Přesadit ?

Rady a zkušenosti pro všechny

Přesadit ?

Příspěvekod vjačo » 05 zář 2011, 18:15

Zdarec všem, dostal jsem několik rostlin (modřín, borovice, listnáče ..). Jsou ale v "substrátu", který je (kurnik ani nevím jak to nazvat) asi jak beton. Vcelku ale nevypadají, že by až tak strádaly. Já vím, že není vhodná doba na přesazování. Zazimovávám v jámě. Přesadit do lehčího okamžitě nebo počkat na jaro ? V podstatě mám problém je zalít (min. na 4x) abych si byl jistý, že je voda až u kořenů.
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Přesadit ?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 zář 2011, 18:25

určitě počkat na jaro :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Přesadit ?

Příspěvekod Jarda Marek » 05 zář 2011, 19:50

Ladislav Kotál píše:určitě počkat na jaro



:clap: :jedna: :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Přesadit ?

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 05 zář 2011, 21:30

Taky bych radil až na jaře. A do té doby třeba zalévat podmokem, to je jistější způsob, jak nechat nasáknout komplet bal.
A jinak připomínám své pozvání, tak nějak mám pocit, že bys mohl více odpovědí (i co se týče tvarování, náhledu na stromky, které tady zveřejňuješ apod.) získat rychleji a snadněji při osobní návštěvě.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Přesadit ?

Příspěvekod Prochor » 19 zář 2011, 09:23

Jelikož se mi v červnu narodil syn, musím zasadit samozřejmě strom. Chtěl bych zasadit jeden ze stromů: metasekvoj čínská nebo ginko biloba. Prosím poraďte který je vhodnější. Chtěl bych jej zasadit tento týden.
Petr Procházka
Uživatelský avatar
Prochor
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 zář 2011, 22:56
Bydliště: Prostějov

Re: Přesadit ?

Příspěvekod vopat » 19 zář 2011, 14:19

Blahopřeji k synkovi :clap: , je to českej kluk, tak by si zasloužil nějakou naší původní dřevinu :P . Kdybych si měl ale vybrat mezi těmi dvěma nabízenými, šel bych do metasekvoje.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Přesadit ?

Příspěvekod Prochor » 19 zář 2011, 18:10

Díky Vláďo.
No já možná nakonec zasadím oba. Jde mi hlavně o to jestli je vhodné tyto druhy sázet na konci září.
Sázet budu na chalupě protože zatím bydlíme v paneláku. Na zálivku se tam dostanu tak 1.týdně.
Nevím jestli to bude stačit a nevím jaká zemina bude na přesazení vhodná.
Děkuji předem :jedna:
Petr Procházka
Uživatelský avatar
Prochor
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 zář 2011, 22:56
Bydliště: Prostějov

Re: Přesadit ?

Příspěvekod vopat » 19 zář 2011, 19:06

Jestli jsou to kontejnerované stromy, nebo stromy s balem, tak to moc neřeš a sázej hned. Kořeny nestříhej, jenom bal lehce naruš. Jsou to veliké dřeviny, takže stejně budou mít kořeny daleko od původní díry, kterou jim vykopeš. Maximálně můžeš vykopanou zeminu vylepšit podle toho, jakou máš půdu. Jestli těžkou, tak něčím propustným na vylehčení, a jestli lehkou, tak přidej trochu rašeliny nebo hrabanky. Přidej nějaké pomalurozpustné hnojivo (granulované), granulovaný hnůj, nebo rohozku, ať má strom zásobu živin na první roky. Po vykopání díry do ní nalej min. 10 litrů vody a sázej, až se všechna vsákne. Tím stromu zajistíš vláhu na letošní podzim. Po zasazení a částečném zasypání zase zalej a dobře uhutni. Pokud jsou stromy velké, dej k nim nějaký kůl s úvazkem. Ať ti rostou - jak stromy, tak synek a všichni ti dělají radost :jedna: .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron