led 2013, 21:39

I já si myslím, že je škoda ji zbytečně porcovat a nějaké sesazení "první"(druhou,pátou..) ji stejně nepomůže - nebari je tak zoufalé, že jenom jeho úpravy ti zaberou mnoho let a stejně to nikdy nebude dobré.

Moje rada: zahradu máš - tak tu borovici vyndej z toho "izolátoru" a zasaď a tvaruj ji jako zahradní třeba na kraj toho štěrku a pro bonsai si najdi lepší materiál a pro jeho výběr ti dám další radu: dívej se hlavně na spodek a kořenové náběhy - zbytek -korunu dopěstuješ vždycky - vylepšovat nebari je mnohem horší práce s nejistým výsledkem.
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13

Re: Hřížení několika větví

Příspěvekod Robert Černý » 04 led 2013, 13:40

Hřížení borovice ja velké sousto. Já bych se o to ani nepokoušel. Tuším, že někomu z KAI se to někdy povedlo. Hřížit borovici je skoro utopie.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Hřížení několika větví

Příspěvekod ruda.p » 04 led 2013, 17:22

chtel jsem to taky napsat,aby sla na zahradu a tam ji tvaruj !
byla by ji skoda fiknout i do misky, nech ji vzpamatovat v zemi a pak najdi
bocni vetev na terminal a tvaruj do japonske zahrady.
Tady budes mit aspon slusne uceni aniz by uhynula!
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Hřížení několika větví

Příspěvekod vjačo » 04 led 2013, 17:39

Kucííííí díky moc za rady. Jinak jsem ji koupil před cca 5-7? lety v zahradnictví jako "na odpis" za 400,- Byla v plast. kvetináči kulatém. Proto to nebari. No nekup to za ty chechtáky :)
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron