Mladé stromky z lesa kam přesadit

Rady a zkušenosti pro všechny

Mladé stromky z lesa kam přesadit

Příspěvekod Anička Holubová » 02 kvě 2012, 08:47

Ahoj, tak už je jaro a zimu mi přežilo pár stromků což jsem ani nečekala, protože moje záčátečnické snahy byly dost hrozné. K narozeninám jsem od známého s jeho lesa dostala několik smrčků, podle mě většina je tak 1 rok stará jsou to prcci a jednu moc hezkou břízku z bažin, tam si věk netroufnu odhadnout, roste tam všechno pomalu. Mojí otázkou je, Jestli je mám všechny zasadit jako Yamadori, nejdříve tedy na čas do bedny, nebo mohu rovnou do nějaké větší misky? Tu břízku pravděpodobně jako Yamadorku, ale ty semenáčky? Také si hlavu lámu s frakcemi a mícháním substrátu, je to pro mě dost španělská vesnice. Dík, vím že se tyhle otázky asi stále opakují, ale když nepomohlo ani tlačítko hledat.....
Uživatelský avatar
Anička Holubová
 
Příspěvky: 16
Registrován: 05 srp 2011, 10:10
Bydliště: Ledčice

Re: Mladé stromky z lesa kam přesadit

Příspěvekod Robert Černý » 02 kvě 2012, 08:59

Jestli není na přesazování pozdě. Pokud chceš aby ti stromky sílily, tak určitě do větší nádoby.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Mladé stromky z lesa kam přesadit

Příspěvekod Anička Holubová » 02 kvě 2012, 09:56

Děkuji, no tam odkud stromky jsou teprve před třemi dny slezl sníh, to ty stromky nebylo ani vidět. :)
Uživatelský avatar
Anička Holubová
 
Příspěvky: 16
Registrován: 05 srp 2011, 10:10
Bydliště: Ledčice

Re: Mladé stromky z lesa kam přesadit

Příspěvekod Roman Hlavinka » 02 kvě 2012, 13:58

Aničko,chtělo by to fotečky a do profylu napsat aspoň lokaci Tvého působení,aby Tě přátelé mohly pozvat na nějaký to posezení.Jak už tu mnohokrát říkával Láďa Kotál(a většinou měl pravdu)--ukázaná platí :jedna:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Mladé stromky z lesa kam přesadit

Příspěvekod Anička Holubová » 03 kvě 2012, 16:39

Fotečky nejsou, nejdříve se to musí zasadit, aby to vůbec přežilo, na tom se už pracuje. Jinak jsem z Ledčic nedaleko Kralup nad Vltavou, chápu, že ukázaná platí, ale chtěla jsem jen radu s frakci a poměrem substrátů. Viděla jsem spoustu návodů, ale každý jiný, někdo psal o akadamně někdo o Terramolu a nkdo že se to má zasadit do substrátu v jakém to bylo, to jsem tedy zavrhla, nevidím hrabanku kameny a rašelinu jako nejlepší variantu. No objednala jsem Terramol a uvidím něco namíchám. Každpádně už vím že do vělké nádoby :-)
Uživatelský avatar
Anička Holubová
 
Příspěvky: 16
Registrován: 05 srp 2011, 10:10
Bydliště: Ledčice

Re: Mladé stromky z lesa kam přesadit

Příspěvekod Compel Lubomír » 03 kvě 2012, 17:05

Nech ten teramol čistej. No a už mě napadá že ne každý je zastáncem teramolu. Já mam stromečky v čistým teramolu, v čisté antuce nebo ve směsi T+A 1:1, některý směsi s přídavkem rašeliny atd. atd., vidíš že každý pěstuje v něčem jiném. Ovšem, a to je ZÁKLAD úspěchu, substrát musí být propustný. Po získání nějakých informací - od stromečků, si najdeš třeba svoji originální směs kterou si odlíbíž, a pudeš ji používat. Samo ssebou musí vyhovovat i tvým stromečkům. Trochu taky záleží na lokalitě pěstování. Hory, nížiny, vlhkost vzduchu atd atd. Někdo nemůže být u stromů každý den, proto musí zohlednit i takovou otázku. Propustný , propustný, propustný substrát. Ať se daří.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Mladé stromky z lesa kam přesadit

Příspěvekod Anička Holubová » 03 kvě 2012, 17:45

Děkuji, stromky jsou z hor prý z okolí bažin a rašelinišť
Uživatelský avatar
Anička Holubová
 
Příspěvky: 16
Registrován: 05 srp 2011, 10:10
Bydliště: Ledčice

Re: Mladé stromky z lesa kam přesadit

Příspěvekod Compel Lubomír » 03 kvě 2012, 18:12

Naskýtá se odpovědět, přídavek rašeliny tedy neublíží, ale jiní namítnou ale nepomůže. Proč při dalším přesazování strom stresovat že už ho dám pouze do moderního substrátu. Když nevyzkouším, odpovědi se nedočkám.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Mladé stromky z lesa kam přesadit

Příspěvekod Roman Hlavinka » 03 kvě 2012, 19:06

souhlasím s Lubem.Osobně používám Teramol,jen k jalovcům si přidávám ještě trochu rašeliny navíc.Teramol se mě hodně osvědčil,již po první sezoně lezly kořeny z misky ven.Sázím do něj i yamodory.Ale jak již tady bylo mockrát řečeno,vyskoušet,pokus--omyl.
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron