Naprostá záčátečnice -mám šancui vůbec?

Rady a zkušenosti pro všechny

Naprostá záčátečnice -mám šancui vůbec?

Příspěvekod Kniga » 05 kvě 2009, 18:20

AHoj,
doufám, že toto téma dávám do správného fóra. Jsem tu nová a jeětě se moc nevyznám...
Mno kdysi dávno, jsem dostala jako dárek od kamarádky malou bonsai, z Bauhausu, bohužel ji něco napadlo, zkrátka velice rychle jsem o ni přišla... No a teď po pár letech jsem sebrala odvahu a chtěla bych to ještě jednou zkusit. Bratrova přítelkyně mi sehnala sazeničku (asi 20 cm vysokou) jinanu dvoulaločného neboli ginga... Tenhle stromek jsem už dávno chtěla, měla jsme předtím i zahradu kam by šel zasadit, bohužel už ji nemám, tak zvažuji, zda by gingo šlo pěstovat jako bonsai a zda to mám jako začátečník vůbec šanci zvládnout.
Prosila bych o nějaké dobré rady na literaturu pro začátečníky. Díky!
Kniga
 
Příspěvky: 5
Registrován: 05 kvě 2009, 18:07

Re: Naprostá záčátečnice -mám šancui vůbec?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 kvě 2009, 18:31

Prvně tě tu vítám, každý má šanci,proto jsme tu, abychom se přiučovali. Víš ale například že jinan je venkovní rostlina?. V místnosti ji docela určitě zavraždíš :oops: :naughty:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Naprostá záčátečnice -mám šancui vůbec?

Příspěvekod Kniga » 05 kvě 2009, 18:39

Aha, tak to je problém, bydlím v paneláku :(
Jak říkám, zatím žádné zkušenosti ani vědomosti nemám, jen jsem zvažovala co s tím jinanem až mě napadlo, že bych to mohla zkusit... Asi ani balkon by mu nevyhohoval co?
Tak si budu muset vybrat nějakou jinou rostlinku :) Projíždím si teď pár webů a hledám rady a inspiraci.
Kniga
 
Příspěvky: 5
Registrován: 05 kvě 2009, 18:07

Re: Naprostá záčátečnice -mám šancui vůbec?

Příspěvekod bonsai4 » 05 kvě 2009, 19:11

.....je veľa pestovateľov ktorý pestujú iba na balkonoch.....
Uživatelský avatar
bonsai4
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06 úno 2009, 17:22
Bydliště: Detva

Re: Naprostá záčátečnice -mám šancui vůbec?

Příspěvekod Kniga » 05 kvě 2009, 19:55

A da se tedy pestovat venkovni stromek jako je trebas ten Jinan tedy na balkone, ktery je tedy zaskleny, ale skla lze odsunout na jednu stranu? Jeste balkon je situovan na vychodni stranu, v prvnim patre, bohuzel proti nam jsoudalsi panelaky, takze slunce je tma rano, pak prime uz ne, je tam spis hodne stinu...
Kniga
 
Příspěvky: 5
Registrován: 05 kvě 2009, 18:07

Re: Naprostá záčátečnice -mám šancui vůbec?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 kvě 2009, 20:34

Takhle nelze jednoznačně odpovědět,podle mého to chce zkusit,a pak se uvidí.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Naprostá záčátečnice -mám šancui vůbec?

Příspěvekod Jarda Marek » 05 kvě 2009, 20:37

Tak Tě mezi námi vítám taky, no a ten balkon je dobrý (na jih by byl lepší) a ať už tam ten jinan je a to okno otevři, mam jej taky venku a jede no a přez zimu byl ve studeném skleníku. Ať se sním daří :clap: a jestli se Ti ho podaří vyfotit tak ho sem šoupni. Dík
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Naprostá záčátečnice -mám šancui vůbec?

Příspěvekod Milan Vohnout » 05 kvě 2009, 21:02

Ahoj, taky tě vítám na fóru, sice venkovní rostliny nepěstuji ale jak říkáš zasklený balkon s hodně stínu, pokojovky nějaké určitě.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Naprostá záčátečnice -mám šancui vůbec?

Příspěvekod Kniga » 05 kvě 2009, 21:12

diky za milé přívítání. Jinan zatím doam není, čeká na mě ještě v zahradnictví rodičů příelkyně mého bratra, tam se sazeničce dostane ještě pár dní, měsíc max. jejich péče, zatímco já budu stodovat jak na to. Nechci ten stromek zabít, snad se podaří.
Kniga
 
Příspěvky: 5
Registrován: 05 kvě 2009, 18:07

Re: Naprostá záčátečnice -mám šanci vůbec?

Příspěvekod Jarda Marek » 06 kvě 2009, 05:59

Takže Lucko, šanci máme všichni a vždy, jde jen oto vybrat tu správnou. Co se týká toho balkónu, tak naše přispěvovatelka Ivet má tuším taky jen balkon a daří se jí i jejím rostlinám dobře. Stromek nezabiješ, pokud ho necháš na baloně. No a k té literatuře musím citovat tuším Láďu "nejlepší literatura je toto fórum" , kde se Ti budeme snažit pomoct na dálku, no jestli si nic nečetla, tak pro Tebe bude nejlepší si pořídit titul, nebo alespoň přečíst "Bonsaj nejen v paneláku". Upozorňuji neber vše co se píše doslovně ono to funguje pak všechno trochu jinak, ale nato už se můžeš informovat zde. My všichni se tu učíme a není pro nás zatěžko podělit se se svými zkušenostmi, právě proto, že se učíme.
My všichni jsme "greenhorn"
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků