TANUKI

Rady a zkušenosti pro všechny

TANUKI

Příspěvekod Robert Černý » 09 kvě 2011, 20:46

Zdravím přátelé.
Rád bych se vás vyptal na vaše zkušenosti s tanuki. Začnu trochu z jiné strany. Letos jsem si přines ze zachraňovacího kopu zahradní yamadori jalovce communis. Jedná se o docela velký stromek. Průměr kmenu je cca 25 cm + nějaké ty kořenové náběhy. Bohužel jsem na vyzvedávání stromu byl sám a mojí neznalostí a absencí zkušeností s vyzvedávání těch větších yamadori mi jalovec měsíc po zasazení začal žloutnout až rezavět. Zkrátka to vypadá, že to nerozdejchá. Se zármutkem v srdci se s ním pomalu loučím. Ale na druhou stranu jsem si řekl, že by takový velký, široký a statný kmen šel využít na tanuki.
A zde bych vás rád požádal o vaše zkušenosti případně i fotky s tanuki. Mám na mysli jaké dřevo jste použili, jak jste jej opracovávali, ošetřovali, jaké rostliny jste použili, co se vám dařilo, co ne. Prostě bych se o této technice rád něco dozvěděl. Předem děkuji za vaše názory a postřehy a zkušenosti.


PS: stejně tajně doufám, že to jalovec rozdejchá :mrgreen:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: TANUKI

Příspěvekod Robert Černý » 11 kvě 2011, 19:24

Tak nikdo nedělal tanuki?? že bych byl průkopník :lol:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: TANUKI

Příspěvekod Martin Vajs » 11 kvě 2011, 19:26

byl jsem na zahradě u petra Brejšky a ten tam má nějaké tanuky, tak zkus třeba SZ kontaktovat jeho. Martin :jedna:
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: TANUKI

Příspěvekod Jarda Marek » 11 kvě 2011, 21:33

No ono Roberte jde o to že jsou tu začátečníci a ti ho nedělají a co se týče mě tak mě se to nelíbí, mám raději mrtvé dřevo na stromě než strom na mrtvém dřevě :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: TANUKI

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 11 kvě 2011, 22:07

Robo, třeba na Bonai - Kai je v sekci "Pěstování a tvarovací techniky" několik ukázek tanuki a následných diskuzí, stačí si vlákna projít a třeba ti to pomůže. My už jsme taky dělali pár tanuki, borovička, kterou jsem asi před 5 lety připojil k jedné mrtvé větvi, suvenýru ze španěských hor, si snad zaslouží publikaci někdy letos v létě po přetvarování.
No a jestli ještě tajně doufáš v přežití jalovce, tak ještě raději nemluv o tanuki, to už jako bys ho nadobro odepsal ;) .
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: TANUKI

Příspěvekod Robert Černý » 12 kvě 2011, 07:12

Lukáši díky za tip :jedna:
Co se týče jalovce, nerad bych ho už odepsal, ale hlavně jsem se chtěl dozvědět něco o tanuki.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: TANUKI

Příspěvekod Laco Sonoga » 12 kvě 2011, 10:17

Ahoj, jsem nováček na fóru, a taky "zelenáč" v praxi, nicméně tanuki zkouším, a tady je odkaz, jak to vypadá u mne. Děkuju za případné komentáře. Laco
http://www.bonsailaco.cz/index.php?opti ... e&Itemid=5
Uživatelský avatar
Laco Sonoga
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 bře 2011, 12:39
Bydliště: Praha 8

Re: TANUKI

Příspěvekod Petr Brejška » 12 kvě 2011, 16:48

Ahoj Roberte,
taky jsem zkoušel dělat tanuki.Odešla mi jedna borovice a protože ten kmen se mi líbil i vyskoušel jsem to.Dřevo jsem očistil a namočil do vodního skla
aby bylo impregnované.Možná se to bude zdát skušenějším hloupé, ale byl to můj první pokus.Po vyschnutí jsem vydlabal drážku a protože jsem neměl nic lepšího, tak jsem použil sazenici břečťanu.Vložil do drážky a zafixoval voskem.No a ono to roste.Není to nic moc.Normálně bych se tím nechlubil
ale je to můj pokus ti poradit.Dnes už bych pro namoření dřeva použil sulku.Vše se musí vyskoušet.Pokud se setkáme tak o tom můžeme pokecat.
PA020027 (2).JPG
PA020027 (2).JPG (81.21 KiB) Zobrazeno 2667 krát
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Re: TANUKI

Příspěvekod Robert Černý » 12 kvě 2011, 17:11

Pánové děkuji za příspěvky, jsou pro mě inspirativní. Něco už jsem našel na netu, ale vlastní zkušenost je nenahraditelná.
Jen jedna věc mi neustále vrtá hlavou: samotný špalek očistím od kůry, můžu i fréznout, samozřejmě natřu bělidlem nebo Sulkou. Ale stejně, nezačne třeba po třech letech v substrátu hnít?? nebo se natírá přípravkem proti hnití nebo houbám při každém přesazování??


Petře doufám, že se uvidíme v Merklíně a proberem to :jedna:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: TANUKI

Příspěvekod Petr Brejška » 12 kvě 2011, 18:21

Robe jasně v sobotu jako na koni :lol:
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Další

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron