yamadori čerstvě kopnuté

Rady a zkušenosti pro všechny

yamadori čerstvě kopnuté

Příspěvekod vjačo » 05 led 2012, 18:15

Zdravím všechny, máp pocit, že jsem někde na foru četl (ale nevím kde :( ), že když kopnu yamadori tak nezalívat a chránit před deštěm. Polostín samozřejmě. Ale schovat pod střechu? A po zasazení do nádoby tak neprolít kořeny, kterým jsem přidal substrát ?
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: yamadori čerstvě kopnuté

Příspěvekod maros » 05 led 2012, 18:42

To si robíš srandu a skúšaš či tu ľudia dávajú pozor, že? ;) Odporúčam ti poriadne si prečítať niečo o tej téme google ti poradí.
A polievať hneď, dokonca na prvú noc ho môžeš korene stromu namočiť do vody kompletne ešte pred zasadením.
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: yamadori čerstvě kopnuté

Příspěvekod vjačo » 05 led 2012, 20:15

Čauko Maroši, nerobím si srandu ale naozaj ludia dávajů pozor. Keď budem mať troška času tak ti pošlem odkaz kde som to čítal.Tiež som to tak robil.Vykopal-štepárský vosk na rany-stimulátor-a do substrátu. Preto ma udivilo :think: čo som niekde čítal. Nájdem to. Inakšie snáď som tu slovenčinu zvládol na :jedna:
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: yamadori čerstvě kopnuté

Příspěvekod Martin Iša » 05 led 2012, 21:45

Lidé bděte!Vlastně greenhorni čtěte :) Samozřejmě je tu toho dost o kopání yamadori, jen to chce pohledat, číst. ;) Tady záleží na mnoha okolnostech!Kdy se kope a co se vlastně kope!!!Je rozdíl kopat Buk a třeba Borovici , je rozdíl kde se ony rostliny nachází, je rozdíl kdy je chceme kopat!Od toho se vše odvíjí, a to není vše.Máme tu rostlinu vykopanou a každá je svým způsobem jiná , každá je "originál".Bal, kořeny, rány po seříznutí, počasí, zelená hmota, prostředí, kilometry, Velbloudi :mrgreen: , naštvanej šéf v práci, erupce na slunci, nedostatek kofeinu, nikotinu a pod :P :) ;) No, a včil mudruj, hledej, ptej se a čti.Ať se daří. :jedna: Jo, vše to souvisí s tou vodou. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: yamadori čerstvě kopnuté

Příspěvekod vjačo » 06 led 2012, 18:04

Ahoj Martine, já ten článek musím najít. Mi to taky hlava :naughty: . Já když přesazuji stromky tak je po přesazení pořádně proliju. Jamadory mám doma jen habry. A až přezuju zadní gumu na synové crosce (arthróza kyčle je sviňa) tak vyrazím na další. Habry. Strašně se mi líbí. A jak psal Láďa tak se štycharem.

Pokud ten článek nenajdu zvu všechny gríňáky na výlet. Vše platím :) . Místo pobytu Kostnice. Kříž si stluču na místě.Do letadla by se nevešel. Gríňáci ať si vezmou kladivo a hřeby :) :) :) :) .
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: yamadori čerstvě kopnuté

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 07 led 2012, 14:36

vjačo, tohle nemá cenu řešit tady po netu, už jsme domluvení, takže jak přijedeš, tak to probereme ;) ...
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: yamadori čerstvě kopnuté

Příspěvekod Martin Drábek » 07 led 2012, 22:33

Toš toto :roll: . A nejlepší bude ten strom nechat pod střechou bez zalévání tak do další jarní sezóny. No někdy je lepší se řídit selským rozumem, než "šílenou" radou z netu. Stromy nejsou zase taková věda a magie. :!:
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron