Habr-co se stalo

Rady a zkušenosti pro všechny

Habr-co se stalo

Příspěvekod Jirka Bělunek » 01 črc 2011, 09:12

Dobrý den všem greenhornům přejí. Nikdy se mi to nestalo, ani jsem nikdy neřešil problémy s habry.Jsou to velice vitální stromky bez nějakých problémů z mých letitých zkušeností z habry. Aš letos poprvé. Přesazený habr si z počátku vedl výborně a najednou mu začínaly hnědnout listy a to po celém stromku a najednou je bez nich. Nevím, kde se stala chyba a zdali to přežije? Nerad bych o něj přišel, táhneme to spolu již dlouhou dobu.Po důkladné prohlídce jsem také zjistil , že se mu začíná odlupovat kůra.
Všechen ten spěch a kvaltování pro hovado dobrý jest
Jirka Bělunek
 
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2010, 17:01
Bydliště: Ostrava

Re: Habr-co se stalo

Příspěvekod Aleš HAMPL » 01 črc 2011, 16:23

Těžko takhle radit, ale píšeš, že po přesazení.
Při skutečně razantním zkrácení silného kořene se může stát, že místo toho, aby z řezu vyrašily nové kořínky, celý špalek zaschne a pak se z něj a pruhu kmene nad ním začne loupat mrtvá kůra. Tím mohou také zaschnout větve, napojené na vodivou žílu.
Jestli je to ale tento případ, to nevím.
A jen malá poznámka: Habry jsou opravdu obecně velmi odolné a ochotně obrážejí, ale občas se najde jedinec, který z neznámých důvodů obráží jen sporadicky a i přírůstky mívá malé. Jo, ani matka příroda není všemocná ...
Aleš HAMPL
 
Příspěvky: 101
Registrován: 26 úno 2009, 14:39
Bydliště: Dolní Čermná
člen ČBA: ne

Re: Habr-co se stalo

Příspěvekod Jirka Bělunek » 02 črc 2011, 11:21

AHOJ ALEŠI.ROKY PŘED PŘESAZENÍM SI VEGETIL VE VOLNÉ PŮDĚ A UŽ TEHDY JSEM SI VŠIML, ŽE KŮRA NA KMENI PRASKÁ. ALE JINAK BYL DOCELA VITÁLNÍ. TO, ŽE NA KMENI KŮRA PRASKLA A ODHALILO SE DŘEVO MI VŮBEC NEVADILO.VYPADALO TO ZAJÍMAVĚ, ALE ASI TO BYL PRVNÍ NÁZNAK NĚČEHO ŠPATNÉHO. AŽ TED´PO PŘESAZENÍ DO MÍSKY TO NEVYDRŽEL.JINAK DÍK ZA ODPOVĚD.
Všechen ten spěch a kvaltování pro hovado dobrý jest
Jirka Bělunek
 
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2010, 17:01
Bydliště: Ostrava

Re: Habr-co se stalo

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 06 črc 2011, 10:04

Ve volné půdě jsou habry "nezničitelné" :) , v misce ale zase až tak odolné nejsou a po zimě nebo po přesazení mohou mít občas velký problém. Pokud se už loupe kůra, tak to známená jediné - uschnutí části kmene nebo komplet stromku :( ,
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Habr-co se stalo

Příspěvekod Jirka Bělunek » 15 črc 2011, 12:13

Ahoj Lukaši. Podal jsi mě to dobře. Byl poprvé v mísce. Musel jsem zakrátit kořeny, aby sem vešel do mísky. Asi se mu to moc nelíbilo.Rád bych se s kolegou někdy u tebe zastavil. Z Ostravy, kde ted bydlím nebo také z Čeladné, kde má chatu to nemám k tobě daleko a také jsem rodák z Beskyd.Určitě se máme každý pořád co učit, a ty máš určitě co dát.
Všechen ten spěch a kvaltování pro hovado dobrý jest
Jirka Bělunek
 
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2010, 17:01
Bydliště: Ostrava

Re: Habr-co se stalo

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 18 črc 2011, 23:31

Jirko, není problém, stačí mi napsat maila nebo zavolat a domluvíme se. Kontakty jsou na našich stránkách. Budu se těšit na osobní setkání!
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron