Seříznutí na špalek...

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Seříznutí na špalek...

Příspěvekod Compel Lubomír » 30 led 2013, 20:40

Zdendo, co se týče habrů, tak to si asi trochu zaspal. měl sis to ohlídat za vegetace. Jak píšeš, spodní nechat růst zrovna tak jak tahoun a zakrátit až se ti síla větví bude zdát vhodná k síle kmenu a celkové proporcionalitě stromu. Ty sám víš že stromy nejvíce raší na špici ( krom břízy :lol: ), tak bych se ani moc nebál ty silné výhony na jaře ustřihnout, mělo by to obrazit v pohodě. když to neuděláš, tak se to nedovíš a my taky ne :P . Krmení je samozřejmostí.
A pokud jde o přípravu stromů na původním stanovišti ve volné. Pokud opomeneme nekomfort při údržbě, nelze opomenout to že než ty se rozhodneš strom kopnout, už nebudeš mít co kopat. Strom jako by dostane nožičky a odejde, pro tebe, neznámo kam. Útěchou pro tebe může být že by si nebyl první kdo o takový strom přišel. A to je snad škoda,ne?
Tak že na jaře, seřezat, vykopat, kontejner, propustnej substrát. Stres sice velikej ale jedinej. Snad jen, co jsem vyčetl, vykopanej strom nechat přes noc namočenej ve vodě, někdo doporučuje i seper thrive.
Nezbývá než popřát úspěšný hunterbonsai :P :mrgreen:
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Seříznutí na špalek...

Příspěvekod 001čolek » 30 led 2013, 21:06

Zdendo, co se týče habrů, tak to si asi trochu zaspal. měl sis to ohlídat za vegetace.

..............................................................................................................

Tak přesně tuhle odpověd' jsem nechtěl slyšet :roll: :roll: :roll: ,ale já to tušil :lol: :lol: :lol: :roll:
Znamená to tedy,že se mají horní větve a/odstran'ovat hned a pěstovat je s vírou že to znovu obrazí až za rok,nebo b/je krátit a krátit během růstu prvním rokem??
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Seříznutí na špalek...

Příspěvekod Compel Lubomír » 30 led 2013, 21:54

Zdendo, nejenom prvním rokem ale kdykoli je to třeba. Krácením větví získáváš jemnější obrost. Na,, bonsai4me.com,, si najdi pokročilé techniky a tam je to supr popsaný i s obrázky a jsou toho tři díly.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Seříznutí na špalek...

Příspěvekod Vladimír Vinický » 31 led 2013, 10:17

Jo, Zdeňku, s tím "mým" akátem to udělej také tak. (Jen se připomínám) :)
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Seříznutí na špalek...

Příspěvekod 001čolek » 31 led 2013, 10:23

Pěkný den

Vlád'o neboj,já nezapomínám :lol: :lol: ...tedy většinou . Ale nejsi sám...musím jich mimo těch pro sebe kopnout tak cca 5-6 kousků + jsou objednané nějaké břízky a borovice,budu se muset smekat. :roll: :roll:
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Seříznutí na špalek...

Příspěvekod Vladimír Vinický » 31 led 2013, 11:13

Zdeňku díky, už se moc těším :jedna:
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Seříznutí na špalek...

Příspěvekod jose » 14 bře 2013, 12:44

Kdy se chystas kopat? Ze bych se pridal? :D
Uživatelský avatar
jose
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 zář 2009, 09:22
Bydliště: Žatec a Kolínsko

Re: Seříznutí na špalek...

Příspěvekod Robert Černý » 15 bře 2013, 11:00

Já bych asi začal až přejdou mrazy (myslím ty intenzivní), aby nepromrznul narušený přesazený kořenový bal. Otázka 10-14 dní? :think: podle počasí.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Seříznutí na špalek...

Příspěvekod 001čolek » 15 bře 2013, 11:40

Robert Černý píše:Já bych asi začal až přejdou mrazy (myslím ty intenzivní), aby nepromrznul narušený přesazený kořenový bal. Otázka 10-14 dní? :think: podle počasí.


To v každém případku. Já si myslel,že bych šel kopnout dva Habříky nedaleko vesnice dneska,ale celkem slušně mrzlo a fouká to úplně ledový,tak na to prdím. Snad se už to jaro dostaví definitivně koncem příštího týdne...začnu Habrama,potom Břízy,Akáty a nakonec Buky a Borovice . Duby si nechám až na léto.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Předchozí

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron