Kopání v létě

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Kopání v létě

Příspěvekod Martin Iša » 21 čer 2012, 14:05

Jo, příroda nás neustále učí!Ono kopejte v Krkonoších, v jihočeských Blatech, na Pálavě, na Šumavě.....všude to bude individuální. ;) Ale jo, jen kopejte.Když teda nemáte co jinýho na práci 8-)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Kopání v létě

Příspěvekod 001čolek » 25 čer 2012, 09:48

Tak jen pro zajímavost,po týdnu (8 dnech) .... duby (tedy dub a doubek) zatím nevykazují jakékoli známky vadnutí ,či usychání. Daří se jim zatím dobře a to i přes ty teploty,které vládly ještě do včerejška.Mám je ve stínu pod lípou,pravidelně rosím přes korunu. Zatím !! mohu říci,že na termínu kopání v létě asi něco bude. Den předtím jsem si kopl ještě tři malinké borovičky (záměr je příští rok na tanuki) a dvě malé břízky/dvojkmeny. Jedna břízka to neustála již třetí den,absolutně zvadla i přes velký balík který jsem vůbec nerozebíral a velmi šetrné vyzvednutí,druhá se tváří jakoby nebyla nikdy vyzvednutá a vesele produkuje další lístky ... u té bych si skoro troufl tvrdit,že to dá bez větších problémů. Borovičky nevím,trochu orezlo/oschlo pár jehlic. Ale u boroviček se to pozná někdy až za týdny,to už znám z lon'ského roku.Určitě to nemyslím jako návod (navíc pořád nezkušeného začátečníka) na kopání v letním období,bylo to hlavně o těch diskutovaných dubech,borovičky jsou malé/tenké a břízky byl jen pokus,rostly na letos vykáceném nedočištěném pruhu lesa.Poreferuju o stavu stromků za dalších 8-10 dní.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Kopání v létě

Příspěvekod Martin Iša » 25 čer 2012, 11:16

:shock: No, koukám, ale držím palce :jedna: Ono , za rok se ukáže.Co je to jeden rok v bonsajovém životě, že? ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Kopání v létě

Příspěvekod 001čolek » 25 čer 2012, 11:33

Jasná věc ,Martine. Já si též nemyslím,že bych měl třeba s tou břízkou vyhráno...nebo s těma dubama taktéž. Jen že ty teploty byly docela vysoké a na vzhledu čerstvých yamadori se to (až na tu jednu břízku) skoro vůbec neprojevilo. Na těch dubech vůbec,břízky druhý den trochu svěsily listy,jakoby povadly,ale třetí den byla ta jedna už zase v pohodě,ta druhá uvadla úplně a asi 5-6 den jsem ji přesunul za stodolu,kde už asi dodýchá ,pokud nedodýchala.No pořád ji rosím,ale je to asi k ničemu. První bříza vyprodukovala za poslední dva dny cca 20 nových lístků,kdybys ji viděl,tak by sis nemyslel že ještě před 9 dny rostla v lese. Nebudu a ani nechci dělat pořád takovéto pokusy,jen jsem si chtěl to kopání ujasnit hlavně u těch dubů, u bříz si myslím,že kdyby se jednalo o větší stromky a tím pádem větší baly plus větší poškození při dolování tak bych asi už hlásil mrtvolky dvě,borovičky se ukážou :think: . Ty duby ale vidím zatím nadějně,ale vůbec neříkám HOP.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Kopání v létě

Příspěvekod petradelt » 25 čer 2012, 15:29

Zděnku, jaký průměr kmene mají ty duby?
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Kopání v létě

Příspěvekod 001čolek » 25 čer 2012, 16:05

Ahoj. Velkej má dole 9cm a ten malej má 3 cm,ale ten je moc krásnej,pěkně rostlej a má v květináči i menší dvojče,ale dvojkmen to není.Nechtěl jsem sahat do balu.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Kopání v létě

Příspěvekod petradelt » 25 čer 2012, 20:19

No to jsou uctyhodné rozměry, přeji Ti ať se zadaří ;)
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Kopání v létě

Příspěvekod 001čolek » 26 čer 2012, 09:23

Přikládám aktuální foto z dneška (aby bylo vidět,že s tím stavem nekecám :P :P ) Nechtělo se mi je tahat ven na desku (jsou těžké a dost mě bolí záda),tak se omlovám za tu situalizaci . Zapomněl jsem trouba přiložit cosi jako měřítko ... ale jak jsem už psal o kousek výš velkej má průměr 9cm,malej 3cm,břízku jsem neměřil,je to celkem nezajímavá tužka/dvojkmínek, ale mám s ní speciální plány (pokud přežije) .

IMG_0895.jpg
IMG_0895.jpg (87.3 KiB) Zobrazeno 2163 krát


IMG_0896.jpg
IMG_0896.jpg (94.89 KiB) Zobrazeno 2168 krát


IMG_0897.jpg
IMG_0897.jpg (82.96 KiB) Zobrazeno 2162 krát
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Kopání v létě

Příspěvekod 001čolek » 02 črc 2012, 09:51

Ani víkendová vedra nezanechala žádné nežádoucí stopy na stavu obou dubů,zatím se stále raduji z toho jak drží. Dokonce ten větší má snahu o tvorbu dalších lístků .......tak uvidíme. Pokud se ochladí,půjdu ještě kopnou jeden pěkn'oučkej dubovej pařízkoid v nedalekém lese.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Kopání v létě

Příspěvekod 001čolek » 12 črc 2012, 09:12

Takže stav kopaných dubů po těch pár týdnech je víc než uspokojivý,už vyházeli spoustu nových lístků a očividně se jim daří. Hnojím kon'ským,slepičím,rohovinou a trochou Fish Mixu. Ta nahořejc zmin'ovaná bříza kopaná den před duby jede taky jako blázen ale tím to nemyslím jako návod na jejich kopání,jaro je určitě spec. u břízy nejlepší termín. Hlavně k těm diskutovaným dubům můžu říct,že ten termín asi fakt sedí .... momentálně se trochu ochlazuje,tak ještě asi kopnu jeden "pařízkovatej".
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Předchozí

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron